Zen Yapım İbrahim Akbaba tarafından yapılan yönetmenliğini Kamil Çetin’in üstlendiği, senaryosunu Cavidan Balcı’nın kaleme aldığı başrollerini, İnan Ulaş Torun, Altan Erkekli, Aysel Nazim, Serkan Şengül ve Orhan Aydın paylaşırken, Didem Taslan, Hakan Bulut, Kıvanç Baran Aslan, Seher Terzi, Kubilay Penbekioglu, Deniz Oral, Zeynep Gülmez, ve Hollywood oyuncusu Nicolas Facey gibi güçlü isimlerin üstlendiği “Çingene Kızı Zeugma” filminin galası yapıldı.

Çingene Kızı Zeugma filminin galasına başta Ender Saraç olmak üzere sanat, siyaset, iş, cemiyet dünyası ve sinemaseverler yoğun ilgi gösterirken gala da yaşanan izdiham gözlerden kaçmadı.

Yerli Bilim Kurgu “Bir Zamanlar Gelecek: 2121”

Bir Zamanlar Gelecek Foto

Katıldığı uluslararası festivallerde toplam 14 ödül kazanan ve Türkiye’deki gösterim tarihi heyecanla beklenen filmin konusu şöyle: Gelecekte iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelmiştir. “Kıtlık Kanunları” gereği sisteme getirilen her yeni hayat karşılığında yaşlı nesilden birinin yok edilmesi gerekmektedir. Ve bir gün, bu sistemde yaşayan ailenin hayatı, beklenmedik bir bebek haberiyle sarsılır.

Türkiye’nin ilk sürdürülebilir film girişimi olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Serpil Altın’ın, yapımcılığını ve eş senaristliğini Korhan Uğur’un yaptığı “Bir Zamanlar Gelecek: 2121”in kadrosunda sevilen oyuncular Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu ve Sukeyna Kılıç yer alıyor. Serpil Altın ülkemizde benzeri olmayan bu filmle, Türkiye’nin ilk uzun metraj kadın bilim kurgu ve distopya yönetmeni oldu.

Yeraltı toplumundaki aile dinamiklerine dair karanlık ve komik bir distopya hikâyesini oldukça özgün bir konseptte anlatan “Bir Zamanlar Gelecek: 2121”i perdede izleme şansını kaçırmayın!

Hakan Berk: Türkiye'nin Sanatçısı ve Siyasi Arenada Ses Getiren Şarkısı!

Hakan Berk 1

Hakan Berk, seçim sonrası zafer şarkısıyla gönüllerde taht kurdu! "O da bizden, bu da bizden, 50'yi çıkardık 100'den" sözleri ve müziğiyle her kesim tarafından büyük ilgi görüyor. Siyasi partiler şimdiden bu şarkının peşine düştü.

Türkiye, Hakan Berk'in bu coşkulu şarkısıyla adeta ayakta! Ancak İstanbul ile Ankara arasında havada bir şarkı savaşı başladı. Ankara'nın bağlarına İstanbul'dan havalı bir cevap geldi.

Hakan Berk, "Ben Ankara, İstanbul değil, Türkiye'nin sanatçısıyım" diyor. "O da bizden, bu da bizden. Bize yanlış yapanın ne farkı var artistten?" İstanbul'dan Ankara'ya şarkılı bir mesaj: "O da bizden, bu da bizden!"

Müzik listelerini alt üst eden bu şarkı, artık yayında!

Hakan Berk Kimdir?

Müzik ve sahne hayatına çok küçük yaşlarda başlayan Hakan Berk, 1980'lerde sahne ve albüm çalışmalarıyla müzik piyasasına giriş yaptı. 1994 yılında "Caz Yapma Döneceğim" adlı ilk albümüyle müzik severlerle buluştu. Uzun süre yurt içi ve yurtdışı sahne çalışmaları yaptı. 2007 yılında "Çok Özelimsin" adlı cingılını çıkardı. Sahne çalışmaları hala devam eden Hakan Berk, 2017 yılında "Delirdim" adlı iki şarkılık cıngılını da çıkarttı.

Ayrıca 35 yıllık sahne hayatının yanı sıra ünlü, futbolcu, sanatçı, politikacı ve iş insanlarına lüks otomobil satışı da yapan bir iş kimliğine sahip olan Hakan Berk, ünlü bir oto galerisinin de sahibi. Bu arada hazırladığı bir şarkı ile müzik dünyasına farklı bir yorum ve performansla giriş yaptı. Söz ve müziği Nurcan Dinçer'e ait olan, yönetmenlik ve aranjörlüğünü Hatem Tutkusun'un üstlendiği oyun havasıyla sahne ve dijital platformlarda büyük rekabet ortamı yaratmaya hazırlanıyor. Klip çekimleri İstanbul'un görsel ve tarihi yerlerinde gerçekleştirilen bu şarkı, Ankara'nın sanatçılarına İstanbul şarkısıyla meydan okumaya hazırlanıyor.

“Şen Makas” Tiyatro Oyunu Seyircisiyle Buluşmaya Devam Ediyor

Şen Makas Foto

Tiyatrokare’nin 1996 yılında ilk kez sahneye taşıdığı yeni bir tür polisiye interaktif komedi “Şen Makas”, 2019 yılında günümüzün yeni dijital anlayışıyla, izleyicilerin telefonları açık bir şekilde, sosyal medya hesaplarından ve oturdukları yerden sordukları sorularla, katılım sağlayabilecekleri şekilde güncellenmişti.

