İstanbul’da 25. yıla özel defile

FashionTV doğum gününü Türkiye’de kutladı

Dünya’nın en bilinen markaları arasında yer alan ve 673 milyon euro’luk marka değeri olan moda TV kanalı “FashionTV”nin 25. yıl kutlaması İstanbul’da çok özel bir davet, defile ve parti ile Kuruçeşme’deki Oligark İstanbul’da yapıldı. FashionTV Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Enis Onat’ın organize ettiği davette düzenlenen defilede ise baş mankenliğini uluslararası top model TülinŞahin’in yaptığı ve By Babgal imzalı Yasemin Yılmaz’a ait kıyafetler adeta göz kamaştırdı. Kylie ve Kendall Jenner kardeşlerin büyük ilgi gören “Kendall + Kylie” adlı koleksiyonuna yaptığı tasarımlarla gündeme gelen genç ve başarılı modacı Yasemin Yılmaz büyük alkış aldı. Tülin Şahin defilenin açılış ve kapanışında iki ayrı kıyafet giyerek baş manken olarak podyuma çıktı.

Moda alanında dünyanın en çok izlenen kanallarından biri olan FashionTV, kurulduğu 1997 yılından bu yana moda ve yaşam tarzı yayıncılığında mükemmellik için en yüksek standartları belirliyor. Dünya çapında yüz altmıştan fazla ülkede yayın yapan ünlü moda markası ve milyonlarca takipçisi olan FashionTV bu yıl kuruluşunun 25. yılını kutluyor. Bu nedenle Kuruçeşme’deki Oligark İstanbul’da yapılan organizasyonda Fashiontv’nin resmi partisi sadece Türkiye’de gerçekleştirilmiş oldu.

Kanalın kutlaması Türkiye patronu Enis Onat’ın gerçekleştirdiği organizasyonunda düzenlenen davette sanat, cemiyet hayatı ve iş dünyasının seçkin isimleri yer aldılar. Türkiye’de eğlence dünyasının en popüler mekanlarından biri olan Kuruçeşme’deki Oligark İstanbul’da düzenlenen gecede Amerikalı model Kendall Jenner için hazırladığı koleksiyon ile son günlerin en çok konuşulan modacılardan olan “By Babgal” Yasemin Yılmaz müthiş bir defileye imza attı. Podyuma çıkan koleksiyonu ile adeta göz kamaştıran “By Babgal” Yasemin Yılmaz büyük beğeni topladı.

FashionTV’nin 25. Yıl kutlamasında ünlü model Tülin Şahin’de defilenin açılış ve kapanışında baş manken olarak podyuma çıktı.

Defilenin finalinde ise FashionTV Türkiye patronu Enis Onat, gecenin ana sponsoru Oligark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Kılıç, Tülin Şahin, mankenler FashionTV 25. yıl pastasını kestiler. FashionTV’nin Fransız sahibi Michael Adam’da geceye gönderdiği video ile katıldı. Gece after parti ile geç saatlere kadar devam etti.

Gecede ayrıca FashionTV’nin yeni projelerinden “The FTVİO” nun da dünya lansmanı yapıldı. FTVIO, sanatçıların ve markaların sanatlarını sergilemeleri ve moda TV kanalı aracılığıyla milyonların dikkatini çekmeleri için oluşturulmuş benzersiz bir NFT pazarı olarak öne çıkıyor.

---------------------------------------------------------------------

SERKAN ÇOLAK YABANCI YAPIMCILARIN GÖZDESİ OLDU

YURT DIŞINDAN TEKLİF YAĞIYOR

Son zamanlarda bir çok proje ile adını duyuran oyuncu Serkan Çolak yabancı film yapım şirketlerinin de dikkatini çekti.

Oynadığı karakterlere hayat veren Türk oyuncu, son zamanlarda yurt dışı projelerinde yer almaya başladı.

Kıbrıs'ta çekilen bir sinema filminde doktor Serdar karakteri ile başrol olarak yer aldı.Serkan Çolak çekimleri biter bitmez TRT nin bir projesinde yer aldı.

Şuan Macaristan da çekilecek olan bir dizi projesi uzun süreli bir anlaşma yaptı.

Çolak bir çok ülkeden tekliflerin geldiğini ve değerlendirme aşamasında olduğunu dile getirdi.

Hindistan, Mısır, İran Almanya ve Macaristan içinde yer aldığı ülkeler Serkan Çolak ile çalışmayı çok istiyor.Çolak gelen teklifleri senaryo ve oynayacağı karaktere göre değerlendireceklerini söyledi.

