Amerikalı Şirket ve Boğaziçi Üniversitesi Arasında Çevre Dostu İş birliği!

The Evergreen Exchange, Vertical Green, MicroAlgaeX, Boğaziçi Üniversitesi ve Swartswood Deli'nin iş birliğiyle dünyanın ilk doğrudan tüketiciye yönelik karbon dengeleme sistemi olan Karbon Negatif Kahve'nin lansmanını gururla duyuruyor! Kuzey New Jersey'deki hareketli bir yerel market ve şarküteri olan Swartswood Deli, çevre bilincine sahip müşterilerine doğrudan gezegenimizin sağlığına katkıda bulunan bir kafein kaynağı sunarak dünya çapında bir ilke imza attı.

Evergreen Exchange Enterprises ve Vertical Green tarafından öncülük edilen bu yenilikçi girişim, kahve üretim süreci boyunca üretilen karbon ayak izini dengelemek için çeşitli son teknoloji kullanıyor. İtalyan biyoteknoloji firması MicroAlgaeX ve İstanbul, Türkiye'den Boğaziçi Üniversitesi'nden ünlü bilim insanları tarafından yürütülen uzun vadeli bir geliştirme çabası, karbondioksiti atmosferden uzaklaştıran, virüsler, ağır metaller ve diğer kirleticileri temizleyen ileri biyoreaktörler olan Sıvı Ağaçlar'ın tanıtımına yol açtı. Evergreen Exchange'in Kinetik Sabitleme Tokenizasyon (KAT) sistemleriyle birleştirilen sıvı ağaçların atmosferden uzaklaştırdığı karbonun belirli kısımları, artık belirli kahve fincanlarıyla doğrudan eşleştirilerek, günlük tüketiciler ve son teknoloji arasındaki doğrudan etkileşimin temelini oluşturuyor.

Karbonsuz Kahve 2

Karbon negatif kahvenin nasıl çalıştığına dair: Swartswood Deli'de sunulan her bir fincan kahve, havaya yaklaşık 50 gram karbon salıyor. Bu, kahve üretiminin her aşamasını kapsıyor: çiftçilik, taşıma, kavurma, paketleme ve teslimat aşamaları; Evergreen Exchange'in Kinetik Sabitleme sistemi, kahve teslimatıyla salınan karbon kütlesini doğruluyor ve doğrudan Sıvı Ağaçlar tarafından fiziksel olarak uzaklaştırılan 100 gram karbondioksit ile eşleştiriyor.

Sıvı Ağaç biyoreaktörleri, RoHS, LVD, EMC ve birçok ISO standardı dahil olmak üzere geniş kapsamlı sertifikalardan geçti ve küresel standartlara uyumunu ve olgunluğunu gösterdi. Bu projedeki biyoreaktörler, MicroAlgaeX laboratuvarında konumlandırılmış olup, karbon dengesini sağlayan ve katılımcı kahve içenleri çevresel uyum sağlama konusunda potansiyel olarak önemli bir güç haline getiren verimli karbon yutakları olarak işlev görüyor.

Karbonsuz Kahve 3

Evergreen Exchange CEO'su Casey Stabile, "50 veya 100 gramdan bahsettiğinizde kulağa çok gelmiyor," diyerek ekledi, "Eğer Amerika Birleşik Devletleri'ndeki her kahve karbon negatif olsaydı, bu yıl ulusal karbon ayak izimizi 18 milyon tondan fazla azaltırdık."

Evergreen Exchange, insan ekonomik yapıları ve doğal dünya arasındaki doğrudan entegrasyon yoluyla insanlığın çevresel değişime adaptasyon yeteneğini önemli ölçüde artırmayı amaçlıyor. Bu durumda, Sıvı Ağaçlar'dan elde edilen son derece verimli karbon tutma kapasitesi, insanların günlük yaşamlarında doğrudan etkileşimde bulunabilecekleri bir formata dönüştürülüyor.

Karbonsuz Kahve 5

Hampton Township, NJ'den 39 yaşındaki Timothy Berkheiser, "Karbon negatif bir satın alma işlemi yapan ilk kişi olmaktan çok heyecanlıyım," dedi. "Bu model, geri vermemi ve benim için kolay ve uygun bir şekilde fark yaratmamı sağlıyor" diyerek ekledi, "Bu sistemin çevremiz ve ekonomimiz üzerinde büyük, olumlu bir etki yaratma potansiyelini görüyorum. Karbon Negatif Kahve, sürdürülebilirliği günlük işlemlere entegre ederek çevre bilincine sahip tüketiciliğin geniş bir kapasitesini gösteriyor ve kârlılık ile gezegen sağlığının el ele gidebileceğini kanıtlıyor.

Karbonsuz Kahve 6

Stabile "Elimizdeki en barışçıl, verimli ve müreffeh sistem serbest piyasalardır. İnsan kültürünü ve doğal dünyayı birleştirmenin en iyi yolu, doğayı geniş çapta insanlar için fayda sağlayan sistemler aracılığıyla fayda sağlamaktır. Teknologlar, akademik kurumlar, küçük işletmeler ve günlük tüketiciler arasında doğrudan, uluslararası, tabandan bir etkileşim gördüğünüzde, özel bir şeyin olacağından emin olabilirsiniz." ifadelerini kullandı.