20 Şubat - 20 Mart

 

2020’de  (İstanbul -3 yaz saatine göre); 18 Şubat 2021 saat  13:43:49”  den itibaren –  20 Mart 2021 saat  12:37:18” e  kadar olan süre BALIK burcu…

“ AŞKIM ve KARİYERİM”

2020 yılında siz Balıklar ve yükselen Balıklar  için; şans size arkadaş çevrenizden gelecek. Bu sene çevrenizde bazı elemeler yapabilirsiniz. Pek çok yeni insan hayatınızdan çıkarken, pek çok te yeni arkadaş kazanacağınız bir yıldasınız.

Kısacası bu yıl bir çok yeni gruplara girecek ve bazı sorumluluklar üstlendiğiniz takdirde,  şans size arkadaş gruplarınızdan gelecek diyebilirim.

Ayrıca sene başında; gerçekleşen 10 Ocak Ay tutulması ile; varsa eğer çocuklarınızla ilgili, daha önceden bir türlü ne olduğunu anlamadığınız konularda bir açığa çıkış ve bir fark ediş yaşayabilirsiniz.

Eğer siz bekar bir Balık iseniz; sevdiğiniz, flört ettiğiniz kişi ile ilgili bilmediğiniz bazı konuları öğrenebilirsiniz. Ve bu konuda alınacak kararlarınız olabilir.

Ayrıca sene başında yetenekleriniz ile ilgili alacağınız kararlar doğrultusunda bazı girişimleriniz olabilir. 

Dolayısı ile, yıla önemli kararlar alarak, belki bazı bitirilen ilişkilerle başlıyor olabilirsiniz.

Eğer siz,  “yeni bir aşk veya yeni bir çocuk” için bir girişimde bulunmak istiyorsanız,  27 Ocak haftasını  veya  14 Mart  civarını değerlendirebilirsiniz.

Ancak yılın birinci Merkür retrosunun yaşanacağı, 12 Şubat ve 10 Mart arasında önemli girişimde bulunmamaya  (resmi evraklara imza atmak gibi) dikkat etmenizi öneririm. Önemli olayları Mart ortasına kadar ertelemeniz uygun bir zamanlama olur.

Ancak Mart’ın son haftasında yine risk almayın. Mümkünse önemli olaylarınızı bu haftaya rast getirmeyin. Bu hafta gergin ve kaza riski olan bir hafta olduğundan  farkında olup, krizi yönetebilirsiniz.

Yine; 13 Mayıs - 25 Haziran arasını; evlenmek, ev almak  veya  taşınmak gibi yapacağınız önemli girişimlerinizi bu tarihleri  denk getirmemeye dikkat edin. Aşk gezegeni Venüs bu tarihlerde Retro günlerini yaşatacağından, ekonomik konularda ve aşk ile ilgili atılacak adımlarda, bir süre sonra yolunda gitmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. 

Estetik için de,  oldukça riskli günler olacağından; eğer estetik bir girişim düşünüyorsanız bunu Temmuz’un ikinci  yarısına ertelemeniz daha doğru bir zaman seçimi olacaktır.

İş hayatınız ve kariyerinizle ilgili radikal kararları Haziran başından itibaren (5 Haziran ay tutulması) almaya başlayabilirsiniz. Yurt dışı ile ticaret konuları bu günlerde gündeminizi oluşturabilir. Seyahat, turizm ve ticaret konularında iş fırsatları yakalayabilirsiniz.

Varsa eğer hukuksal bir konunuz o da ilkbahar sürecinde bir neticeye bağlanabilir.

Haziran sonunda (21Haziran Ay Tutulması) çocuğunuzla  ilgili annelik/babalık konusunda atılacak yeni adımlarınız olabilir. Birlikte belki de bugüne kadar hiç paylaşmadığınız zamanlarınız olduğunu fark edip;  bu yazdan itibaren birlikte geçireceğiniz keyifli zamanların programını yapabilirsiniz. Ebeveyn olmak konusunda atılacak çok önemli adımlarınız bu yazdan itibaren, yaşantınızı yönlendiriyor olacak gibi duruyor.

Eğer siz bekar bir Balık iseniz, Haziran sonunda yeni bir aşka yelken açabilir ve aşık olabilirsiniz. Oldukça duygularınıza yönelik, bir aşk sizi bekliyor olabilir.

Yaz sürecinde (5 Temmuz Ay tutulması) arkadaş gruplarınızda bazı elemeler  son konusu olabilir. Ciddi yet ve sorumluluklar arkadaş çevrenizde aradığınız özellik olabilir. Dolayısı ile bu gözle çevrenizi süzgeçten geçirebilirsiniz.

Ayrıca bazı arkadaşınızın daha önceden fark etmediğiniz huylarını görebilir ve bazı arkadaşlarınızla yollarınızı ayırabilirsiniz.

