“KESİŞME, İYİ Kİ VARSIN EREN”İ TÜM TÜRKİYE KUCAKLADI…

İSTANBUL - Trabzon Maçka’da teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan TRT ortak yapımı “Kesişme, İyi ki Varsın Eren” filmi, vizyona girdiği ilk günden itibaren sevgi seliyle karşılaştı. 

Daha ilk hafta Türkiye’de gişe rekorları kıran ve izleyicisi sayısını her geçen gün artıran filmi seyretmek isteyenler, sinemaların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Yediden yetmişe herkesin büyük bir coşkuyla karşıladığı filmi izleyenler, sinemalarda 

“İyi ki Varsın Eren” pankartları açtılar. Özellikle gençler, film arasında ve finalinde hep bir ağızdan sloganlar atarak Eren’e olan sevgilerini sosyal medyada dile getirdiler. 

Vizyona girdiği bir hafta içerisinde yarım milyon kişiye ulaşarak 2022’nin en iyi giriş yapan Türk filmi olan “Kesişme, İyi ki Varsın Eren” için Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları da harekete geçti. Dernekler, vakıflar, platformlar “Kesişme, İyi ki Varsın Eren” için özel gösterimler düzenlemeye başladılar. İlk galası Ankara’da Külliye’de yapılan filmin, İstanbul, Hatay ve Trabzon’da özel gösterimleri düzenlenmiş ve ilgi odağı olmuştu. Filmin yapım şirketi Dijital Sanatlar’a mesajlar atarak şehirlerinde gala ve özel gösterim düzenlenmesini isteyen derneklerin sayısı da her geçen gün artıyor. 

TRT ortak yapımı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren”in yapımcılığını Mustafa Uslu, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu üstlendi. Sinemamızın usta ismi İsmail Hacıoğlu’nun Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik rolüyle müthiş bir performans sergilediği filmde, Trabzonlu genç oyuncu Rahman Beşel Eren Bülbül, Alayça Öztürk Gidişoğlu Cemile Gedik, Mutlunur Lafçı Ayşe Bülbül ve Emir Çiçek ise Hasan Bülbül karakterlerini başarıyla canlandırdı. 

Müziklerini Fahir Atakoğlu’nun yaptığı “filmin senaryosunu Mert Dikmen, Alper Uyar ve Özer Feyzioğlu kaleme aldı.

“KESİŞME, İYİ Kİ VARSIN EREN”İNTRABZON ÖZEL GÖSTERİMİNE BÜYÜK İLGİ 

İSTANBUL - Trabzon Maçka’da teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan TRT ortak yapımı “Kesişme, İyi ki Varsın Eren” filminin Trabzon özel gösterimi yoğun bir katılımla gerçekleşti. 

Vizyona girdiği bir hafta içerisinde yaklaşık yarım milyon kişiye ulaşarak 2022’nin en iyi giriş yapan Türk filmi olan “Kesişme, İyi ki Varsın Eren”in Trabzon özel gösterimi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. 

Yapımcılığını Mustafa Uslu/Dijital Sanatlar’ın üstlendiği filmin Trabzon özel gösterimine, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziyad Varol, şehit Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül ve aile üyeleri, şehit Ferhat Gedik’in annesi Hatice Gedik, eşi Cemile Gedik, kızı Kayra Gedik, oyuncular Rahman Beşel (Eren Bülbül), Alayça Öztürk Gidişoğlu (Cemile Gedik), Kemal Balıbaş (Fethi Sekin), Atay Yıldız (Çavuş Yusuf Atay), Ömer Asaf Kurtuluş (Eren Bülbül 5 yaş) ve senarist Mert Dikmen katıldı. 

Gösterim öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Trabzon Valisi Ustaoğlu, filmin önemine vurgu yaptı. 

Ustaoğlu, "Ülkemizin milli birliğine, beraberliğine, kardeşliğine çok önemli katkısı olacağına inandığımız, gençlerimizde milli heyecan oluşturma noktasında, çok ciddi mesajları içerisinde barındıran bu filmin, gerçekten ihtiyacımız olan bir dönemde seyirciyle buluşturulması çok anlamlı oldu. Trabzon adına filmin yapılmasında emeği geçen TRT ailesine ve Yapımcı Mustafa Uslu ile tüm film ekibine teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

TRT Genel Müdür Yardımcısı Varol ise filmin dördüncü özel gösterimini Trabzon'da gerçekleştirmenin önemine işaret ederek, "Gelecek  nesillerimize de taşıyabileceğimiz kıymetli bir eseri ortaya koyuyoruz. İnşallah bu manada Kesişme; İyi ki Varsın Eren filmimiz, layıkıyla nesilden nesile izlenen, onların hatıralarını yad eden bir kahramanlık mücadelesi olarak sinema tarihine geçecektir.” diye konuştu. 

