Kuruculuklarını Aida Navidi ve Zargham Fathalizadeh’in üstlendiği A.Z Art Akademi'de eğitim alan geleceğin sanatçılar ve anneleri yaptıkları eserleri 02 -07Haziran 2024 tarihinde hem aileleriyle hem sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

A.Z Art Akademi, sanatın büyülü dünyasına giriş yapmanın en mükemmel yolunu sunarken bu sergi ile .32 yetenekli öğrencinin resim, heykel ve seramik alanlarında elde ettiği başarıları bir araya getirdi.

Resimde Yaratıcılık: Anne ve Çocuk ressamlarımız, tuval üzerindeki renkleri ve formları canlandırarak hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Onların bakış açıları ve sanatsal ifadeleri sizi büyüleyecek.

Heykelde Dokunsallık: El işçiliği ve heyecan verici malzemelerle, öğrencilerimiz 3D dünyasında eşsiz eserler yaratıyor. Dokunun ve hissedin, sanatın taşınabilirliğiyle tanışın.

Seramikte Estetik: Toprakla dans ederek, Anne ve Çocuk seramik sanatının zarafetini ve zanaatını öğreniyorlar. Her çömlekte bir hikaye var, ve bu sergide bu hikayeleri keşfetmeye davetlisiniz.

Bir aile ortamında anneler ve çocuklarına verilen eğitimler sonrasında yaptıkları çalışmaların bir sergi ile taçlandırılmasının heyecanını yaşayan minik sanatçılar ve annelerin sergisi unutamayacakları bir hatıra olarak anılarında yer alacak 

A.Z Art Akademi, Anne ve Çocuk sanatsal yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için güzel ve profesyonel bir ortam sunuyor. Öğrencilerimiz sanat yaparken mutlulukları ve başarılarıyla parlıyorlar. 

Sergide katılanlar: Ahsen Azra kuşcu , İpek Nisa Kuşcu, Vildan Zekiye Beyaz, Rezan Beyaz, Nalan Beyaz, Adem Toprak Kadıoğlu , Özlem Kadıoğlu, Mert Erdilli, Zinnur Erdilli, Elif Şimşir, Veibe Mermer, Betül Turgut, Azra Turgut, Sena Hira ZONTUL, Zeynep Tavusbay, Ela Gülener, Tuba Zehra Kuşcu, Roza Duru Odabaşı, Hafsa Ayşe Kolip, Melis Erol, Arya Sargın, Nika Rahmlou,  Nahal Rahmlou, Behnaz Almasi, İpek Sabancı, Deniz vafaei mamaghani, neda cheraghi mogahi ,Ayşe Umay ,Ayaz Çobanoğlu , Dila Taşcıoğlu, Tuba Taşcıoğlu ,Öykü ÖZCAN.

Bu sergi, onların ne kadar ilerlediklerini ve neler başarabileceklerini gösterdi.

Podyum Murat Acar’la çiçeklenecek

Murat Acar

Ünlü tasarımcı Murat Acar’ın “Florasion” temalı 10. Yıl özel koleksiyonu muhteşem bir defileyle görücüye çıkıyor.

40 parçadan oluşacak özel kapsül koleksiyon için İzmir’in en büyülü yerlerinden Edward Whittall Köşkü özel olarak hazırlandı. Ünlü koreograflar Serkan Duman ve Gökhan Duman’ın hazırlayacağı muhteşem defilede Özge Ulusoy, Şevval Şahin ve Sezgi Sena Akay podyuma çıkacak.

Özge Ulusoy, Murat Acar’ın koleksiyonu için heyecanını dile getirirken, “Son zamanlarda giydiğim en farklı tasarım olacağını düşünüyorum. Kendimi bu köşkün büyüleyici atmosferinde adeta çok özel hissedeceğime inanıyorum” derken Şevval Şahin New York’tan bu defile için tatilini yarıda bırakıp geleceğini dile getirdi.

Kariyerinin 10. Yılı için hazırladığı defilesinin heyecanını yaşayan Murat Acar, “10. Yılımızda çiçeklenmeyi istedik. Bu kreasyonu sunmanın gururunu yaşıyoruz. 6 aydır bu defile için çalışıyoruz” dedi.

Kel Diva

Kel Diva

Oyun Atölyesi'nin yapımcılığını üstlendiği, Eugène Ionesco'nun 1950 yılında yazdığı, Hasan Anamur'un dilimize kazandırdığı " Kel Diva "( "La Cantatrice Chauve ") adlı oyunu, Muharrem Özcan yönetmiş.

Kel Diva oyununda Zuhal Olcay “Bayan Smith” Haluk Bilginer “Bay Smith” , Yiğit Özşener “Bay Martin, Özlem Zeynep Dinsel “Bayan Martin” Gözde Kırgız “Hizmetçi” İtfaiye şefi rolünü de Kıvanç Kılınç üstlendi.

Sezonun en çarpıcı, tiyatro hadiselerinden biri olarak da tanımlanabilecek olan  " Kel Diva ", önemli bir absürt tiyatro örneği olmasının yanı sıra, sahneden izleyiciye geçen enerjisi, soluk kesen temposu, ustalıklı rejisi, etkili anlatımı, ilginç teksti, mükemmel üstü oyunculuklarıyla, belleklerden silinmeyecek bir baş yapıt. Bu eserin bir diğer özelliği de, hiç şüphesiz, Zuhal Olcay ve Haluk Bilginer'i aynı sahnede görmek isteyenlerin beklentilerine yanıt veriyor olması

Sahnede cadı var!

