Spor yapmak için bir spor salonuna gitmeniz ve sizinle aynı amacı taşıyan insanlarla egzersiz yapmanız motivasyonunuzu ciddi anlamda yükseltecektir. Motive olma noktasında sıkıntı yaşayan herkes spor salonuna gittiğinde bu problemden tamamen kurtulduğunu dile getiriyor. Dolayısıyla sadece motivasyonunuzu kaybetmemek amacıyla bile bir spor salonuna gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Spor salonlarına gitmek kişinin bu konuda düşüncelerini netleştiriyor. Çünkü nereye bakarsanız bakın dikkatinizi dağıtacak, farklı düşüncelere kapılmanıza yol açacak bir tablo görmezsiniz. Dolayısıyla spor yaparken tamamen spora odaklanmanız da mümkün hale gelir. Bir anlamda spor yapma ya da bir diğer deyişle sağlığınıza yatırım yapma noktasında daha net düşünmeye başlarsınız.

İlk etapta amacınız sadece egzersiz yapmak olabilir. Spor salonlarına giderek zamanla kendi ilgi alanlarınızı keşfedebilirsiniz. Hangi spor dalına daha fazla ilgi duyduğunuz ya da hangi spor dalı ile ilgilendiğinizde kendinizi daha mutlu istediğiniz konusunda karar vermeniz kolaylaşır. Dolayısıyla ilgi alanlarınızı keşfetme noktasında da spor salonlarının çok büyük bir faydasının olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor.

SPOR SALONLARININ FAYDALARI

• Uzman birinin yol göstericiliği vardır, o nedenle daha etkilidir.

• Hangi hareketi kaç kere yapacağınız bellidir, o nedenle tehlikesi yoktur.

• Bedensel durumunuza, sağılığınıza ve ihtiyacınıza göre bir program çıkarılır.

• Spor yapanları gördükçe isteğiniz artar, motive olurusunuz.

• Evde yaparken yarım bırakıp başka şeylere yönelebilecekken orada bir aletten başka alete geçerek eğlenebilirsiniz.

• Tekrarlar ve hareket aralıkları tanımlanmış olduğundan kas gelişiminiz dengeli olur.

• Çok zayıf ya da kilolu olmanız kimsenin gözüne batmaz, rahat olursunuz.

• Salonlara devam edenlerin çoğu belli bir entelektüel seviyenin üzerinde insanlardır. O nedenle sosyalleşme imkanı olarak da uygun mekanlardır.

• Spor salonlarında saatler harcamanız gerekmez. 45 dakika ile 1 saat 15 dakikalık süre gelişiminiz için yeterlidir.

• Sadece kilo vermek için değil, kilo almak için de gidilir ve olumlu sonuç alınır.

• Düzenli ve bilimsel kurallarla yapıldığında kasları mükemmel derecede çalıştırır, kuvvetlendirir, geliştirir, esneklik ve estetik kazandırır.

• Her yaşta, her yerde zaman ve mekan farkı olmadan istenen bir zamanda yapılabilir.

• Hareketsizliği önler, hafif ağırlık ve çok tekrarlı hareket ve egzersizler arasında kısa dinlenme süreleri ile uygulandığında vücut yağını yakar, esneklik kazandırır.

• Düzenli ve bilinçli yapılan vücut geliştirme egzersizleri kalp kaslarının güçlenmesini, kan dolaşımını düzenleyerek kalbin daha sağlıklı çalışmasını sağlar.

• Göğüs kafesinin genişlemesini sağlayarak daha iyi bir solunum kapasitesi kazandırır.

• Kondisyon çalışmalarının en önemli bölümünü oluşturur ve bütün spor branşlarının da temeli olarak kabul edilir.

• Vücut hakimiyeti denge ve konsantrasyonu arttırır.

PERSONAL TRAİNER İLE ÇALIŞMANIN FAYDALARI

Yazın yaklaşması birçoğumuza spor salonlarını hatırlatıyor. Ama yine birçoğumuz hevesle koyduğu spora gitme hedefine ilgisini birkaç hafta içerisinde kaybediyor. Böyle durumlarda hepimizin ihtiyacı olan aslında biraz destek. Size bu desteği verebilecek kişi de Personal Trainer’ınız.

Personal Trainer’ler sadece film yıldızları veya profesyonel sporcular için değildir. Herkes için bir Personal Trainer ile çalışmaktan elde edilebilecek ciddi yararlar söz konusu. Personal Trainer eşliğinde spor yapmak sağlığınıza ve ruhsal durumunuza yapabileceğiniz en önemli yatırımlardan biridir. Bu yatırımın size kazandırabileceklerine bir göz atalım.