Ağustos ortasında riskli davranışlarda bulunmamanız yine sizin lehinize olacak olan bir durum olacaktır. 

Önemli girişimlerinizi ve kararlarınızı mümkünse; hem Plüto, Satürn, Jüpiter retrosunun biteceği, Ekim ortalarına bırakmanız en sağlıklısı gözüküyor. 

Yıl genelinde Nisan sonundan itibaren, Ekim ortasına kadar birçok gezegen Retro olacağından; Yaz aylarında işlerimizde ilerleme bekleyemeyiz.

Ayrıca Mars’ın Retro olacağı: 10 Eylül ile 14 Kasım arasını da kritik zaman dilimi  görebiliriz.

2020 yılında yılın ilk üç ayı  ve yılın son ayı; önemli işlerimiz için planlayabileceğimiz zaman dilimi. Bu ayları en az sorun ile atlayacağımız aylar olarak seçebiliriz…

Aralık başında (30 Kasım Ay tutulması) yaşadığınız evi değiştirme karar alabilir, satışa çıkarabilir veya başka bir eve taşınabilirsiniz.

Aralık sonunda ise (14 Aralık Güneş tutulması) yeni bir ticaret ve kariyerinizde yeni iş fırsatları  ile karşılaşabilirsiniz. Bu iş fırsatı muhtemelen; ya yabancılarla ilgili, yada yurt dışı kaynaklı olabilir.

Yılın  geneline, “aşk, kariyer, arkadaşlarınız ve ebeveynleriniz” damgasını vuracak gibi duruyor.

GELELİM  20 YILLIK DÖNGÜYÜ ANLAMAYA

Yıl sonunda;  ancak 20 yılda bir denk gelen Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaşanacak. 

Jüpiter ve Satürn Kova burcunda kavuşum yapmadan önce, herkesin son 20 yıllık döngüde, “ektiğini biçeceği”,  evrensel faturayı elimize tutuşturacak.

Sonra; “ben bunu neden yaşıyorum, neden benim başıma hep bunlar geliyor?” demek yerine, (çünkü bir şeyler düzelmiyorsa, biz de bir şeyleri görmediğimizden, farkına varıp düzeltmediğiniz içindir) bir de kafayı kumdan çıkarıp, daha büyük bir pencereden içinde yaşadığınız topluma ve bizim orada ne kadar etik, ahlaklı, hak hukuk yemeyen biri olduğumuza bakmalıyız…

Kadim astroloji’de  “Karmaların efendisi” Satürn ve “yeryüzü yargıcı” Jüpiter’in kavuşumları her zaman; ilahi planla ve ektiğini biçme ile ilgisi vardır.

Peki, Kova burcunda yepyeni bir döngüyü başlatmak üzere gerçekleştirdikleri bu kavuşum, hangi konulara odaklanıyor olacaklar?

Satürn: Jüpiter’in aksine; engeller, kısıtlamar  ve daralma ile ilgilidir.

Toplumda “sistem” ile alakalıdır. Kurallar ve disiplin ile toplumu şekillendirmekle alakalıdır. Engeller, kısıtlamalar, sınırlar, mesafeler, ve otorite figürleri ile alakalıdır. Gerçekçilikle alakalıdır. Yapılandırma, sistem kurma ve inşaa etmekle alakalıdır. Sosyal kurumlar, sendikalar, örgütler ile alakalıdır.

Konsantrasyon, sabır, sağlamlık, sorumluluk alma,  mevcut sistemi koruma, sadakat ve fanatizmle alakalıdır.

Karmik sınavlarımızı önümüze koyma ile alakalıdır.

Jüpiter:   Satürn’ün aksine “genişleme ve yayılma” prensipidir. 

Toplumda; Ahlak, etik kurallar, hukuk, hakimler, yargıçlar, anayasa, yüksek mevkideki hukuk adamları, vizyon, yüksek eğitim, akademisyenler, rektörler, inançlar, yüksek mevkideki din adamları (ilahiyat başkanı, papa gibi), Yabancılar, yabancı kültürler deniz aşırı yerler ve uzaklar ile alakalıdır.

“Etik” olmakla ve toplumsal “ahlak” alakalıdır.

Kova burcu:

Özgürlükler

Kitle halinde kitlesel hareketler.

Devrimler

Tek başına bireysel, bütünün hayrına girişimler

Kollektife yönelik çaba, 

Sorumluluklar

Hümanizm

Üst akıl

Farklı ve yeni olanı hayatımıza adapte etme

Yeni icatlar

Teknoloji ve teknolojinin yeni farklı yönlerini kullanma

Bu seferki Satürn ve Jüpiter’in Kova burcunda gerçekleşen bu kavuşumu ile; toplumda tüm bu konularda yepyeni 20 yıllık bir döngü başlıyor.

