Önce Vatan Gazetesinin Değerli Okuyucuları Merhabalar;

Dünyanın dört bir yanından film yapımcıları, yönetmenler, aktörler ve endüstri profesyonellerinin katılım sağladığı, Fransa’nın Cannes şehrinde  yapılan ve bu yıl 77.si düzenlenen “Cannes Film Festivali” ne Oyuncu & Yönetmen Muharrem Uğurlu'da  gözlemci heyet ile katılım sağladı. Muharrem Uğurlu, festivalde gerçek bir hikayeden yola çıkılarak yapılmış “Be Maria” filmden çok etkilendiğini  ve bu yıl  uzun metraj bir Türk filmi olmamasından dolayı çok üzüldüğünü belirtti. Cannes Film Festivali'nde Czn Burak'ın ‘’Yılın İş Adamı Ödülü’’ almasından dolayı bir Türk vatandaşı olarak çok fazla gururlandığını ve bunu kendisinin hak ettiğini düşündüğünü belirtti. Czn Burak ile karşılaştığında bir Türk girişimci işadamı olarak festival tarafından davet edilidiğini ve ödüllendirildiğini aynı zamanda  Czn Burak için yapılan tüm olumsuz eleştirilere katılmadığınıda altını çizerek belirtti. Muharrem Uğurlu ''Elinizi kolunuz sallayarak filmlere giremezsiniz çok önceden rezervasyonlar yapılıyor, bu rezervasyonlar takip ediliyor. Akreditasyon şart. Çünkü çok net ve keskin çizgileri ile işleyen bir organizasyon var büyük bir titizlikle'' dedi. 01-14 Haziran tarihleri arasında İbb Kültür ve Beyoğlu Belediyesi'ninde destekleriyle Asmalı Sahne tarafından 2.Kadın Yüzler Festivali'ni hazırlayan Muharrem Uğurlu çok heyecanlı olduğunu belirtti.

SKY KARAKÖY'DE ÜNLÜLER GEÇİDİ...

Boğaz ve Galata manzaralı görkemli açılış gecesinde; iş, sanat ve sosyal medya dünyasının önde gelen isimleri bir aradaydı. İstanbul’un en etkileyici terası Sky Karaköy, büyüleyici Boğaz ve Galata manzarasıyla unutulmaz bir açılışa ev sahipliği yaptı. 31 Mayıs Cuma, gün batımında başlayan açılış etkinliği gece boyunca, şehrin ünlü isimleri ve içerik üreticilerinin yoğun katılımıyla görkemli bir şölene dönüştü. JW Marriott Istanbul Bosphorus'un terasında konumlanan Sky Karaköy’ün yeni sezonun açılış etkinliğine; ünlü oyuncular, popüler içerik üreticileri ve çeşitli sanatçılar katıldı. Terasın büyüleyici manzarasında Aymila Taşçı ve ekibinin canlı müzik performansları, Konuralp ve Görkem Çay’ın yüksek enerjili DJ setleri ile konuklar; sofistike ve heyecan verici bir deneyim yaşarken Şef Şafak Erten’in hazırladığı özel ikramlar eşliğinde büyüleyici bir gece geçirdiler. Tarihi Yarımada’nın karşı konulamaz panaromasına ev sahipliği yapan Sky’da Executive Chef Şafak Erten’in denizin bereketli hazinelerinden ve doğanın zengin sunumlarından ilham alarak hazırladığı gurme ikramları ile konukların damak zevkine hitap etti. Geceye ünlü oyuncu sunucu Didem Aksu ,Survivor Furkan Kızılay , Akademik yazar Sabiha Sefer Ünal usta gazeteciler Suat Ünal ve Fuat Çağdaş gibi konuklar davetliydi.  Sky’ın yeni sezon açılışı gün batımı etkinliği ile turuncu tonlarda başlayıp, yerini koyu mavi tonlara bıraktı.  

