Cyrano Rock

Tiyatro Keyfi’nin uluslararası alana taşıyacağı yeni eseri, Edmond Rostand’ın ölümsüz Cyrano de Bergerac’ından Hakkı Ergök’ün kalemi, Nurkan Renda’nın müziğiyle şekillendirdiği rock komedi müzikali “Cyrano Rock”, 20 Nisan Cumartesi akşamı saat 20.30’da Şişli Tiyatrosu’nda prömiyer yapıyor. Cyrano rolünde Yaşam Boyu Onur Ödüllü Kemal Başar var. Sanatçı aynı zamanda eserin yönetmenliğini de yapıyor.

Avangart bir rejiyle sahnelenen ünlü tiyatro klasiğinin Nurkan Renda tarafından yapılan orijinal müzikleri de oyuncular tarafından stüdyoda seslendirildi ve prömiyer günü KRL Müzik etiketiyle tüm müzik kanallarında yayınlanmaya başlıyor.

“Söz Veriyorum” tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor

Rus yazar Arbuzov’un barış, sevgi ve erdemi vurguladığı ünlü klasiğini uluslararası yönetmen Kemal Başar yönetti. Savaş Alp Başar, Zelal Barlas ve Efe Can Karakaya oynuyor.

Söz Veriyorum adlı oyunun konusu

Rus yazar Arbuzov’un acımasız Leningrad kuşatmasını eksen aldığı ünlü klasiğin konusu şöyle: Bombardıman altındaki kentte yaşam savaşı veren üç gencin yolu sığındıkları neredeyse yıkıntı halindeki evde kesişir. Birbirlerinden başka kimseleri kalmayan Lika, Marat ve Leonidik’in savaş sırasında ve sonrasında yaşadıkları, umutsuzluk ve yıkım içinde yeşeren aşkları, sevgileri, hayal kırıklıkları, sevinçleri, kavgaları ve acıları, aralarında ölümsüz bir dostluğa dönüşür.

Söz Veriyorum adlı oyun için tiyatro eleştirmenleri kendilerine ait sayfalarından oyunla ilgili yorumları da oyunun kalitesini bir kez daha gösteriyor.

İşte o yorumlar

🚩 Gerçek tiyatroyu özleyenler için demi-i kıvamında bir şölen. (PINAR ÇEKİRGE)

🚩 Öyle bir performans gösteriyorlar ki umut burada diyorsunuz, tiyatroda! (DİLEK TÜRKER)

🚩 Mutlaka gidin, izleyin! (İSAK BEHAR)

🚩 Rejisi, ışığı, dekoru, kostümü ve oyunculuklarıyla gerçek bir tiyatro hadisesi. (SERKAN AYDIN)

🚩 Bunca kana ve vahşete rağmen aşk ile dostluğun dünyayı değiştirdiğinin muazzam anlatımı. (MURAT KARAKAŞ)

🚩 Mükemmel bir müzik seçkisine sahip oyun, 2 saat boyunca seyirciyi ayakta tutmayı başarıyor. (BİLGE AZ)

Elis Dağdelen USEDTV’de

Elis Dagdelen

Son dönemin başarılı iş insanlarından da biri olan Elis Dağdelen, güçlü kadrosu önemli konu ve konuklarıyla yeni bir anlayış, özgür ve güvenilir, objektif yeni nesil yayıncılık anlayışı ile yayın hayatına devam eden USDETV ekranlarından yapımcı ve sunucu kimliğiyle seyircisiyle “Elis Dağdelen ile Gündem” adlı programıyla buluşmaya başladı.

Genç ve başarılı sunucu Elis Dağdelen programında Antalya’yı ilgilendiren tarımdan kültür sanata, kültür sanattan magazine, magazinden, sağlıklı yaşama kadar birçok önemli konuda ağırladığı konuklarıyla şehrin nabzını tutmaya başladı.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Elis Dağdelen “Hem yapımcı hem sunucu kimliğimle farkıl taş, cinsiyet, sosyo-ekonomik statü, eğitim ve meslek gruplarından insanları bir araya getirerek farklı görüşlerin birbirinden farklı bakış açılarıyla değerlendirme olanağı sunan geniş bir yelpazesi olan bir programla izleyicilerimle buluşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu konuda bana desteklerinden dolayı USEDTV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yüksel’e ayrıca teşekkür ediyorum” diyerek duygularını ifade etti.

Elis Dağdelen ayrıca geçtiğimiz günlerde çıkardığı yeni bir single çalışması ile de müzik dünyasına iddialı bir giriş yaptı.

