Medya Dünyası

Berfin Gürsoy İbo Show’da

İbo Show yayınlandığı ilk günden beri Türk müzik dünyasına pek çok önemli ismi tanıtması ile de farklı bir misyon üstleniyor. Poll Prodüksiyon yapımcılığında yeniden ekranlarda olan İbo Show bu misyonunu da sürdürüyor. İbo Show’un Bayram Özel 41.Bölümünde Konuklar Hülya Avşar , Gonca Vuslateri , Dilan Çıtak Tatlıses ve Ekin Uzunlar’dı. Bayram Özel programında izleyici ile buluşan bir diğer isim ise Berfin Gürsoy’du. Hülya Avşar’ın çok beğendiğini belirttiği sanatçı onun ricası İbrahim Tatlıses’in bu ricayı kırmaması ile İbo Show’daydı. Berfin Gürsoy programda Kayahan’ın Yemin Ettim şarkısını seslendirdi. Şarkının son bölümünde Hülya Avşar ile Berfin Gürsoy düet yaptı.  Müziğin duayeni İbrahim Tatlıses şarkı sonrası iyi ki Türkiye Cumhuriyetinden bir Kayahan geçmiş dedi ve Berfin Gürsoy’un şarkıyı çok güzel yorumladığını belirtti. Berfin Gürsoy’da İmparator İbrahim Tatlıses ve İmparatoriçe Hülya Avşar’a teşekkürlerini iletti. Güçlü yorumuyla dikkat çeken Berfin Gürsoy ismini önümüzdeki dönemde çok daha sık duyacağız. Müzik yeteneği , eğitimi ve başarısıyla dikkat çeken Berfin Gürsoy Türk Müzik dünyası açısından çok önemli olan İbo Show’da da müzik dinleyenlerinin beğenisini kazanmış oldu.

Berfin Gürsoy kimdir?

 1985 doğumlu Berfin Gürsoy; Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Dünyanın 26 ülkesinde eğitim veren SAE Institute’de ses mühendisliği okudu. Bunun yanı sıra stüdyo teknikleri, ses üretimi, tonmaisterlik, müzik amaçlı ses yalıtımı üzerine de eğitim gördü. Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Çocuk ve Gençlik Koroları ile TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği Korosu’nda da müzik eğitimi alan sanatçı; İnci Ayağ, Tolga Salman, Serbülent Yasun, Payam Koryak ve Sevingül Bahadır gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu.  Türkçe pop, 80’ler, 90’lar, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, Greek müzik (Yunanca) ve etnik müzik türlerinden oluşan geniş bir repertuara sahip olan sanatçının şarkı, belgesel-dizi müzikleri gibi eserleri bulunuyor. Yüksek lisans eğitimini yarıda bırakarak 2011 yılında İstanbul’a yerleşen Berfin Gürsoy, İstanbul’daki sahne çalışmalarına ek olarak dizi, film, reklam müzikleri besteleyip seslendiriyor. Uzun yıllardır profesyonel olarak müzik çalışmalarını da sürdüren sanatçı, yurt içi ve yurt dışında aktif olarak konser programına devam ediyor.

23 Nisan Özel Yayını ve  23 NİSAN ÇOCUK ŞARKISI SÖZ VE BESTE YARIŞMASI ÖDÜLLERİNE HANDAN MUSAOĞLU DAMGASI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı tarafından yine pek çok farklı özel etkinlikle kutlandı. 23 Nisan Etkinlikleri anlamında canlı bağlantılar yapıldı. TBMM ve Anıtkabir’de törenler düzenlendi. Meclis özel oturumu ve Meclis özel yayını yine tarihe not düşülen bir yayın oldu. Bu özel yayında TBMM TV’de ekranda TBMM TV’nin ilk kadın spikeri Meclis tv’nin yüzü kabul edilen Handan Musaoğlu vardı. Handan Musaoğlu güne özel ay yıldızlı kravatla bütünleştirdiği şık kombini ile dikkat çekti.  Bir diğer etkinlikte ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri arasında düzenlenen "23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması" sonuçları, TBMM Halkla İlişkiler Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle açıklandı.