MOTİVASYON

Antrenman için Personal Trainer’ınızdan aldığınız randevu bile başlı başına size bir sorumluluk yükler. Bazen çalışmaya gittiğinizde sizi bekleyen biri olduğunu bilmenin yarattığı ekstra bir motivasyona ihtiyaç duyarsınız. Personal Trainer’ınız sadece size özel hedefler belirlemekle kalmaz aynı zamanda bu hedeflere ulaşabileceğiniz bir plan da hazırlar ve bu plana bağlı kalarak çalışmanızı sağlar. Belki de en önemlisi siz kendinize inanmaktan vazgeçseniz bile size inanmaya devam eder.

RUTİN OLUŞTURMAK

Spor salonuna gidip koşu bandına çıkmak çok kolay, peki ya sonrası? Personal Trainer’lar hedeflerinize ulaşmak için en verimli yollar konusunda eğitilmiştir. Sizin için mantıklı ve gerçekçi bir rutin oluştururlar. Programlarınızı hazırlarken fiziksel durumunuzu, spor geçmişinizi ve sağlık koşullarınızı göz önünde bulundururlar. Bu programlar kişisel hedeflerinize adım adım ulaşmanın anahtarıdır. Bu yolda aynı zamanda motivasyonunuzu korumanızı sağlarlar.

GÜNCEL VE SAĞLIKLI BİLGİ

Spor, beslenme ve sağlık ile ilgili güncel bilgileri takip etmek, doğru kaynaklara yönelmek başlı başına bir iş. Çoğu kişinin binlerce kaynağı takip edip, hangilerinin doğru ve güncel olduğunu anlayacak zamanı yok. Personal Trainer’ınız bütün bu bilgileri takip eder ve gerekli olanları size aktarır. Aynı zamanda bunları hayatınızın bir parçası haline getirmenize yardımcı olacak ipuçları da sağlar. Gelişiminizi düzenli takip ettiği için gerekli noktalarda sizi doktor, masöz veya beslenme uzmanı gibi profesyonellere de yönlendirebilirler.

SAĞLAM, TUTARLI VE TARAFSIZ DESTEK

Personal Trainer’ınızın ana amacı sizin hedeflerinize ulaşmanızdır. Onunla geçirdiğiniz her saati tamamen kendinize odaklanmış olarak geçirirsiniz. Bu süreçte sürekli size gelişiminiz ile ilgili geri bildirim sağlar. Bunları size kendinizi yetersiz hissettirmeden ve sizi yargılamadan yapar. Hepimiz spor salonuna gittiğimizde bir hareketi yaparken nasıl göründüğümüzü merak eder ve kendimizi başkalarıyla kıyaslarız. Personal Trainer’ınız kendinizi bu kıyaslamalara sokmadan sadece hedefleriniz doğrultusunda çalışmanız için sizi motive eder.

DOĞRU TEKNİK VE FORM

Youtube videoları izlemek, fitness dergileri okumak, eğitimli birinin vereceği tavsiyelerin yerini tutamaz. Özellikle spor salonu gibi kendinizi sakatlamanızın oldukça kolay olduğu bir yerde profesyonel destek son derece önemlidir. Personal Trainer’ınız hareketlerinizi doğru yapmanıza, postürünüze ve çalıştırdığınız kas gruplarına dikkat eder. Daha verimli ve kendinizi sakatlama riskinizi minimuma indirecek antrenmanlar yapmanızı sağlarlar.

BRANŞA ÖZEL ANTRENMAN

Her sporun ayrı gereklilikleri vardır. Personal Trainer’ınız güç, dayanıklılık, hız ve çeviklik gibi konularda hangi egzersizlerin daha yararlı olduğu konusunda sizi yönlendirerek branşınızda daha başarılı olmanıza yardımcı olur.

MAKSİMUM FAYDA & MİNİMUM ZAMAN

Personal Trainer ile çalışırken daha kısa sürede daha fazla kalori yakarsınız. Tamamen sizin için özel hazırlanan programlarla daha verimli çalışır ve kısa sürede maksimum fayda sağlarsınız. Spor salonuna gitmek için zaman bulmakta zorlanıyorsanız Personal Trainer ile çalışarak kısa sürede hızlı sonuçlar almak tam size göre bir çalışma şeklidir.

KİŞİYE ÖZEL PROGRAM

Hamilelik öncesi kilo mu vermek istiyorsunuz, sırtınız mı ağrıyor, maratona mı hazırlanıyorsunuz? Personal Trainer’ınız programınızı tamamen sizin için ve sizin hedefleriniz doğrultusunda hazırlar.

SONUÇLAR

Kendi başınıza çalışarak ulaşılması imkânsız gibi gözüken hedeflere bir Personal Trainer ile çalışarak kolayca ulaşabilirsiniz. Personal Trainer kendinize koyduğunuz hedefi başarılabilir kılarken hedefinizi ölçülebilir süreçlere ayırarak geliştiğinizi ve sonuç almaya başladığınızı sürekli olarak hissetmenizi sağlar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.