Hera gözleri kamaştırdı

Hera

Güzelliği ve yeteneğiyle tanınan sanatçı Hera, Bulgaristan'ın en büyük eğlence tesislerinden biri olan Imperial Palace Hotel’de unutulmaz bir konserle dinleyicileri büyüledi.

Beyazlar içinde sahneye çıkan Hera, etkileyici ve göz alıcı bir görünüm sergileyerek tatilcileri coşturdu.

Sahne performansı ve etkileyici duruşuyla sevenlerinin karşısına çıkan Hera, güçlü repertuvarıyla enerji dolu bir performans sergiledi.

Bayramın üçüncü günü Imperial Palace’da sahne alan Hera, bayram coşkusunu doruk noktasına çıkarttı.

Göksel’den bayram sürprizi

G O K S E L

Türk müziğinin efsanevi sanatçısı Selami Şahin’e saygı niteliğinde hazırlanan ‘’Selami Şahin Şarkıları 2’’ albümü, birbirinden iddialı sanatçılar eşliğinde dinleyicilerle buluşmayı sürdürüyor.

Selami Şahin’in kariyerindeki hareketli şarkılardan biri olarak dikkat çeken ‘’Boş Vere Boş Vere’’, Göksel’in kendine has sesi ve stiliyle bambaşka bir ruha bürünürken, bu yeni versiyonun düzenlemesi Sabi Saltiel imzası taşıyor.

Eşsiz sesi ve derin yorumuyla dinleyicileri büyüleyen sanatçı, her zamankinden daha güçlü ve etkileyici bir performans sergiliyor. Şarkı ise içinde barındırdığı dinamizm ve coşkuyla müzik listelerini sarsacak bir proje olarak öne çıkıyor.

Bayramda Kıbrıs’ta Buray coşkusu

Buray

Besteleriyle ve söylediği şarkılarla milyonların gönlünde taht kuran ünlü sanatçı Buray, Bayramın üçüncü gününde Kıbrıs’ Elexus Hotel’de sahne aldı. Sevilen şarkılarını hayranlarıyla birlikte söyleyen Buray, “Hepinizin Bayramı kutlu olsun. Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu nice bayramlara” diyerek konser alanını dolduran sevenlerinin bayramını kutladı. Muhteşem performansıyla müzikseverlere unutamayacakları bir bayram coşkusu yaşatan Buray, bitmek bilmeyen enerjisiyle de büyük alkış aldı. Yoğun bir konser temposu içerisinde olan Buray, yaz konserlerinde Türkiye'yi karış karış gezmeye devam edecek. Türkiye’de en çok konser veren sanatçıların başında gelen Buray, bir yandan da fırsat buldukça dünyayı gezmeyi de ihmal etmiyor.

Bir Sistem Eleştirisi: Kazan Kazan

Kazan Kazan

Cana Gedik Aykutlu'nun yazdığı, Rüçhan Çakışkur'un yönettiği " Kazan Kazan " adlı oyunda sahne / kostüm tasarımını Oğuz Şahin, müzik tasarımını Devrim Büyükbayraktar üstlenirken

Rami Narin, Dilara Büyükbayraktar, Mert Arat başlıca rolleri paylaşmışlar.

Sibel Sürel oyunun koreografisini, İsmet Ege Tonbul fotoğraf çekimlerini ve Ekin Duygu reji, Mustafa Mercan prodüksiyon asistanlığını gerçekleştirmiş.

Rüçhan Çalışkur sözünü sakınmayan, lafını dolandırmayan, hayatı tiyatro odaklı bir oyuncu ve rejisör olarak, sahnede olup biten olayların ve kahramanların üzerine başarıyla eklemlediği,  izleyicinin katılımıyla kendini belli eden duygulanımsal etkiyi, çok iyi kotarmış. Bununla da yetinmeyip, eserin dramatik anlam ve önemini, alt metinleri de kusursuz biçimde tanımlanabilecek bir biçimde, ortaya koymuş. Teksti belli bir estetik üslup dahilinde kodlamış, seyircinin nabzını bir an olsun elinden bırakmamış. Önsezilerini, sahne zekasını, koordinasyon yeteneğini ortaya koymuş. İzleyici, oyuncu, eser arasındaki doğru organik bağın kurulmasını sağlamış. Ayrıca belirtmek isterim, " Kazan Kazan "da zamanlama ve dinamizm kusursuz.

Kazan Kazan adlı oyunun konusuna gelince kendisini her sahibi ilan eden patronlar bir akşam çalışanlarına tuhaf bir teklifte bulunurlar ve sonrasında her şey farklı bir şekilde gelimeye başlar. Kısacası “Kazan Kazan başarılı rejisi, üst düzey oyunculukları, iletisi, özgünlüğüyle kutlanmayı 'gerçekten hak eden' bir piyes.