Diğer önemli husus da ürün özelliklerini iyi bilmek gerektiğidir. Bu süreçler sonunda göz kamaştıran şık banyo dekorasyonu sağlayabilirsiniz. Banyo dekorasyonuna şıklık katmanın yanında banyo temizliği ve düzeni için oldukça işlevsel bir üründür. Pratik kullanımı ve temizlik süreci vardır. Duş alma sırasında ıslanan bölgeyi minimuma indirir, diğer kısımların olduğu gibi temiz kalmasına yardımcı olur. Peki, banyo dekorasyonuna göre hangi duşakabin modelleri tercih edilmeli? Duşakabin modelleri seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar nedir?

Banyolarda Düzen Sağlayan Modern Duşakabin Modelleri

Her odanın kendine özgü bir düzeni vardır. Banyo düzeni demek rahat ve huzurlu duş almak demektir. Ayrıca düzenli bir banyo ev temizliği için kolaylaştırıcı bir etkendir. Hem düzenli hem konforlu hem de şık bir banyo tasarımı için yapmanız gereken işlevsel ve estetik görünümlü duşakabin modelleri tercih etmek!

Duşakabin modelleri kullanılan malzeme, cam stili, profil şekli, menteşe modeli gibi birçok açıdan değişiklik gösterir. Sık karşılaşılan modeller şunlardır:

●      Tekneli

●      Teknesiz

●      Küvetli

●      Düz zeminli

●      Kare

●      Dikdörtgen

Baltaş Küpe Ar-Ge çalışmaları ile Sektörde Lider Baltaş Küpe Ar-Ge çalışmaları ile Sektörde Lider

●      Çeyrek

●      D şekli

●      Temperli cam

●      Mika cam

Banyo Dekorasyonunuzu Tamamlayacak Duşakabin Modelleri Seçiminde Püf Noktaları

Ortak kullanım alanı olan banyo ev halkı için önemli bir bölümdür. Herkesin yolu bir şekilde oradan geçer. Evde küçük çocuk bulunuyor ise kullanılan ürünler kırılmaya karşı dayanıklı olmalıyken yaşlı birey için daha önemlisi pratik ve kullanışlı olmasıdır. Doğru bir seçim ile şık ve işlevsel hale gelen banyo tüm ailenin onayını alabilir. Günün yorgunluğunu sıcak, huzurlu, modern tasarımlı banyoda duş alarak atmak herkesin hakkı!

●      Banyo duşakabin modelleri seçimi için öncelikle alan genişliğine karar vermeniz gerekir. Banyonun ferah görünümünü engellemeyecek aynı zamanda rahatlığı uzun süren bir duş deneyimi sunacak modeller ideal olabilir. Tekneli duşakabin modelleri pratik bir kullanım sağlar.

●      Ekonomik olarak teknesiz duşakabin modelleri tekneli tasarımlara göre daha uygun fiyatlarla gelebilir. Yerden duşakabin modelleri olarak da araştırabileceğiniz teknesiz modeller kullanışlı tasarımlar arasındadır. Özellikle yaşlılar, çocuklar ve hareket kısıtı olan bireyler için kolay erişim sağlar. Ek olarak duş teknesi olmadığından su birikmesini önler, banyo giderinde olası tıkanmaların önlenmesine yardımcı olur.

●      Kare, dikdörtgen, çeyrek ve D şekli modeller alanın kullanım şekline göre tercih edilir. Göz zevki veren cam duşakabin modelleri kullanılan cam çeşidine göre 2 farklı modeldir. Ekonomik olarak daha uygun olan mika cam çeşidi kırılma olduğunda kesici parçalara ayrılmaz. Dayanıklılık açısından ilk sırada yer alan temperli cam çeşidi uzun ömürlüdür; tüm modellerde rahatlıkla kullanılabilir. Profil rengi olarak klasik tarzdan yana iseniz tercihiniz beyaz olabilir. Modern banyo dekorasyonu için siyah duşakabin modelleri etkileyici bir seçim olur.

●      Ev içinde ikinci bir banyonuz yoksa çamaşır makinası, banyo dolabı, klozet gibi ürünler duş alınan banyo içerisinde olacaktır. Islanmaya duyarlı olan bu ürünleri banyo ıslaklığından korumak için duşakabin ideal seçenektir. Uzun süreli kullanım ve memnuniyet amacı içindeyseniz ürünün yapımında kullanılan malzemeleri, bakımı ve temizliğinde dikkat edilecek noktalar hakkında iyi araştırma yapmanız gerekir.

Modern duşakabin modelleri arasından seçeceğiniz ürün ile banyonuzun dekorasyonunu tamamlayabilir, banyonuz için ferah görünüm elde edebilirsiniz. Hayalinizdeki banyo dekorasyonu için çeşitli modeller arasından zevkinize uygun modelleri Koçtaş'ta bulabilir, uygun fiyat ve zahmetsiz alışveriş imkanlarından yararlanabilirsiniz.