ABD yıkılıyor, 2020 yıkılma sürecine girdiği yıldır vs… Lütfen kimse bu kadar hayalperest olmasın! Böyle komplo teorileri de üretmesin! Son yazımda, “Mayıs sonuna kadar, ABD’de bir iç çatışma çıkmazsa iyi.” şeklinde bir cümle kurmuştum. ABD’de, covid-19 ile başlayan toplumsal huzursuzluğun, toplumsal bir kaosa dönüşmesi zaten kaçınılmazdı. Sokakları karıştırmak isteyen güçler, fırsatı değerlendirip, elbette harekete geçecekti!
ABD, süreç sonrası, çok uzun bir süre dünya sahnesinden inip, artık kendi kabuğuna çekilebilir ve kendi içişleriyle uğraşabilir. Ekonomisinin ise bir süre sonra tekrar toparlanacağını düşünüyorum.   Kabul etmek zorundayız ki Amerika, dünyanın en büyük silahlı gücü.  Bu durumu, Türkiye’de bir dönem yaşanan sağ-sol çatışmaları gibi düşünebiliriz.  Sağ-sol ve iltica hikayeleriyle nasıl ki toplumsal çatışmalar çıkarmaya çalıştılar? ABD’de de bugün yaşanan şey  bu!
Ben, Amerika’nın kalmasından yanayım, neticede bilindik bir düşman! Amerika’nın yerine geçmek isteyen ülkeler var, ki bunların başında Çin geliyor! Çin çok daha zalim! Çin’de öldürmek mubahtır, Çin kendi halkına bile acımaz! Çin bir zamanlar, Rusya’nın önünde el etek beklerdi, “Rusya, bize destek çıksın, kanatları arasına alsın!”  
Komünist kardeşler…  Şu an Rusya’nın dünya üzerinde bir gücü var mı? Yok ama yaşıyor… Kendi iç işleri ile kendi ekonomisiyle uğraşıyor, dış işlerinde bir şeyler yapmaya çalışsa da başarılı olamıyor… Amerika’da aynen böyle olacak!
Dünya üzerinde en tehlikeli devlet İsrail’dir. Her ülkenin ekonomisinde parmakları vardır. Ekonomi kimin elinde ise ülkeyi o yönetir. Şu an Amerika’daki  karışıklığı çıkaran, İsrail’dir. Çünkü İsrail, Trump yüzünden Amerika’yı yönetemiyor!
Ben açıkça, Trump’ın (düşmanımın düşmanı olduğu için) ABD yönetiminde kalmasından yanayım. Trump, devam ederse küreselcilerin sonunu getirecek! Trump barışçıl bir insan, dikkat ederseniz Trump zamanında Amerika, birkaç ülkeye savaş tehdidinde bulundu fakat eyleme geçmedi. Obama’nın barışçıl yaklaştığını söylediler zamanında, hiç âlâkası yok, yaptırımlarını biliyorsunuz.  Trump, ekonomik yaptırımlarla Arap dünyasına sözünü geçiriyor. Trump, savaşını ekonomi ile yapan biri.
Fakat küreselciler, sana para kazandırmayacağı  gibi var olanını da elinden  alır.
Şimdi “FETÖ, Amerika’nın uşağı!” falan diyenler….  Maşa kimin elindeymiş, tabloyu iyi okusun!  Bugün bu tablo, Trump’a karşı yapılan savaşı körükleyenlerin; Amerika’nın değil, küreselcilerin çocukları olduğunu ispatlamıştır.
 Demek ki bunları besleyenler, Amerika toprakları değil; küreselciler ve İsrail!
Ne yani şimdi FETÖ grubu, kendi kafalarından mı çıkıp Trump’a meydan okuyorlar?
Peki, Trump seçimi kazanırsa bunları Amerika’da barındırır mı? Belki Fethullah Gülen’i, Türkiye’ye iade edecek?
Yani Trump, istemese de Türkiye’ye yardım etmek zorunda kalacak.
Peki, Trump giderse ne olur?
Bu defa da Trump yanlıları, Amerika’yı karıştırır.
Herkesin besleyip, büyüttüğü bir kitle var sonuçta…. Ve  Trump’ a oy veren kitle durmayacak! Trump, kendi taraftarını sahaya sürecek!
Trump seçildiğinde birçok insan, sürecin  Türkiye açısından sıkıntılı geçeceğini düşündü.  Ben, Trump’ın, Amerika’nın başına gelmiş geçmiş en iyi başkan olduğunu düşünüyorum. Trump’ın bugüne kadar Amerika’ya hiçbir faydası olmadı, olmayacakta…
Fakat Türkiye’ye farkında olmadan çok hayrı dokunacak. Faydalı olmak için yapmayacak fakat attığı her adım bizim lehimize gelişecek!
Başkan olduğu ilk gün şunu söyledim; Trump’ın ilk savaş açacağı ülke Çin olacak! Trump, doların sahibiyse, doların kendi kasasından fazlasının Çin’de olmasını ister mi? Tüccar mantığı bunu kabul eder mi? Tüccar mantığı der ki; “Ekonomi benim kontrolümde olmalı!”
Küreselciler niçin Trump’a karşı? Çünkü Trump, onların dedikleri hiçbir şeyi yapmadı. Trump, milliyetçi bir adam!
Ben, Trump’ın bize (Farkında olmayarak kısmının tekrar altını çiziyorum.) çok hayrının dokunacağını düşünüyorum.
Bunu neye dayanarak mı söylüyorum?  “Bozguncuların çoğu istemeseler de İslam’a hizmet edecekler!”
Kaynağı biliyorsunuz!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.