Dünya prömiyeri, filmin çekimlerinin de yapıldığı  New York’ta düzenlenen 2024 Tribeca Film Festivali’nde gerçekleşen Tolga Karaçelik’in yazıp yönettiğidördüncü ve İngilizce çekilen ilk filmi “The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer” festivalde En İyi Seyirci Ödülü’nü kazanarak büyük bir başarı elde etti.

Tolga Karaçelik’in yazıp yönettiği dördüncü, İngilizce çektiği ilk film olan “The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer” (“Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikâyesi”) seyirciyle ilk kez, çekimlerinin de gerçekleştiği  New York’ta buluştu. 5 – 16 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 2024 Tribeca Film Festivali’nin Spotlight bölümüne seçilen film, 8 Haziran Cumartesi günü SVA Theatre’da dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

Çok sevilen yönetmen, yapımcı ve yıldız oyuncuların beklenen prömiyerlerini sinemaseverlerle buluşturan Spotlight bölümü kapsamında gösterilen filmin biletleri, festival tarihinde görülmemiş bir ilgiyle karşılandı ve satışa çıkar çıkmaz tükendi.

Selçuk Kılıç "Batur Timi " Filmi İle Geliyor

Selçuk Kılıç 2

En son “Ben Bu Cihana Sığmazam” dizisiyle adından söz ettiren başarılı oyuncu Selçuk Kılıç, “Batur Timi” askeriye aksiyon sinema filmiyle beyaz perdede fırtına gibi esmeye hazırlanıyor.

Başrolünü ise Selçuk Kılıç üstleniyor. Haziran sonu çekimlerine başlanacak olan film Starworks Productions yapımcılığında, Yönetmen koltuğun’da ise Serkan Döner ve Batuhan Nozuhur oturuyor.Batur Timi sinema Film Alanya’nın dağlık alanlarında çekilecektir.

Başarılı oyuncu Selçuk Kılıç en son başrollerini birlikte paylaştığı Özlem Gezgin ile "Her Renkte Aşk" sinema filmiyle gündeme oturdu . Selçuk kılıç sinema filmi çalışmalarını için Alanya ya geçti ,bir yandan tatil ve yoğun bir şekilde aksiyon sahneleri provalarına başladı...

"Kör Noktada" Filmi Mubi’de ! 

Kör Noktada Filmi 2

Ayşe Polat’tan çetrefilli bir coğrafyaya dair ustalıkla tasarlanmış bir politik gerilim. KÖR NOKTADA, 15 Haziran’dan itibaren sadece MUBI’de.

Ayşe Polat’ın prömiyerini 2023 Berlin Film Festivali’nin “Karşılaşmalar” bölümünde yapan filmi, ülke tarihinde saklı kalmış gerçekleri gözler önüne seren cesur bir anlatı sunuyor. Yönetmenin Cumartesi Anneleri’nden ilhamla çektiği filmin merkezinde JİTEM mensubu bir karakter yer alıyor.

Başrollerini Ahmet Varlı, Katja Bürkle, Nihan Okutucu, Çağla Yurga ve Muttalip Müjdeci’nin paylaştığı KÖR NOKTADA, 42. İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu ve FIPRESCI ödüllerini kazandı. Aynı zamanda Alman Film Ödülleri’nde üç ayrı dalda ödüle layık görülen film, yurtiçi ve yurtdışında pek çok başarının da sahibi.

Alman belgesel ekibi, oğlunu yıllar önce kaybetmiş yaşlı bir Kürt kadın ve insan hakları avukatı Eyüp’le röportajlar yapmak için Türkiye'ye gelir. Belgesel tonunda ilerleyen film, farklı kameraların devreye girmesiyle gözetleyen ve gözetlenen arasındaki sınırın giderek belirsizleştiği paranoya dolu bir gerilime evrilir. Tarih bir kez daha tekerrür edecek, yüzleşilemeyen bir geçmiş ekseninde, kaybolan insanlar ve ölümler bir kez daha ortalığı karıştıracaktır. Tüm bu karmaşanın içinde, kimsenin göremediğini gören küçük bir kız çocuğu belirir.

"C Takımı 2" Filmi Çekimleri Devam Ediyor  !

C Takımı 2 Film

Yapımcılığını V Haber 4 "C Takımı" Filmi 21 Temmuz'da Çete Çıkıyor !Yapımcılığını Vahdet E ahdet Erdoğan’ın, yönetmenliğini Bora Onur’un yaptığı, senaryosunu Barış Başar’ın kaleme aldığı "C Takımı", bu yıl şubat ayında vizyona girmiş ve izleyiciden tam not almıştı. 30 yıldır arkadaş olan altı kişinin yaşadığı maceraları konu edinen filmin başrollerini Murat Akkoyunlu, Sera Tokdemir ve Toygan Avanoğlu üstlenmişti. Lise yıllarından beri arkadaş olan Yağmur, Murat 131, Süslü İbo, Ferdi Hoca ve Kuru Ahmet’ten oluşan C takımına eski mahalle kabadayısı hırsız Necmi'nin de dahil olmasıyla gelişen olayları konu alıyordu. Filmin başarısı yapımcı Vahdet Erdoğan'ı harekete geçirdi. C Takımı 2 filmi için de 21 Temmuz’da sete çıkıyor.

