2024 sizlere şans, bolluk, bereket, sağlık, sevgi ve aşk getirsin. Barış dolu bir dünyada ve güzel ülkemizde huzurla yaşayalım.

2024 yılında burçları neler bekliyor? Hangi burç aşkta, hangi burç sağlıkta, hangi burç parasal konularda şanslı olacak? 2024 yılının genel burç yorumları bir arada…

Astrolojiyi öğrenmek isteyenler için başucu kitabı niteliğindeki “Astroloji Öğreniyorum” kitabında da en seveceğiniz bölüm burç uyumları olacak…

Önce Vatan Gazetemizin Haber Müdürü, Gazeteci – Yazar -  Enerjist – Astrolog Funda Akosman’ın astrolojiyi en pratik, en zevkli, en işlevsel olarak kolaylıkla öğrenebileceğiniz kitabından içeriklere de yer verdiği yazı dizisi devam ediyor!

 2024 Foto F.a

 2024 yılında ikili ilişkilerde hayatınızda önemli gelişmeler olacak, şanslısınız. Bu yıl ilişkileriniz büyüyecek, popüleriniz artacak, ortaklaşa işlerde de şanslısınız, bekârlar evlenebilir, ikili ilişkiler ortaklı ilişkiler ve işler adına şanslı güzel bir yıl olacak sizin için. Zaten evlilik döndüğünüzdesiniz bu devrede ve çocuklarla ilgili güzel gelişmeler olacak.

25 Mart Terazi burcundaki Ay Tutulması, kadersel olanı getirecek iş hayatıyla günlük hayatınızla ilgili olabilir. Öğrenecekleriniz büyük açılımlar sağlayacak. Sizde, bakış açınız da değiştirebilirsiniz iç dünyanızda da ilgili iç dünyanızda hayata karşı bakış açınız da değiştirebilirsiniz.

8 Nisan’da Koç burcundaki Güneş Tutulması, iş hizmet sağlık alanlarınızda olacak. İşte cesursunuz, artık kararsızlıklar bitti. Şifalanacaksınız. Sağlığınıza dikkat edin.

18 Eylül Balık burcundaki Ay Tutulması, aşk evinizde önemli gelişmeler olacak, güzel sonuçlar alacaksınız, çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler olacak. Şanslı bir dönem olacak.

2 Ekim’de yurtdışına gitmeyi düşünebilirsiniz, orada yaşamayı düşünebilirsiniz. Sağlığınız ve ruh halinize dikkat etmeniz gerekiyor. Kafanıza bir şey takmazsanız bu yıl daha da güzel geçecek.

Akrepp 4

AKREP BURCU

Tarih: 24 Ekim – 22 Kasım

Elementi: Su

Niteliği: Sabit -negatif – Dişil

Doğal Evi: 8.Ev Yöneticisi: Mars, Plüton Mizacı: Ağırkanlı, cool

Yönelimi: Dikkatle incelemek, nüfuz etmek, etkilemek, anlamak

Tavrı: Sübjektif, içe dönük, endişeli, dikkatli, tedbirli, cesur, sert, somurtkan

Davranış biçimi: Güçlü, tutkulu, erotik

Güdüsel ihtiyacı: Dönüşüm, güç, cinsellik

Olaylar: Ölüm, cinsellik, yozlaşma, acı, şifa, maddi bağlar, vergiler

Arketipleri: Yaralı şifacı, gölge figürler, yabancı, şaman, büyücü, canavar, şeytan, sihirbaz, cadı, psikoterapist, gizli ajan, casus, dedektif, baştan çıkaran, karadul, fahişe, kötü adam, paranoyak

Akrepp 1

ANAHTAR KELİMELER

•       Somut şeyleri dönüştürmeyi sever.

•       Psikolojik tatmin yaşatan şeylerden zevk alır.

•       Değişim yaratmaktan zevk alır.

•       Otorite kazanmak ister. Derindir.

•       Dile getirilmemiş bilgiye inanır.

•       Duyguyu maddeleştirir. (Aşkı ölüm olarak algılar örneğin).

•       Kaybettiğinde tehlikeli olur.

•       Sahip olmadığı şeylere karşı kıskançtır.

•       Süregelen bir işi yıkarak kendi sistemini kurmayı tercih eder.

•       Bir sistemde hataları fark eder. Başkalarının sırlarına sahiptir.

OLUMLU ÖZELLİKLERİ:

Gizemli, sezgisel, hassas, derin, hafife almayan, sabırlı, konsantre, dikkatli, dayanıklı, karizma sahibi, çekici, ketum, dikkatle inceleyen, araştırmacı, dedektif, detaycı, tutucu, çekingen, paylaşımcı, tutkulu, vazgeçmeyen, sahiplenici, hırslı, gizemci, kararlı, vazgeçmeyen, korkularıyla yüzleşen, sıfırdan başlayabilen, sadakatli, sözünden dönmeyen, ilkelerinden vazgeçmeyen

GÖLGE ÖZELLİKLER:

Kuşkucu, kıskanç, taşkın duygulara sahip, yıkıcı olabilen, kin tutan ve kinini unutmayan, iğneleyici, ya hep ya hiç mantığında, uç noktalarda çıkarı için başkalarını kullanan, asla vazgeçmeyen, uzlaşmayan, kolayca incine- bilen, güven ihtiyacında, duygularını bastıran.