Ve “daha önceden bilinmeyen” yepyeni ve “farklı olan”  ne varsa hayatımızda yerini almaya başlayacaklar.

Yeni keşifleri yaşantımıza adapte ederken, göksel olarak bizden beklenen; adil olmak, toplumsal etik değerlere önem vermek, kimsenin canını yakarak, bizim atalarımızdan gelen uyarı ile hepimizin çok iyi bildiği  “Ah almak!” gibi karma yaratmamak çok önemli. Bu kurallar toplum olarak hepimizi ilgilendiren değerler olarak önümüzde duruyor.

Ancak bireysel olarak ta her kim, bu kuralları çiğneyip, karma yarattıysa, yine atalarımızdan gelen hepimizin kulağına küpe öğretiler ile; “eden bulur”, “ne ekersen onu biçersin” gibi sözlerin ışığında bu dönemi anlamaya çalışalım…

Toplumsal olarak bu durumlar hepimizi ilgilendirecek, ancak kişisel olarak en çok hangi alanlarda bunu yaşayacağız dersek; haritamızdaki Kova burcu hangi eve düşüyorsa, kişisel olarak ta 20 yıl, o konuları en farklı şekilde yaşıyor olacağız.

Ancak tüm bunları, “etik ve ahlak kuralları içinde, hak hukuk yemeden yapmalıyız”, çünkü 20 yıl sonra elimize bir fatura daha tutuşturulacağını unutmayalım…

Bir taraftan eskinin bedelini öderken, bir taraftan da kendi geleceğimizi şekillendiren bu döngülerin farkında olalım.

Astroloji, kaderi değiştirmez. Ama göksel matematiği ile, geleceğimize ışık tutar ve seçimleri size bırakır.

Yine bir ata sözü ile, hayatımızı kodlanmaya yardımcı olan, “her koyun, kendi bacağından asılır!” sözü ile noktalamak istiyorum…

Aklın yolu bir, ister atalarımızın sözleri, ister astrolojinin işaretleri, ister bilimin ışığı, ister inançlarımız, hepsi aynı değerlerde buluşuyor ise, kulak verin…

Uzun döngüler, ağır ilerleyen gezegenlerin kontrolünde olduğundan, hayatımızın önemli bir bölümüne damgalarını vururlar. Bu nedenle ben de uzunca değinmek istedim. Çünkü “farkında olmak” ve ne şekilde davranmayı seçtiğimiz kişisel tekamülümüzde önemli…

Bu yıl tutulmaları, Retroları, sonlanan ve yeni başlayan uzun döngüleri ile önemli bir yıla giriyoruz.

Yıl içinde, gerçekleşecek tutulmalarla, Retrolarla ve bu döngülerle ilgili, burçlarınızın nasıl etkileneceğini bildireceğim videolarımı izlemek için lütfen; youtube.com/c/ozlemcetinkayayilmaz kanalıma üye olunuz.

Ayrıca hergün;  “Günün Gökyüzü Kalitesi” altında, sizi günün enerjisi  hakkında bilgilendirdiğim, günlük astroloji yazılarımı Önce Vatan Gazetesindeki  oncevatan.com.tr/profil/185/astrolog-ozlem-cetinkaya-yilmaz adresimden takip edebilirsiniz…

YIL GENELİNDE ŞANSLI GÜNLER

Yılın en güzel günleri (+-3gün) Benefik gezegen kontakları

27 Ocak - Venüs Neptün kavuşumu.: Aşk, sanat, ilham ve maneviyat

8 Mart  -Venüs Uranüs kavuşumu : Kadınlara beklenmedik sürpriz

28 Mart - Venüs Jüpiter  üçgeni: Bereket, bolluk, şans,fırsat

27 Ağustos -Venüs Neptün üçgeni : Aşk, sanat, sevgi, iyilik

29 Eylül -Mars Venüs üçgeni : Eril, dişil uyumu, Aşk

19 Ekim -Venüs Jüpiter üçgeni: Bereket, bolluk, fırsat, şans

21 Ekim -Venüs Plüto üçgeni: İlişkide gizem ve çekicilik

24 Ekim -Venüs Satürn üçgeni: Ciddi beraberlik

6 Aralık -Venüs Neptün üçgeni : Aşk, sanat, ilham ve maneviyat

14 Aralık -Venüs Jüpiter 60lığı: Bereket, bolluk, fırsat, şans

Özellikle yıl içinde ki Retrolarla ilgili bilgilenmek için; lütfen burçlarınızdan başka 2020 yılına genel bakış yazımı da okuyunuz…

Mutlu ve sağlıklı bir yıl geçirmenizi dilerim.

Astrolog: Özlem Çetinkaya Yılmaz

Danışmanlık için:  Whatsapp 0531 2585128

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.