Türkiye’nin her köşesinde kapalı gişe oynanan komedi oyunu, sezon başında Melek Baykal ve Jess Molho’nun çekimleri nedeniyle repertuardan kaldırılmıştı. Ancak yoğun ilgi üzerine, tekrar sahneleniyor.

Amerikan Tiyatro tarihinin en uzun süreli oynanan oyunu olarak Guiness Rekorlar Kitabına geçen “Şen Makas”, Türkiye’ de de kendi rekorunu kırmak için yola çıkıyor. Oyunda bir cinayet işleniyor. Seyircilerin tanıklığı ile oyundaki dört katil zanlısından, katilin kim olduğu bulunmaya çalışılıyor.  Seyircinin sosyal medya hesaplarından ve interaktif oturduğu koltuğundan sorularıyla katıldığı oyun, her gece farklı bir sonla bitiyor.  Bu özelliği ve değişen komedi unsurlarıyla, oyunu defalarca izlemeye, kendi istedikleri katilin hesap vermesi için grup bileti alarak izlemeye gelenlerle, eğlence “Şen makas” oyununda devam ediyor.

Nedim Saban’ın sahneye taşıdığı interaktif komedi oyunun müzikleri Flört Grubundan Çağatay Kerhibar’a ait..

Sabiha Alakuşun'un  Defilesinde Osmanlı Rüzgarı

Sabiha Alakuş Defilesi 1

Ünlü moda ve tasarımcı sanatsal tarih araştirmacısı Sabiha ALAKUŞU'nun hem hikayelerini hem de kendi dönemlerinde büyük ün almış  Osmanlı kadın sultanlarının giydikleri köstümlerinin defilesi İstanbul üniversitesin'in düzenlediği ödül töreninde büyük bir katılımla gerçekleşti.

Cemiyet ve sanat çevrelerinin katılımı ile  gerçekleşen gece muhteşem köstümlerin tanıtımı ve anlatımı birbirinden güzel ve ünlü mankenler'in sunumuyla izleyenleri büyüleyen  ünlü model ve oyuncu Nergiz Limanlı, ve Nur Sarı, Binnur Gülbey,Hande kaya, ve Güldeniz Açıkel.adeta geceye katılanlara geçmişin bütün izlerini hissettirdi.

Ayrıca uluslararası arenada bir çok ödül alan bu harika kostümlerin tasarımcısı, ünlü modacı Sabiha ALAKUŞU tasarımını yaptığı kostümler

Her bir ürünün üzerinde belki de aylarca çalıştıklarını belirten ünlü moda ve tasarımcı bu kostümlerin hikayelerinden tutunda o dönemde  sultanların yaşamlarını araştırdıklarını bununla beraber hangi renklerin hangi sultan tarafından tercih edildiğini kumaşından dikimine kadar her bir detayı Araştırdıklarını belirtti.

Bunun yanında dünyanın bir çok ülkesinde Osmanlı tasarımlarını gönderdiklerini ve defalarca dünya birincilikleri alan Alakuşu: 'Benim tasarladıklarım  bu  kostümler  Osmanlı'nın yaşayan yüzü olarak dünyanın bilmesini istiyorum ve yıllardır araştırarak, gözleyerek bunu yapıyorum ve yapmaya devam edecem' dedi.

İstanbul üniversitesinde gerçekleşen ödül töreninde birbirinden güzel modeller izleyenleri adeta büyüleyen mankenler Sabiha Alakuşu imzalı Osmanlı ve Cumhuriyet temalı kostümleriyle ile geceye damgasını vurdu.

Ünlü modacı bu yaz dünyanın bir çok yerinde defilemiz olacaktır,dedi.

Güzel Oyuncu sunucu Semra Güzel, Yeni Projesiyle Ekranlarda!

Semra Güzel Foro

Semra Güzel Yeni Projesiyle Gülümsüyor Sevenlerine .. Ekranda samimiyeti içtenliği ve güzelliğiyle izleyiciler güzel konuklarla buluşturuyor

İzmir’de doğan ve uzun yıllar Almanya'da yaşayan, kendi güzelliği kadar iç güzelliğiyle de dikkat çeken Semra Güzel, sevdiği mesleğinde emin adımlarla ilerliyor ve daha da güzel işlere imza atmaya devam ediyor. Yeni işiyle izleyicilere ilham veriyor. Televizyonculuğun yanı sıra Aile Danışmanlığı eğitimi alan Semra, Kanal7 ekranlarında yeni bir projeye imza atı… Her sabah 8.15'te izleyicilere enerji veren programıyla hayatın farklı perspektiflerini sunuyor.

Semra Güzel, sadece bir evlat ve kadın olmanın ötesine geçerek eş olmanın ve bir yuva kurmanın verdiği farklı bakış açısını keşfediyor. Zor dönemlerden geçsek de, mücadele ederek şükretmeli ve geçici hayatta kalıcı iyiliklere imza atmalıyız. Semra, ekranlardan evlere doğrudan dokunarak izleyicilerin hayatlarına değer katıyor.

İzleyicilerle özel bir bağ kuran Semra Güzel, yaşadığı her duyguyu paylaşarak onların hayatına dokunuyor. İyilik ve dua ile dolu olan Semra, hayatta karşılaştığı iyi insanlarla birlikte olmanın değerini öğreniyor ve bu değeri izleyicilere aktarıyor.