• USD 33,04
  • EUR 36,02
  • ALTIN 2.559,61
  • BİST100 11.065
  • BTC 58.834

Somali Haberleri

Somali haberleri ve güncel Somali gelişmeleri, Somali ile ilgili tüm video, Somali fotoğrafları ve Somali haberleri Önce Vatan Gazetesi | Günlük Ulusal Gazete sitemizde


GÜNDEM

Somali'nin yeni Ankara Büyükelçisi Fathudin Ali Mohamed, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'na ilişkin, "Türkiye,...

DÜNYA

Somali'nin Hiran bölgesinde aşırı yağıştan dolayı çok sayıda okulun geçici olarak kapatıldığı, 37 binden fazla öğrencinin eğitimine ara verildiği bildirildi.

GÜNDEM

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, resmi davetlisi olarak Ankara'ya gelen Somali Savunma Bakanı Abdulkadir Muhammed Nur ile Savunma ve Ekonomik...

DÜNYA

Hindistan donanması yetkililerine göre, Somalı kıyılarında korsanlar tarafından kaçırılan bir gemiye Hindistan donanma komandoları baskın düzenledi.

GÜNDEM

Somali Savunma Bakanlığı, ülkenin bazı bölgelerinde Eş-Şebab'a düzenlenen operasyonlarda 130 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

DÜNYA

Birleşmiş Milletler (BM), gelecek yıl Somali'de 6,9 milyon kişinin insani yardıma muhtaç olacağını bildirdi.

GÜNDEM

Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK), Somali'ye yönelik 1992'den bu yana uyguladığı silah ambargosunu kaldırma kararını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

DÜNYA

Somali'de yaklaşık iki haftadır devam eden şiddetli yağış ve yol açtığı seller sonucu ölenlerin sayısının 101'e yükseldiği bildirildi.

GÜNDEM

Somali'de şiddetli yağış ve yol açtığı seller sonucu ölenlerin sayısının 55'e yükseldiği bildirildi.

DÜNYA

Somali Afet Yönetim Ajansı (SODMA) Başkanı Mohamud Moallin Abdulle, basına yaptığı açıklamada, aşırı yağış ve sellerden 1,5 milyon kişinin etkilendiğini,...

DÜNYA

Somali'de şiddetli yağışların yol açtığı sellerde 500 bin kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığı bildirildi.

DÜNYA

Somali'de etkili olan şiddetli yağışlar ve seller sonucu 300 binden fazla kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığı bildirildi.