Ateş böceklerinin doğaya çıkışı ile “Ateş Böceği” yayında...

Yeşim Salkım’ın çok sevdiğini söylediği “Ateş Böceği” şarkısını, Sezen Aksu kendisine armağan etti. Söz ve müziği Sezen Aksu'ya ait şarkının okumasını gerçekleştiren Yeşim Salkım: “ Sezen’de, Ateş Böceği şarkısı da çok kıymetli benim için. Şarkı tam ateş böceklerinin doğaya çıkışıyla yani mayıs sonunda yayınlanacak. Çok heyecanlıyım” dedi.

ÇILGIN ZAMANLAR'IN İSTANBUL GÖSTERİMLERİ SÜRÜYOR...

Yılın komedi yapımı ödüllü "Çılgın Zamanlar", Şubat ve Mart aylarında yaptığı büyük Anadolu turnesinden sonra İstanbul'da sahnelenmeye devam ediyor. 9 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.30'da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi'nde, 28 Mayıs Salı akşamı saat 20.30'da ise Şişli Tiyatrosu'nda İstanbul seyircisiyle buluşacak olan komedi, güçlü oyuncularıyla dikkat çekiyor. Sam Bobrick’in, seyircinin büyük ilgi gösterdiği, Hazım Körmükçü, Kemal Başar, Artemis Karaman, Zeynep Yaylıcıoğlu ve Caner Nalbantoğlu'nu bir araya getiren dünyaca ünlü, sürprizlerle dolu çılgın komedisi, Türkiye’de ilk kez, Tiyatro Keyfi tarafından Kemal Başar rejisiyle sergileniyor. Oyunun konusu şöyle: Miles, otuz yıllık karısını yarı yaşında bir kadınla evlenmek için terk etmiştir ve oyunun başında her şeye sahip görünmektedir. Çekici bir eş, iyi bir iş, güvenilir bir ortak, güzel bir ev, evliliğinde mutlu bir kız… Ancak olaylar pek beklediği gibi gitmez. 

NİLÜFER’İN KONSER MARATONU BAŞLIYOR...

Pop müziğin usta sanatçılarından Nilüfer, KerkiSolfej’in gerçekleştirdiği konserler kapsamında Türkiye turnesine başlıyor. Kısa bir süre önce Mabel Matiz’in Nilüfer’e yazdığı ‘Kara Gözünün Hasretinden’ şarkısının yanı sıra yıllardır hepimizin kalbinde yer edinen, binlerce kişilik koroyla beraber seslendirdiği şarkıları da konserlerinde seslendirecek. KralPop Radyo sponsorluğunda gerçekleşecek olan Nilüfer konserlerinin ilki TED Ankara Koleji’nde başladı. Ardından sanatçı; 22 Mayıs Çarşamba Adana Çukurova Üniversitesi Açıkhava Tiyatrosu, 26 Mayıs Pazar Antalya Açıkhava, 20 Haziran Perşembe İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu, 23 Haziran Pazar Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu, 7 Temmuz Pazar Bodrum Antik Tiyatro, 27 Temmuz Cumartesi Altınoluk Amfi Tiyatro, 28 Temmuz Pazar Çeşme Açıkhava Tiyatrosu, 31 Temmuz Çarşamba Kuşadası Altın Güvercin Amfi Tiyatro, 17 Ağustos Cumartesi Marmaris Amfi Tiyatro, 18 Ağustos Pazar Datça Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleriyle buluşacak.

JEYKLL HYDE MÜZİKALİ TİM SHOW CENTER'DA SEYİRCİSİYLE BULUŞTU...

