• USD 32,21
  • EUR 35,05
  • ALTIN 2.453,05
  • BİST100 10.934
  • BTC 70.100

Polonya Haberleri

Polonya haberleri ve güncel Polonya gelişmeleri, Polonya ile ilgili tüm video, Polonya fotoğrafları ve Polonya haberleri Önce Vatan Gazetesi | Günlük Ulusal Gazete sitemizde


DÜNYA

Polonya'nın başkenti Varşova'da Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Türk Mutfağı Haftası" kapsamında Ege Bölgesi...

DÜNYA

Polonya’da, Rusya’nın sabotaj eylemlerine karıştığı iddiasıyla 9 şüpheli yakalandı.

EKONOMİ

Polonya Başbakanı Donald Tusk, ülkesinin Rusya ve Belarus'la paylaştığı sınırın güvenliğini artırmak amacıyla 2,5 milyar dolar yatırım yapacaklarını duyurdu.

SPOR

A Milli Futbol Takımı'nın 2024 Avrupa Şampiyonası hazırlıklarının son maçında 10 Haziran Pazartesi günü Polonya ile oynayacağı karşılaşmanın misafir tribünü...

DÜNYA

Polonya'da milletvekilli, başkent Varşova'da dün çıkan yangınlara ilişkin sabotaj ihtimalinin de değerlendirildiği kapsamlı soruşturma talep etti.

DÜNYA

Avrupa Birliği (AB), Polonya hakkında "Birlik hukukunu ihlal ettiği" gerekçesiyle başlattığı prosedürü sonlandırdığını duyurdu.

SPOR

Polonya ve Ukrayna, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2024) katılmaya hak kazandı.

DÜNYA

Polonya'da çiftçiler, hükümetin, Ukrayna'dan ucuza tarım ürünü ithalatını askıya almayı kabul etmesi üzerine protestolarını sonlandırdı.

KÜLTÜR ve SANAT

Güneydoğu Polonya'daki Korzenica yakınlarındaki ormanlarda 4.000 yıldan daha eski nadir bir bakır hançer keşfedildi.

DÜNYA

Avrupa Birliği (AB) ile Polonya, "Birlik hukukunu ihlal" gerekçeli yıllar süren gerginliğin ardından, Varşova'daki yeni hükümetin taahhütleri neticesinde anlaşmaya vardı.

KÜLTÜR ve SANAT

Lublin İl Anıtlar Koruyucusu, Hrubieszów bölgesindeki Devlet Ormanları'nda "Barbar" silah koleksiyonunun keşfedildiğini duyurdu.

KÜLTÜR ve SANAT

Włocławek, Polonya'daki Spor ve Rekreasyon Merkezi, Vistül Nehri'nde yapılan kazı çalışmaları sırasında tarihi bir kılıcın keşfedildiğini duyurdu.