Her şey Adem ile Havva'nın cennetten kovulması ile başladı insan için. Allah, Adem ile Havva'nın yasak elmayı yiyerek işledikleri büyük günahın cezasını çekmeleri üzerine onları dünyaya gönderdi. Ve bu duruma çok sevinen Şeytan bilmiyorum ki nasıl bir ruh hali ve cesaret; Yaradan’ı ile büyük bir iddiaya tutuşup, dünyaya cezalarını çekmek üzere gönderilen insanları günaha sokmak için elinden geleni ardına koymamaya and içti.

İnsanlara işledikleri en ufak günah için bile her fırsatta cehennem ateşini işaret eden ve hizaya sokmaya çalışan Yaradan ise yine kendi yarattığı ve kendine kafa tutan bu meleğe nedense ceza kesmedi, "Hadi bakalım elinden geleni ardına koma, kullarım sana mı uyacak yoksa bana mı" diye iddiayı kabul etti.

O nasıl bir yasak elmaymış ki bir ısırıkta insanı cezaya sürüklemiş. Ve ne acı ki insanın Şeytan kadar hatırı yokmuş. Sen insan olarak karşı gel, bir de üstüne üstlük kafa tut bakalım Allah'a, cehennem ateşinden ömrü billah çıkamazsın Alim Allah.

Bir ceza için bu kadar büyük organizasyona gerek var mıydı peki.. Böylesine muhteşem teferruatta bir dünya yaratmak! Binbir çeşit çiçek, böcek, mahlukat. İnsanın ömrü yetmez ki hepsini görmek, tanımak için. İstanbul'da yaşayıp bir kez olsun boğazı görmeyen insanlar için Maldivler'in veya Galapagos Adaları'nın varlığı ne ifade eder!

Kimi inanışlara göre de bir sınav yeridir dünya. Burada yaptığı iyilik ve işlediği günahların hesap ortalamasına göre kovulduğu cennete tekrar nail olup olamayacağını kendi tayin edecek insan. İkinci bir şans gibi yani...

Öyle veya böyle; İnsanı bir elma yüzünden dünyaya yollayan Allah bir de başına Şeytan'ı musallat etti ve ne yaparsan yap karışmayacağım dediyse, demek ki bu dünyayı Şeytan yönetiyor.. Yani; BU DÜNYA ŞEYTAN'IN DÜNYASI.

Eğer ki Allah bu dünyanın işlerine azıcık yön verseydi hiçbir cinayete göz yummazdı. Kötülüğü kullarının kalbinden söküp alır, insanların huzur içinde yaşamasını sağlardı. Her şeyi yaratmaya gücü yeten Allah ki bir sözü ile "Ol" der o şey olur; Neden insanların yüzlerce yıldır krallar, firavunlar, siyasetçiler, ağalar, paşalar yüzünden bu kadar sefillik çekmesine, "Allah adına" diye katledilmesine, bu cennet dünyanın yakılmasına, yıkılmasına, talan edilmesine, envai çeşit canlının soyunun tüketilmesine göz yummakta! Acaba yaşadığımız her şey yalan mı, dünyada olup biten her şey şeytan uydurması mı...! Bu yüzden mi yüzyıllar boyunca amacı güya insanları birleştirmek ve güzel ahlaka sevk etmek olan fakat insanlığa savaş ve zulümden başka hiçbir şey getirmeyen dinlere insanlar artık inanmamaya başladı, Deist'ler çoğaldı!

Eğer ki bugün hala dünyada birileri bolluk bereket yaşarken başka bir yerde sefalet çekiliyorsa, küçük yaşta kızlar evlilik diye istismar ediliyor, oğlan çocukları tecavüze uğruyorsa, köpekler zehirlenerek, kediler tekmelenerek öldürülmeye devam ediliyorsa; BU DÜNYA ŞEYTAN'IN DÜNYASI

Yalancı mıyım?