Yarışmada ilk üçe giren eserin koro tarafından seslendirildiği ödül töreninin sunumunu Handan Musaoğlu üstlendi. Handan Musaoğlu ödül törenine şıklığı ve güzelliğinin yanı sıra heyecanlı ve güzel ses tonu ile damga vurdu. Özel etkinlik ve protokol sunumlarında Türkiye’de bir marka olan Handan Musaoğlu sunucu kimdir sorusunun cevabı niteliğinde her boyutuyla kusursuz bir sunum icra etmektedir.  Törende  Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Parlak ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu konuşmalar yaptı. TBMM'nin 102. Yılında iki yıldır Korona salgını nedeniyle yapılamayan kutlamalar bu yıl büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirildi.  Etkinlikler kapsamında, "23 Nisan Futbol Turnuvası", "Meclis Bahçesi Çocuk Bahçesi" ve 102 çocuğun katılımıyla Genel Kurul'da "Çocuk Oturumu" gerçekleştirildi, yurt dışında yaşayan Türk çocuklarının katılımıyla "Türkiye'nin Çocuklarından Türkiye Resimleri" yarışması düzenlendi, bir başka projeyle "Dünya Çocukları"nın Meclis'te ağırlandı. Yine aynı kapsamda düzenlenen ve iki aydan fazla süren "Satranç Turnuvası" 23 Nisan haftasında tamamlandı. konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Öncelikle mansiyon ödülleri dağıtıldı. Ardından da dereceye giren eserler, koro tarafından seslendirildi. Törenin sonunda birinci olan eser tekrar koro tarafından seslendirildikten sonra toplu fotoğraf çektirildi.

YARIŞMADA DERECEYE GİREN ESER VE SAHİPLERİ ŞÖYLE:

-1. olan şarkı: "Ben 23 Nisan" söz ve beste sahibi; İlhan Çınar

Seslendiren; Lal Rengin Atila)

-2. olan şarkı: "Hoş geldin 23 Nisan" söz ve beste sahibi; Mehmet Ali Açıksöz

Seslendiren: Mina Açıksöz

-3. olan şarkı: "En Güzel Bayram" söz ve beste sahibi; İsmail Doğan

Seslendiren; Erva Maraş

Mansiyon ödülü: Nur Sarpdere Tat

Mansiyon ödülü: Güneş Kaya

Mansiyon ödülü: Hakan Koçer

Mansiyon ödülü: Nazan Ünal

TELEVİZYON PROGRAMCILIĞI’NDAN ŞARKICILIĞA : NEŞE ARSLAN

Amasya doğumlu olan ve Bodrum’da yaşayan sanatçı Neşe ARSLAN;birçok ulusal  Tv kanalında yıllarca yaptığı gezi programı ‘’Kültür Neşesi’’nden sonra başarılarına bir yenisini ekledi.Neşe ARSLAN sözleri kendisine ait olan ‘’Aklım Firarda’’isimli ilk single çalışmasını ‘’Voce Music’’etiketi ile müzikseverlerin beğenisine sundu.

Daha henüz  11 yaşındayken,tiyatro sahnelerine merhaba diyen sanatçı,18 yaşında medya sektörüne muhabir olarak giriş yapmış ve birçok başarılı TV programına imza atmıştır.2009 yılında annesi ile bir PR Ajansı  kuran sanatçı dış yapımlara start vererek   ,Star tv, Euro Star Tv, Flash Tv, Beyaz Tv, Tgrt Haber, Atv Avrupa gibi, birçok ulusal kanalda yıllarca gezi programı(kültür neşesi), sektörün hedefi, piyasanın nabzı,haberde sen varsın gibi programların hem yapımcısı olmuş hemde sunuculuğunu yapmıştır.Aynı zamanda sanatçı, reklam filmi,tanıtım filmi ve bir çok önemli markanın il ilçe Belediyelerinin de medya basın ajansı olarak danışmanlık hizmeti vermiştir ve yine Atv Avrupa’da yayınlanan bir programda Ege ve Akdeniz program yapımcısı olarak halen program yapmaktadır.

Neşe ARSLAN için müzik hiç yabancı bir kavram değildir.Aile içerisinde, müzikle uğraşan olduğu için çocukluğundan bu yana şarkı sözleri yazmış ve müziğe olan tutkusundan hiç vazgeçmemiştir.Bodrum’da yaşayan sanatçı ‘’Bodrum benim ruhumu besliyor ve bu sayede birçok şarkı sözü yazıyorum.’’diyerek bir nevi Bodrum’a olan bağlılığını da belirtiyor.

Sevdiği sanatçılar arasında; Sezen Aksu, Nazan Öncel, Fazıl Say, Tarkan,Ajda Pekkan,Leman sam, Birsen Tezer, Serenat Bağcan,Yıldız Tilbe, Adele, Yasmin Levi, Emy Winehouse,Nazım Hikmet ve Oğuz Atay gibi duayen isimler olduğunu belirten sanatçı aynı zamanda ciddi bir hayvanseverdir.’’Chappel’’isminde bir köpeği olan sanatçı hayvanlara olan düşkünlüğü ile de bilinmektedir.

Sanatçının ilk single çalışması olan ‘’Aklım Firarda’’müzikseverlerden ve müzik otoritelerinden tam not almıştır.Çok yakında şarkısını Bodrum’da çekeceği bir klip ile taçlandıracağını belirten sanatçı dikkat çekeceğe benziyor.Yeni projelerini çok yakında müzikseverlerin beğenisine sunacak olan sanatçı müzik yapım aşamasında profesyonel bir ekiple çalıştığını her fırsatta dile getiriyor.

