İstanbul

İstanbul Boğazı'nın masmavi sularının kıyısında başlayan görüntüler, Karaköy ile Eminönü'nü birbirine bağlayan tarihi Galata Köprüsü'nün gün batımında oluşturduğu büyüleyici görsel şölenle sürüyor.

Gün boyunca insanların akınına uğrayan Eminönü Meydanı'ndaki hareketliliğin kaydedildiği görüntüler, vapurların Boğaz'ın sularında süzüldüğü anlarla daha da zenginleşiyor.

5. Uluslararası İstanbul Opera ve Bale Festivali’nde bu kez Carmina Burana sanatseverlerden tam not aldı 5. Uluslararası İstanbul Opera ve Bale Festivali’nde bu kez Carmina Burana sanatseverlerden tam not aldı

Akşam saatlerinde şehri süsleyen ışıklandırmalarla kentin atmosferine ahenk katan Kız Kulesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün ihtişamı, Ortaköy'deki Büyük Mecidiye Camisi ile Yavuz Sultan Selim Camisi'nin mistik dokusu, Çamlıca Kulesi'nin modern silueti ve yüksek bir tepede yer alan Büyük Çamlıca Camisi'nin görkemi İstanbul'un kadim güzelliğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Çamlıca Tepesi'nde çakan şimşeklerin şehri aydınlatması ve dolunayın Boğaz üzerindeki görüntüsü, izleyenleri İstanbul'un benzersiz atmosferinin etkisi altına alıyor.

Görüntüler, kentin tarihi ve kültürel mirasını, şehrin sembolik mekan ve yapılarıyla gözler önüne sererken izleyicilere megakentin benzersiz atmosferini keşfetme imkanı sunuyor.

Kaynak: AA