Kerem Bürsin Ve Melis Sezen Aynı Filmde Buluştu !

Kerem Bursin Melis Sezen

Rusya'da izlenme rekorları kıran 'Son of Rich' filminden Türkiye'ye uyarlanan, güçlü oyuncu kadrosuyla adından söz ettiren, Kerem Bürsin, Ahmet Mümtaz Taylan, Erkan Kolçak Köstendil ve Güven Kıraç'ın rol aldığı, Onur Ünlü'nün yönetmen koltuğuna oturduğu film için kadın oyuncu arayışı sona erdi.

Kunay Film'in yapımcılığını üstlendiği, zengin bir iş insanının şımarık oğlu Mete'nin, babasının onu 16. yüzyıl Osmanlı şehrinde bir hizmetkar olarak reenkarne olduğuna inandırdığı sürükleyici bir hikayeyi anlatan filmde Kerem Bürsin ve Melis Sezen partner oldular.

Filmde Salih Bademci, Ertan Saban, Ahmet R. Şungar, Birce Akalay, Şifanur Gül, Mehmet Özgür, Emre Karayel ve Bensu Soral ve Okan Yalabık gibi isimler yer alıyor.

Mahsun Kırmızıgül Kıbrıs Konserinde Playback Şarkı Söyleyenleri Eleştirdi!

Mahsun Kırmızgül 2

Mahsun Kırmızıgül, Kıbrıs'daki Lord's Palace Hotel'de sahne aldı. Rezervasyonların haftalar öncesinden dolduğu konser öncesinde basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Mahsun Kırmızıgül, Uzun bir süre ara verdiği sahnelere her çıkışımda sanki ilk kez çıkıyormuşum gibi oluyor.

Gösterilen ilgi çok hoşuma gidiyor. Aynı anda her kuşağa hitap etmek çok güzel bir duygu. Harika bir gece olacak." dedi. 40 kişilik bir ekibinin olduğunu ve her konsere onlarla birlikte gittiğini de dile getiren Mahsun Kırmızıgül, "Bir çok insan gittiği yerlere ekibini götürmüyor.

Ben hep onlarla beraber gidiyorum. Bir çok kişi bu yüzden playback yapıyor. Bizim halka olan saygımız çok fazla. İnsanlar sizi dinlemeye geliyorsa dünyanın neresinde olursa olsun onlara en güzelini sunmak zorundasınız. Eleştirmiyorum ama bu çok yanlış bir şey." diyerek playback yapan sanatçılara da gönderme yaptı.

"İKİ YILDIR BU PROJE ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ!"

Meltem Cumbul ve Halil Ergün'ün başrolünü paylaşacağı "Güzel Aşklar Diyarı" dizisinin çekimleri ertelenmişti. Mahsun Kırmızıgül, yeni projesinin çekimlerine başlayacaklarını dile getirerek, "Bütün sanatçılar benim için başroldür.

İki yıldır bu proje üzerinde çalışıyoruz. Çok heyecanlıyız çünkü harika bir iş olacak. Ekibim beni bekliyor. Sahneden setlere tekrar dönmek zor oldu benim içinde. Konserler devam edecek, haftasonları sahneye çıkacağım, hafta içi de sette olacağım. Bu süreç benim için zor olacak ama çalışmak zorundayım.

17 yıl uzun bir süre. Başlamışken de ara vermek istemiyorum artık. Çok konser iptal ettik. Haftaiçi olanlara çıkamıyorum ama haftasonu konserlere de devam edeceğiz." dedi.

Erdal Özyağcılar Eşi Güzin Özyağcılar İle Aynı Filmde Buluştu!

Erdal Özyağcılar 1

52 yıldır evli olan usta oyuncu çift Erdal Özyağcılar ile Güzin Özyağcılar yıllar sonra aynı filmde beraber kamera karşısına geçti.

Özyağcılar ailesi TRT1 için çekilen kod adı “Hüküm Gecesi” filminde buluştu. Televizyon seyircisinin hafızasında efsane dizi “Bizimkiler” dizisiyle yer eden ve 52 yıllık evlilikleriyle dikkat çeken Erdal Özyağcılar ile Güzin Özyağcılar çifti misafir oyuncu olarak rol aldı.

Yapımcılığını ve senaristliğini Uğur Uzunok’un üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Berat Özdoğan oturuyor. Geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan filmin yakında tüm oyuncu kadrosu duyurulacak. Çekimleri Ankara ve İstanbul’da olacak filmin başrolleri ise merak konusu…