OLAY VE DURUMLAR

•       Katiller, dedektifle

•       Cerrahlar ve ameliyatlar, morglar, adli tıp, mafya

•       Randevu evleri, sahte medyumlar

•       Nefret suçları, çocukların genel ölüm nedenleri

•       Başka ülkelerle olan mali ilişkiler

•       Kimyasal, zehirli veya toksik maddeler, biyolojik silahlar, nükleer reaktörler

•       Laboratuarlar, insan, hayvan ve organ klonla- ma, kemoterapi gibi dejenerasyon gerektiren tedaviler,araştırmacılar

•       Psikologlar ve psikiyatristler

•       Sürüngenler

SAĞLIK

Cinsel organları yönetir. Zührevi hastalıklar Akrep burcu sembolüdür. Acıya karşı dayanıklıdır ve iyi bir hastadır. Ruhsal açıdan satyriasis, Othello kompleksine ve erotomaniye yakın olabilir.

Akrep 3

AKREP BURCU VE AŞK

AKREP VE KOÇ

Su grubu Akrep burcu insanı ve Ateş grubu Koç burcu insanı da Mars’ın korkutucu öfkesine, çekici ve dayanılmaz cazibesine sahiptir. Onun için de Koç Burcu ile benzer yanları vardır.

Kıskanç ve “ben” diyen iki burcun anlaşacağı en önemli nokta tutkulu ve hararetli cinsel hayatlarıdır. Büyük kavgalar ve istenmeyen büyük olaylar yaşanabilir en iyisi uzak durmaktır.

Benlik çatışmasının en had safhada olduğu bu ilişkide detaylar, gerçekler ve değişebilirlikler ikilinin doğum haritalarında saklıdır.

AKREP VE BOĞA

Su grubunun sabit burcu Akrep ve Toprak grubunun sabiti Boğa 180 derece zıt, sabit fikirli olmalarına rağmen ateşli arzular, mükemmel bir cinsel uyumla tutkulu ve derin bir beraberlik yaşarlar.

Akrep burcu severse tam anlamıyla bağlanır, Boğa’nın istediği gibi ama Boğa burcu insanı da Akrep burcu insanı gibi kıskançtır ve Akrep aldatmaya kalkarsa asla affetmez. Akrep burcu Akrep gibi sokabilir ama öfkelenen bir Boğa kadar tehlikeli bir yaratık az bulunur. Matadorluğa soyun- mayın öfkelenen Boğa sert tepki gösterir, ezer geçer.

Yine de bu ilişkide detaylar, gerçekler ve değişebilir likler ikilinin doğum haritalarında saklıdır.

AKREP VE İKİZLER

Su grubunun sabit, duygulu, kuşkucu ve kıskanç Akrep burcu insanı, hava grubunun canlı, hareketli, çok yönlü, özgürlüğüne düşkün, cıva gibi İkizler burcu insanı ile anlaşamaz.

Akrep burcunun cinselliğe önem veren, duygusal açıdan derin insanı, İkizler burcu insanının çekici, çok yönlü bir kişiliğinden, sözlerinden, hareketlerinden etkilenebilir ama sonuçta İkizler sıkılır ve Akrep’in hayalleri yıkılır.

Bu imkansız ilişkide detaylar, gerçekler ve değişebilirlikler ikilinin doğum haritalarında saklıdır.

AKREP VE YENGEÇ

Su grubunun iki burcunun aşkında, Akrep ve Yengeç birbirlerine derin bir empati ile yaklaşabilir, gözleriyle ko nuşmadan da anlaşabilirler. Aranızdaki güçlü sezgi ve an layış sayesinde pek çok probleminizi çözebilirsiniz.

Yengeç burcu insanı duyarlı, şefkatli ve Akrep burcu insanından daha romantiktir. Akrep insanının her istediğine uyabilir. Kuruntuları, kuşkuları, inadı bir yana bırakıp hayatınızı yaşayın. Şanslısınız.

Bu ilişkide detaylar, gerçekler ve değişebilirlikler ikilinin doğum haritalarında saklıdır

AKREP VE ASLAN

Su grubunun kıskanç, kuşkucu, dostluk seven ama dostlarını bile kıskanan sabit burcu Akrep ile ateş grubunun iyi niyetli, cömert, mert, dikkati çekmekten zevk alan, çevresinde hayranları bulunan sabit burcu Aslan’ın anlaşması gerçekten zor gözüküyor.