Film gösteriminin sonunda şehitlerimiz Eren Bülbül ve Ferhat Gedik'in aileleri gözyaşlarını tutamadı. Filmi izleyenler, beğenilerini dile getirerek oyunculara yoğun ilgi gösterdi.

Pandemi Sonrası En Büyük Gişeyi Yapan Türk Filmi

Şehit Eren Bülbül'ün doğum gününde, 1 Ocak 2022'de tüm Türkiye'de 800 sinema salonu ile Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, Norveç, Danimarka, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, 5 Ocak Çarşamba günü Belçika'da, 6 Ocak Perşembe günü ise Azerbaycan'da vizyona giren Kesişme, İyi ki Varsın Eren, yarım milyona yakın seyirciyle  pandemi sonrası en büyük gişeyi yapan Türk filmi oldu. 

Yeni Yılın ilk sahnsine yoğun İlgi

İSTANBUL - Ünlü sanatçı Ebru Yaşar, önceki akşam Maslak 1453 Yeni Gazino’da sahne aldı. Yeni yılın ilk konserinde yoğun ilgiyle karşılaşan Yaşar,  repertuarı ve sahne performansıyla hayranlarına unutulmaz bir müzik gecesi yaşattı. Kırmızı sahne kıyafeti ve zerafetiyle büyüleyen Yaşar, “Böyle tehlikeli zamanlar da bize vakit ayırdığınız için hepinize teker teker teşekkür ederim. Eminim hepiniz üçüncü aşınızı olmuşsunuzdur. Bu korona yüzünden aramıza mesafe girdi. Umarım kimse bu hastalığı yaşamaz. Bir an önce biter. Sağlık ve mutlu yıllar diliyorum” dedi.

Nazara Geldi… 

Sağlık Durumu İyi 

Son yıllarda ardı ardına çıkarmış olduğu albüm ve şarkılarla dinlenme rekorları kıran ayrıca en çok konser yapan isimlerin başını çeken Ebru Yaşar, sahne sonrası talihsiz bir kaza geçirdi. Ertesi sabah düşerek diz kapağını kıran Yaşar, ameliyat olurken sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yaşar’a geçirdiği talihsiz kaza sonrası sanat dünyasından bir çok isim geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

İSTANBULLULARA UNUTULMAZ BİR AKŞAM YAŞATTI

Sesi ve şarkılarıyla gönüllere taht kuran başarılı sanatçı Sıla, yeni yılın ilk konserinde Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde hayranlarıyla bir araya geldi. Kerki Solfej’in kış konserleri kapsamında İstanbullulara harika bir akşam yaşatan sanatçı, sesi ve güzelliğiyle kendisini dinlemeye gelenleri adeta büyüledi.

Konserine 'Karanfil' şarkısıyla başlayan Sıla: "Göz göze olduğumuz şahane bir akşam olacak. Sizin gözlerinize bakıp şarkı söylemek çok güzel. Evlere çok iyi dönmenizi isteriz. Ne güzel akşamdı, iyi ki gitmişiz demenizi isteriz. Bu akşamı ne kadar çok paylaşırsak o kadar güzel olur."sözleriyle eğlencenin fitilini ateşledi.

Sahnedeki muhteşem enerjisi ve performansıyla seyircisinin beğenisini toplayan Sıla, şıklığı ve zarafetiyle de göz kamaştırdı. Geçmişten bu yana en güzel şarkılarını sevenleriyle birlikte hep bir ağızdan seslendiren şarkıcı, hayranları tarafından alkış yağmuruna tutuldu. İki saat boyunca kaldığı sahneden büyük alkışlarla inen sanatçı, seyircisinden tam puan aldı.

RTÜK’ün platformlar konusunda esnek olması gerekiyor

40, Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV ekranlarında yeni sunucusu, gazeteci ve yazar Cansu Canan Özgen ile yeni sezonuna başladı. 40 ilk bölümünde Acun Ilıcalı’yı konuk etti.

Yapımcılığını BBO Yapım, Mahperi Altun Uçar ve Şafak Bakkalbaşıoğlu’nun üstlendiği, ekranların gündem yaratan, gündemi değiştiren programı 40, 13 Ocak Perşembe akşamı Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV’de yapımcı, televizyoncu, Acun Ilıcalı’yı konuk etti.

Ilıcalı, Cansu Canan Özgen’in sorularını içtenlikle yanıtladı. Acun Ilıcalı 40 soruya tüm samimiyetiyle yanıtlar verirken, format gereği “pas” hakkı olmasına rağmen hiçbir soruyu pas geçmedi, sosyal medyada ise Ebru Gündeş, Hadise, Fenerbahçe, Ali Koç, estetik ve özel hayatıyla ilgili anlattıkları öne çıktı.

5 ÇOCUĞUM VAR

Acun Ilıcalı, Cansu Canan Özgen’e “Dede” unvanının kendisine yakıştığını, kızı Banu’dan olan torununu kastederek duygusal bir cümle kurdu ve “5 çocuğum var” dedi.

