Los Angeles Lakers, Anthony Davis ve LeBron James'in müthiş performanslarının ardından play-off yükselişine devam ediyor...

Los Angeles Lakers, Anthony Davis'in muhteşem gecesinin ardından Washington Wizards'ı deplasmanda 125-120 yenerek play-off'lara doğru sezon sonundaki hücumunu sürdürdü. Lakers'ın uzun adamı 35 sayı, 18 ribaund, 3 blok ve 2 top çalmayla oynadı ve Lakers, Wizards'ın dördüncü çeyrekteki geri dönüş girişimini geride bırakarak üst üste üçüncü galibiyetini aldı.

Lebron James’ten Washington’da Müthiş Performans! 3

Mart ortasında Sacramento Kings ve Golden State Warriors'a karşı arka arkaya maçları kaybeden Lakers, son dokuz maçından sekizini kazanarak play-off mücadelesine girdi. Lakers, son altı maçlık deplasman serisini 5-1 kazanırken, 25 sayı, 9 asist, 7 ribaund ve 3 top çalma ekleyen LeBron James bunu takım için "cehennem bir yolculuk" olarak nitelendirdi.

Lakers, Play-In Turnuvası'nda hala dokuzuncu sırada yer alıyor ancak şu anda Phoenix Suns'ın sadece bir buçuk maç gerisinde altıncı ve son otomatik play-off sıralamasında yer alıyor:

Lakers aynı zamanda yedinci sıradaki New Orleans Pelicans'tan bir buçuk maç, sekizinci sıradaki Kings'ten de bir buçuk maç geride bulunuyor.

Ancak James, takımın hâlâ sıralamalara bakmadığı konusunda ısrar etti.

Lebron James’ten Washington’da Müthiş Performans! 4

James yaptığı açıklamada, "Odak noktamız sıralamada olup bitenler değil, bir sonraki rakibimizdir" dedi. "Bunlar herkesin nerede olacağına sezon sonunda karar verecek, dolayısıyla bir sonraki rakibimiz Cleveland, ancak bir gün izin alıp oyundan uzaklaşacağımız için heyecanlıyız, öyle olduğumu biliyorum. ifadelerini kullandı.

James, takımın son zamanlardaki başarısı hakkında şunları ekledi: "Hücum açısından çok tutarlıydık." “Top hareketimiz, topu paylaşmamız. Hala bazı zorlanmadan yapılan top kayıplarını azaltmamız gerekiyor ama hepimiz iyi bir ritim tutturduk ve birbirimize karşı oynadık.

"Savunma açısından zaman zaman iyiydik, zaman zaman çok daha iyi olabiliriz ama durmamız gerektiğinde onları yakaladık. Bütün yolculuk boyunca bunu hallettik.”

Lakers'a ayrıca Rui Hachimura'nın 19 sayısı, D'Angelo Russell'ın 18 sayısı ve Austin Reeves'in 16 sayısıyla yardımcı olurken, takımın beş ilk beş oyuncusu da çift haneli sayılar elde etti.

Wizards'ta Jordan Poole 29 sayı, Kyle Kuzma ve Corey Kispert ise 17'şer sayı kaydett