Akrep burcu sevdiğini yönetmeyi, hareketlerini kısıt- lamayı ister Aslan burcu böyle şeylere dayanamaz.

Bu ilişkide detaylar, gerçekler ve değişebilirlikler ikilinin doğum haritalarında saklıdır.

AKREP VE BAŞAK

Su grubunun duygulu, kuşkulu burcu Akrep ile toprak grubunun neşeli, dostluk seven, hoş sözlü Başak insan anlaşabilir ama bir Başak burcu bir Akrep kadar duygulu ve tutkulu değildir.

Başak burcu insanı ve Akrep burcu insanının ortak yönleri bulunur: İkisi de analizci kafaya sahiptir, ikisi de maddeye önem verir. Ortak dostlarınız olursa mutlu olma şansınız vardır.

Bu ilişkide detaylar, gerçekler ve değişebilirlikler ikilinin doğum haritalarında saklıdır.

AKREP VE TERAZİ

Su grubunun sabit tutkuyla sarmalayan, gizemli, son derece çekici, cinselliğe önem veren, fiziksel, inatçı, duygusal açıdan derin, kontrolcü, huzursuz Akrep burcu in- sanı ile hava grubu Terazi burcu insanının seksüel çekimi çok fazladır.

Akrep insanı derin duygulara sahiptir, sevgiye çok önem verir ama çok kıskançtır. Kuşkuları yüzünden huzurunuzu kaçırabilir. Ancak güvenini kazanırsanız mutlu olabilirsiniz.

Bu ilişkide detaylar, gerçekler ve değişebilirlikler ikilinin doğum haritalarında saklıdır.

AKREP VE AKREP

İşte Zodyak destekli bir aşk daha su grubunun duygu- sal, sezme gücü yüksek burcu Akrep insanının en iyi anlaşabileceği kişi kendi gibi bir Akrep burcu insanı olabilir.

Birbirinizi çok iyi tanırsınız, ikinizde de fevkalade de rin sezme gücü, ihtiras ve kıskançlık vardır, Eğer başlangıçta birbirinize sevgiyle birlikte saygı duyarsanız büyük mutluluk getirecektir. İşe kuşku, kıskançlık ve saygısızlık karışmazsa aradığınız mutluluğa kavuşursunuz.

Bu ilişkide detaylar, gerçekler ve değişebilirlikler ikilinin doğum haritalarında saklıdır.

AKREP VE YAY

Ateş grubu Yay burcu insanları özgürlüklerine düşkün, neşeli ve çok yönlüdür. Su grubunun duygulu, cazip, Akrep burcu insanı gerçekten ilginç çekici biridir ama sadece kendi bildiğini okur.

Kıskanç, tertipli ve disiplinli Akrep, Yay’ın bağımsızlığına, anı yaşamasına ve rahatına düşkünlüğüne çok sinirlenecektir. Akrep güveneceği kişiyi arar, Yay anda yaşayan, bağımsız birini. Birbirinizi üzersiniz. Boş verin. Hayat kısa.

Yine de bu ilişkide detaylar, gerçekler ve değişebilir likler ikilinin doğum haritalarında saklıdır.

AKREP VE OĞLAK

Su toprağı besler. Toprak burcunun maddenin değerini bilen bir burcu Oğlak burcu insanı Akrep burcu insanı ile ortak zevklerde buluşabilir, keyifli bir birliktelik yaşayabilirler.

Her iki burçta maddi güvene çok önem verir. Bu ortak tutum pek çok sorunun ikinci plana kalmasını sağlayabilir.

Bu ilişkide detaylar, gerçekler ve değişebilirlikler ikilinin doğum haritalarında saklıdır.

AKREP VE KOVA

Hava grubunun sabiti Kova burcu insanı bağımsızlığına düşkün, kişilik sahibi, bildiğinden şaşmaz biridir. Su grubunun sabiti kıskanç ve kuşkucu Akrep burcu insanı ile anlaşmasına imkan yoktur.

Kova burcu insanı Akrep burcu insanının kıskançlığına ve tutumluluğuna dayanamaz. Çok sert kavgaların yaşanabileceğini söylemeliyim.

Bu ilişkide detaylar, gerçekler ve değişebilirlikler ikilinin doğum haritalarında saklıdır.

AKREP VE BALIK

Su grubunun hassas ve duygulu iki burcunun insanları müthiş anlaşır. Bir Balık burcu insanı, bir Akrep burcu in- sanının duygularına da tam istediği gibi karşılık verebilir.

Her iki burç insanı da yapışık nizamda yaşamayı sever, önemli bir düşünce ayrılığında bile yan yanaysalar, çok fazla tartışma gereği duymazlar. Bu beraberlikte çift fikirli Balık burcu insanı, Akrep burcu insanı tarafından idare ediliyor ise problem söz konusu olmayacaktır.

Bu ilişkide detaylar, gerçekler ve değişebilirlikler ikilinin doğum haritalarında saklıdır.