ESTETİK YAPTIRMADIM

Acun Ilıcalı, uzun süredir medyada sıkça haberlere konu olan “estetik yaptırdı mı” sorusunun yanıtını 40’ta Cansu Canan Özgen’e verdi. Acun Ilıcalı, estetik yaptırmadığını, estetik yaptıranlara da karşı olmadığını belirtti.

Cansu Canan Özgen’in “Genç görünümünüzü neye borçlusunuz? Acun Ilıcalı hiç estetik yaptırdı mı?” sorusuna Acun Ilıcalı: “Hiç estetik yaptırmadım ama, estetik yaptıranlara da karşı bir tarafım yok. Tadında estetiği başarılı buluyorum, çünkü fiziksel bazı zorluklara dönüşen durumlar oluyor insanlarda… Orayı da yaptırsam, burayı da yaptırsam 3’er yaş 5’er yaş geriye gideceğim zannediyorlar, ben onun öyle düşündüğünü düşünmüyorum. Amerika’da Miami’de estetiksiz kadın yok. Ama estetik insanın hayatında olmalı, ama tadında olmalı diye düşünüyorum" dedi. 

HADİSE’YLE İLİŞKİMİZ ÇOK GÜÇLÜ

Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye’nin jürisine Hadise’nin olaylı vedası ve Ebru Gündeş’in yeniden jüri koltuğuna oturması konusunda da ilk kez konuştu.

Cansu Canan Özgen, Acun Ilıcalı’ya “Ebru Gündeş’i Hadise’ye tercih ettiniz mi” sorusunu yöneltti.

Acun Ilıcalı: “Ebru Gündeş’i Hadise’ye tercih etmedim. Bir kere Hadise, O Ses Rap’te var, gözden kaçıp da konuyu başka yere taşımak isteyen gözler olabilir… O Ses Rap projemiz var, Hadise orada yer alacak, aynı ismi 2 yerde kullanma şansımız yok. Dikkat ederseniz biz O Ses Rap’e geçen sene başladık ve geçen sene de jüri üyemiz Hadise’ydi. Hadise’yi biz rapçi olmamasına rağmen O Ses Rap’e koyduk ki, bu şu demek oluyor, rapçi olmamasına rağmen Hadise’yi rap’e koyuyorsak bizim Hadise’ye olan güvenimizi gösteriyor ve aramızdaki ilişkinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Öbür tarafta da O Ses Türkiye’de jüri değiştirmemiz lazım, her sene değiştirdik jüriyi, nerdeyse değişmeyen senemiz olmadı diyebilirim. Aynı jüriyle 2 sene çok nadir devam ediyoruz, Hadise’yi buraya koyduk, Ebru’yla bu sene beraber olmak istedik, teklif ettik, kabul etti, Ebru da bu tarafta kaldı. Birisi Rap’te, birisi de baktığın zaman normal O Ses’te” dedi.

EXXEN VE RTÜK’ÜN HASAN CAN KARARI

Başarılı ve sevilen televizyoncu Acun Ilıcalı, Exxen’de yayınlanan Hasan Can Kaya’nın Konuşanlar Programı’na Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun para cezası vermesi ve katalogtan çıkarılması konusundaki kararı hakkında da ilk kez 40’a açıklama yaptı.  Ilıcalı, “Açık kanallarda denetim olması gerekiyor. Platformlar konusunda esnek olunması gerekiyor. Para verip üye olunan bir kanal, Hasan Can kararını yanlış buluyorum” dedi.

Ünlü Oyuncu "Elif Ana" Film Çekimlerinde Rekor Kırdı 

Yapımcılığını Life is a Movie Film Prodüksiyon Kazım Çarman, Hasan Bilmeç ve Ökkeş Sevimli'nin yaptığı, yönetmenliğini Semir Aslanyürek ve Kazım Öz'ün üstlendiği, senaryosunu Nihat Behram'ın kaleme aldığı "Elif Ana" filminin oyuncularından Kazım Çarman kendi kendine söz verdiği bir hayalini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyor. Ünlü oyuncu Kazım Çarman 10 yıldır üzerinde çalıştıkları Elif Ana filmin'in çekimleri başladığında Maraşt'a bulunan Ali Baba Türbesinden Elif Ana Türbesine kadar toplam 29.7 kilometreyi 2 saat 14 dakkikada koşarak hayalini gerçekleştirdi. Hayalini Gerçekleştirdi Kazım Çarman duygularını şöyle dile getirdi; Kendi kendime söz verdim 10 yıldır bu anı bekledim Elif Ana filmin çekimlerine başlarsak bu mesafeyi koşarım dedim. Hayatımda çok ödül aldım Efsane şampiyonluk ödülünü aldım ama bu film benim en büyük hayalimdi dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.