Kim Kimdir?

Ecem Bülbüloğlu

21 Ağustos 1989’da İstanbul Fatih’te doğdu. İlköğrenimini Adem Çelik İlköğretim Okulunda liseyi Gürpınar 80.Yıl Lisesinde tamamladı. Sonrasında Girne Amerikan Üniversitesinde İç Mimarlık Bölümünü başarıyla tamamladı. Yine ilave olarak 2013 yılında Pera Güzel Sanatlar Akademisinde 1 yıl iç mimarlık eğitimi aldı. Sonrasında çok yapmayı istediği iş olan medya ve oyunculuğa dair eğitimler aldı. Osman Yağmurdereli Sanat Akademisinde ve Hilal Saral’dan oyunculuk ve kamera önü eğitimleri aldı. Hakan Öztürk Medya’dan Spikerlik ve sunuculuk eğitimi aldı. Eğitimler sırasında ekran önündeki başarısı ve yeteneği ile öne çıktı. Ecem Bülbüloğlu bu mesleğe dair yeteneği , çalışkanlığı , çok yönlü birikimi , iç mimarlık eğitiminin de temelini oluşturan görsel zekası , kendine özgü sunum tarzı gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Ecem Bülbüloğlu tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Büşra Aykurt

15 Temmuz 1995’te Kırklareli Lüleburgaz’da doğdu. İlköğrenim ve lisenin ardından Çankırı Karatekin Üniversitesi Hemşirelik Bölümünü tercih etti. Bir süre hemşirelik yapan Büşra Aykurt sonrasına asıl yapmayı istediği iş olan modellik oyunculuk ve spikerliğe yöneldi. Miss Koza Of Turkey Güzellik yarışmasına katılarak 4.oldu. Ferhan Aral ve Oksana Kuznetsova’dan modellik eğitimleri aldı. Hakan Öztürk medya merkezinden sunuculuk spikerlik eğitimi aldı. Oyunculuk deneyimleri de bulunan Büşra Aykurt pek çok ödül töreni ve gala gecesine katıldı. Büşra Aykurt çok yönlü yeteneği , modellik ve sunuculuğa dair kendine özgü tarzı gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı , düzgün fiziği ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Büşra Aykurt tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Nagihan Turhan

Nagihan Turhan 19 Ekim 1995’te Çanakkale Biga’da doğdu. İlköğrenim ve liseyi Biga’da tamamladı. Küçük yaşlardan itibaren medya ve iletişim alanına ilgisi vardı bu nedenle ilk olarak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Radyo televizyon programcılığı bölümünü tamamladı. Sonrasında Selçuk Üniversitesi Radyo – Tv Sinema Bölümünü tamamladı. Halen Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı radyo tv ve sinema üzerine yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Öğrencilik hayatında Aynı zamanda sahne sanatları topluluklarında(tiyatro) ve bir çok projelerde yer alarak ekip ruhunu tam olarak kavrayarak; ekip çalışmalarında hem organize olabilmenin, hem de bir çok sorumluluk alabilmenin bilincine vardı. Medya sektöründeki ilk deneyimimi öğrencilik yıllarında BJK tv de stajyerlik yaparak kazandı. Ardından Selçuk üniversitesine bağlı ÜnTv’de 1 yıl boyunca içeriğini kendi hazırladığı bir eğlence programı sundu. BBN Türk kariyerime yaklaşık 1buçuk yıl önce muhabir olarak başladı ardından yayın editörlüğüne geçti şu an da hem yayın editörlüğü yapmakta hem de haftada bir gün cumartesi günleri Dünyadaki Türkiye programını içeriğini kendi hazırlayıp sunmaktadır. Nagihan Turhan bu mesleğe dair yeteneği , eğitimi , çok yönlü birikimi , kendine özgü sunum tarzı gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Nagihan Turhan tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Selin Koçbaş

9 Ekim 1994’te İstanbul’da doğdu. İlkokul ve ortaokuldan sonra liseyi Füsun Yönder Anadolu lisesinde tamamladı. Liseden sonra İstanbul Arel Üniversitesinde Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümünü tercih ederek buradan başarıyla mezun oldu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü’nden başarıyla mezun oldu. Asıl yapmayı istediği iş olan Spikerlik ve sunuculuk üzerine eğitim almayı düşünerek bu noktada Medya Koçu Hakan Öztürk’ten bireysel eğitim aldı. Haber yazma ve sunma haber sunma program sunma farklı formatlarda program sunumları gibi eğitimler aldı. Kamera önü uygulamalı çalışmalar yaptı. Tüm bu eğitimlerde başarısıyla öne çıktı. Selin Koçbaş bu mesleğe dair yeteneği , eğitimi , birikimi kendine özgü sunum tarzı gibi özelliklerinin yanı sıra pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Selin Koçbaş tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.