ÇİĞDEM FİLMİ DÜNYA PRÖMİYERİNİ İSPANYA'DA YAPACAK...

Kars’ta çekilmişti, dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem filmi yola çıktı. Kurtuluş Baştimar’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği, çekimleri Kars’ta tamamlanan Çiğdem filminin festival yolculuğu başladı. Book Culture Art Times tarafından 2024 yılı en iyi senaryo ödülüne layık görülen Çiğdem, İspanya’da düzenlenen Uluslararası Seville Film Festivali seçkisine alındı ve dünya prömiyerini yapacak. İlk uzun metraj filmi ile Avrupa'daki film festivallerine katılmayı hedefleyen Baştimar ise, daha sonrasında filmin Türkiye’de gösterime gireceğini söyledi. Çiğdem, Kurtuluş Baştimar’ın ilk uzun metraj filmi olma özelliği taşıyor. Cannes Film festivali ödüllü yönetmeni Serge Avedikian ve Taliban zulmünden kaçırılan dünyanın yakından tanıdığı Sahraa Karimi’nin de görüşlerine film afişinde yer verecek. Halihazırda birçok uluslararası film festivalinde yarışan Çiğdem, festival yolculuğunun ardından Avrupa’da ve Türkiye’de sinemalarda izleyicilerle buluşacak.

ALMANYA'DA MURAT BOZ ÇOŞKUSU...

Başarılı sanatçı Murat Boz, geçtiğimiz gün “Multi Summer Festival” kapsamında Almanya’nın Oberhausen şehrinde sahne performansı sergiledi. Binlerce müzikseverin adeta akın ettiği festivale Murat Boz gerek şarkıları gerekse sahne performansıyla damga vurdu. Usta müzisyenlerden oluşturduğu orkestrası ve berrak sesiyle yaklaşık iki saat performans sergileyen Murat Boz’a bazı şarkılarında dansçıları da eşlik etti. Başarılı sanatçı “3” isimli sevilen albümünden şarkılarının yanı sıra kariyerine damga vuran bir çok hit şarkısını da konserinde seslendirdi. Murat Boz, “Özledim” isimli sevenlerinin büyük beğeniyle dinlediği duygusal şarkısını, seyircisinin karşısında diz çökerek söyledi. İzleyenler Boz’un performansını dakikalarca alkışladı.

KALBEN ''İÇİMDE SEN'' TÜM DŞGİTAL PLATFORMLARDA....

“Ben sizinle müziğin içinde, sevgide buluştum. Uyumsuz hissettiren yaralarımdan öptünüz beni, iyileştirdiniz, iyileştiriyorsunuz. Daha çok yazmak, söylemek ve paylaşmak istiyorum şimdi. Hayatımın kalanında hayattan az korkmak istiyorum gitgide. İçimde Sen, dilerim benden hafiflettiği gibi, sizden de hafifletir aşkın ve barışın yoksunluğunu!”  “İçimde Sen” şarkısının söz ve müziği Kalben’e, düzenlemeleri Genco Arı’ya ait. Şarkı Kalben’in yaşadığı olaylar üzerine, gönlünde açılan yeni pencereden döküldü. Bir aydan kısa bir zaman içinde doğan, kaydedilen ve klibi çekilen ilk şarkısı olarak da Kalben’in sanat tarihine geçecek. Şarkının klibi, Kalbenİn 13 sene önce İstanbul’a yeni taşındığında, ilk sahne aldığı caz kulübünden doğan Bova Sahne’de, Hakan Fikri Bintepe yönetmenliğinde çekildi. Sanat yönetmenliğini değerli sanatçı Hilal Polat’ın üstlendiği kısa film tadındaki klibin oyuncu kadrosunda Genco Arı, Melike Kutluer ve Kaan Karacehennem yer aldı. 

Saygılarımla...

Sağlıcakla Kalın ama Sevgisiz Kalmayın...