M A L L E U S Tiyatro

Malleus Tiyatro’nun birbirinden yetenekli üç genç oyuncusu Aylin Üstün, Eyşan Kasarcı ve Eylül Kasarcı kendi yazdıkları ve yönettikleri üç cadı kardeşi canlandırdıkları sıra dışı oyunları “Malleus” adlı oyunlarını tiyatro severlerle buluşturuyorlar.

“Kadın olmak Lanetlenmek değil mi sence de?” sorusundan yola çıkarak “MALLEUS” oyununda bambaşka bir anlatımla, kadın olmanın her dönem karşı karşıya kaldığı zorluklar ele alınıyor.

Oyunun öyküsü, Orta Çağ’ın gölgelerinde Manitaria Krallığı’nda geçmektedir. Efsaneye göre Malleus çekici, üç cadı kardeşin yaşadığı küçük kasabada saklanmaktadır ve tüm kasaba onun kehanetlerinden korku duymaktadır.

Cadıların kendi hikayelerini yeniden yazma umuduyla dolu olduğu zamanlarda, beklenmedik bir olay, belki de kraliyetin içindeki bir aşk, cadı kardeşlerin kaderini de şekillendirecektir.

MALLEUS oyunu sezon boyunca Kadıköy Eğitim Sahnesi’nde, Tatavla Sahne’de ve Oda Tiyatrosu’nda oynadı.

Barkın yaz aylarına damga vurmaya hazırlanıyor

Barkin Tarim

Profesyonel müzik hayatına 2023 yılında “Hayata Dair” adlı albümü ile başlayan Barkın 2006 yılında da Asrın Müzik etiketi ile “Gönlüm Yollarda” adlı albümü ile devam etti. Çıkardığı albümlerle ciddi bir dinleyici kitlesine sahip olan başarılı sanatçı Barkın daha sonra arka arkaya çıkardığı single çalışmaları ile müzik kariyerindeki başarısını taçlandırırken müzik dünyasında besteci, söz yazarı ve yorumcu kimliği ile müzik dünyasının içinde varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz dönemlerde birçok ünlü sanatçı ile vokal, besteci, aranjör ve yönetmen olarak çalışan Barkın hayat felsefesi olarak da “Dünya gözlerinin görebildiği kadar küçük, düşünebildin kadar büyüktür aslında...” diyerek de kendisini tanımlayan Barkın ilerleyen günlerde yeni çalışmaları ile yaz aylarına damga vurmaya hazırlanıyor.

Elma dersem çıkma

Elma Dersem Cikma

Yapımcılığını Ömer Göktaş'ın, dekor tasarımını Serkan Aydın, kostüm tasarımını Gülşah Tomaç, teknik ışık tasarımını Duygu Balçık, teknik müziğini Berkay Tatlı'nın üstlendiği " Elma Dersem Çıkma " adlı oyunu Sema Göktaş yazmış, Erbil Göktaş yönetmiş.

Oyunun yardımcı yönetmenliğini de gerçekleştiren Dalya Uçankuş ' Gülin ' ve Serkan Aydın ' Metin ' karakterlerini var etmişler. Hemen belirtmeliyim ki, Dalya Uçankuş, Serkan Aydın sıcak, içten, doğal oyunculuklarıyla esere çok şey katmışlar.

" Elma Dersem Çıkma " bir evlilik hikayesi...Gülin, Belgin, dünürler, yakın arkadaşlar arasında yaşanan olaylar, yeni evlilerin yaşadıkları duygusal, ekonomik sıkıntılar, çıkış arayışları...umutları. Umutsuzlukları.

" Elma Dersem Çıkma " her iki oyuncunun çapaksız, tempolu oyunculuklarıyla belli bir başarıyı yakalamış, izlenmesi gereken güzel bir komedi.

Tuncer Cücenoğlu “Çığ” adlı eseriyle Çin’de

Tuncer Cucenoglu

Eserleri otuz dokuz dile çevrilen kırkı’ın üzerinde ülkede sahnelenerek Türk Tiyatrosu'nu dünyaya sahnelerine taşıyan Tuncer Cücenoğlu " Çığ " adlı eseriyle bu defa ÇİN’de izleyicilerle buluşacak !

“Çığ”  bu defa Türk Tiyatrosu ile Hong Kong / Macau Tiyatroları'nı birleştiriyor. Blank Space Studio tarafından sahnelenecek ‘Çığ’ın yönetmeni Herbert Chio. Başlıca rollerde Lam Tsz Yan Hong Kong / Macau Tiyatroları'nı birleştiriyor. Blank Space Studio tarafından sahnelenecek ‘Çığ’ın yönetmeni Herbert Chio. Başlıca rollerde Lam Tsz Yan, Tou Hoi Ian, Pun Chi Hou, Chang Mei Lei, Leong Soi Fong ve Chu Kin Pan’ın canlandıracağı oyun ilk olarak, 29-30  Haziran 2024 tarihlerinde okuma tiyatrosu olarak sunulacak.Ardından Çin’in genç yönetmenlerinden William Wong’un da  katkıları ile yeni sezonda sahneye taşınacak ve " Çığ " Tuncer Cücenoğlu’nun 80. sanat yılına adanacak.