İyi ve kötü aynı bedende, birbirine karşı acımasız bir savaş halinde. Ama her şeyin bir sonu vardır. Robert Louis Stevenson’ın klasik gerilim romanından uyarlanan dünyaca ünlü ‘Jekyll & Hyde’ müzikali, çarpıcı bir prodüksiyon ve muhteşem bir kadro ile sahnelenmeye devam ediyor. Yazar: Leslie Bricusse, Müzik: Frank Wildhorn, Çeviri / Yönetmen: Taner Tunçay, Genel Sanat Yönetmeni: Malcolm Keith Kay, Yaratıcı Yapımcı: Feri Baycu Güler, Müzik Direktörü: Sabri Tuluğ Tırpan, Koreograf: Seda Özgiş, Türkçe Şarkı Sözleri: Nermin Koçak & Taner Tunçay, Dekor Tasarım: Efter Tunç, Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev, Işık Tasarım: Malcolm Keith Kay / Adem Akbey / Serdal Ece, Yapımcı: Melikcan Zaman. Oyuncular: Öznur Serçeler, Nermin Koçak, Cenk Bıyık, Tuncay Çağıl, Işık Tolgay, Miray Akovalıgil, Buket Bahar, Elerki Taşkın, Oğuz Turgutgenç. Yaratıcı Ajans: Daha Creative Content, Yapım Sorumlusu: İrem Ezgimen, Organizasyon: KerkiSolfej, Yapım: Antre Production imzası taşıyor.

ALTIN KAFES OYUNU İLE OSMAN ATASEVEN SAHNEDE...

Üstün Akmen Jürileri olarak Beyoğlu Bi Sahne’de Tiyatro 2Bir yapımı tek perde trajedi & dram türünde Salih Ahmet Sak’ın yazdığı ve Osman Ataseven’in hem yönetip hemde oynadığı “ Altın Kafes” oyununu izledik. Oyun kısaca; Matbuatta ne yazarsa gerçek odur! Halk da sorun değil, bugün ak dediğine yarın kara çalar, bugün yaşasın Kartal diyen halk yarın benim arkamda ölüme de gider” Kadim ve bir o kadar trajik bir düşüşün hikayesi bu! Cennetten mi düştük bu gam küresine yoksa cehennemden mi yükseldik? Bu soruya güçten düşerken cevap arayan mazlum bir muktedirin adım adım düşüşünün öyküsü… Altından kafesinde Dünyalar fethederken vehimlerine esir olanlara yakılan bir ağıt. Bu; bizim hikayemiz. Gücün beraberinde getirdikleriyle hesaplaşmaya çalışan bir adamın “kaygı” dolu hikayesi…

NİNA MÜZİKALİ MASLAK TİM SHOW CENTER'DE SEYİRCİYLE BULUŞTU...

NİNA, Nichola Floridov tarafından özel olarak tasarlanan ve uygulanan kostümleri ile seyirciyi Caz Çağı olarak da bilinen muhteşem çağa götürüyor. NİNA ile sanatseverler; oyunu kurallarına göre oynayan, farklı yönlere savrulan hayatın güçlükleriyle karşı karşıya kalan ve her ne pahasına olursa olsun meselelerini kendi çözmeyi tercih eden sıradan bir kızın muhteşem hikayesi ile görkemli bir dans yolculuğuna çıkıyor. Büyük ölçekli ve son derece etkileyici bir dans şöleni olan NİNA, kostümleri, olağanüstü müzik seçimi ve şık dans şovları ile muhteşem bir görsel şölendir. Bulgar sanatçıların sahne aldığı gösteri tek perde ve 110 dakikadan oluşmaktadır. Seyirci, Broadway kabarelerinin göz alıcı dünyasına gidecek ve beklenmedik olaylar dizisi, dedektif soruşturmaları, aşk hikayeleri ve Hollywood hayatının göz kamaştırıcı görselleri ile büyülenecek. Aşk, kıskançlık, suç, pişmanlık. Tüm bunlar ve çok daha fazlası 'NINA' dans gösterisinde seyirci ile buluşacak. NİNA, Nichola Floridov tarafından özel olarak tasarlanan ve uygulanan kostümleri ile seyirciyi 'Caz Çağı' olarak da bilinen muhteşem çağa götürüyor. Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımı ile 'Muhteşem Gatsby'nin çökmekte olan atmosferi ve çağdaş moda trendleri arasında köprü kurmayı başarıyor.

Saygılarımla...

Sağlıcakla Kalın ama Sevgisiz Kalmayın...