Serkan Çolak ülkemi, milletimi, örf ve adetlerimizi kötü bir şekilde yansıtacak hiçbir projede yer almıyacağını altını çizerek bunlar benim Kırmızı çizgilerim diye konuştu.

------------------------------------------

Lansmanda ünlü akını

Türkiye'nin bir çok yerinde faaliyet gösteren İnşaşat şirketi yeni projesini tanıttı.Pendik'teki tanıtıma bir çok ünlü ismi bir araya geldi. Lansmana Safiye Soyman, Faik Öztürk, Özge Ulusoy, Ece Gürsel, Özlem Yıldız ve Tanju Çolak gibi isimler katıldı. 

DİŞİ FEDON BENİM

Sık sık esmer teniyle dikkat çeken Özlem Yıldız, bu yaz güneşten uzak duracağından bahsederken " Bodrum'da bir ben, bir de  Fedon, bana dişi Fedon diyebilirsiniz. Bu yaz bayramda kimse Bodrum'da denize giremezken ben girdim. Bu sıralar beni yanık tenim ile göremeye bilirsiniz. Televizyon programında fazla yanmamam konusunda biraz uyarıldım. Esmer ten biraz parlıyor. Bende 50 faktör güneş kremi kullanıyorum. Bu yaz fazla esmer olamayacağım." dedi.

BAYRAM TATİLİ YURT DIŞINDA

Lansmana şık bir kıyafetleri katılan Özge Ulusoy'a basın mensuplarının "Sizi yaz ayında böyle bir lansman görmek aklımızdan geçmezdi. Tatile çıkmıyorsunuz?" demesi üzerine "Bayrama kadar işlerim var. Sanırım bayramda bir yurt dışı tatili yapmayı planlıyoruz. Hemde sizlere görüntü vermeyelim bikinili, gazeteleri takip ediyorum. Maşallah herkesi çekiyorsunuz." derken sözlerine devam eden Ulusoy, "Pandemi de zaten egeye, güneye gittik. Şimdi işler açıldı. Önce iş" şeklinde konuştu. Basın mensuplarının "Bir inşaat projesi lansmanındayız. Sizin yatırımlarınızı gayrimenkule yaptığınızı biliyoruz. Anadolu yakasında da yatırımlarınız varmı? sorusuna "Benim yatırımların daha çok Avrupa yakasında Nişantaşı'nda yapmaya özen gösteriyorum ve iyiki de yapmışım diyorum. Yıllardır çalışıyorum. Kendime hep ilke edindim. 10 birim para kazanıyorsam bunun 4 birimini kendime ayırırım, 6 birimiyle de yatırım yaparım." cevabını verdi. 

SEDA'NIN KENDİ LUNAPARKI VAR

SAFİYE'NİN YAŞADIĞI HAYATI NE AJDA, NEDE BÜLENT YAŞIYOR 

Türkiye'nin en sevilen çiftlerinden olan Safiye Soyman ile Faik Öztürk'te lansmana renk katan isimlerdendi. 22 yıllık bir evliliğe sahip olan ikiliden Öztürk, sık sık Soyman'a takıldı. "Bu Safiye'nin Bodrum'da evi var. 12 ay açık ve karı koca bir çift çalışıyor. Ankara'da evi var. 12 açık. Orada da karı koca bir çift çalışıyor. İstanbul'daki evde de aynı. Asistanı var. Şoförü var. Gelmiş bana buradan ev al diyor. Bunun yaşadığı hayatı ne Ajda Pekkan yaşıyor, nede Bülent Ersoy, onlar otellerde hayatlarını geçiriyor. " dedi. Habercilerin Seda Sayan ile yakınlığı ile bilinen Faik, Safiye çiftine "Siz 22 yıldır evlisiniz. Seda hanımsa 7 kez nikah masasına oturdu. Bu konu hakkında neler söylersiniz" şekilde sorusuna Öztürk, "Seda bizim canımız. Kendisi Mert biridir. Seda Sayan'ın mutlu bir lunaparkı var. Orada kiminle oynamak istiyorsa onu alıyor. Parası pulu var. Ekonomik yönden güçlü bir kadın biz kendisini çok seviyoruz. Çağlar'da çok iyi bir insan" 

EVLENECEĞİM ADAM VARLIKLI OLMALI

Bir süredir görülmeyen model Ece Gürsel, lansmanda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Aşk hayatı ile uzun süredir gündeme gelmeye Gürsel'e sizi uzun süredir kimseyle görmüyoruz." diyen muhabirlere " Türkiye'nin gündemi Ece ne zaman evleniyor şeklinde bazen konuşuyorlar. Yalnızlık bir tercihtir. Tabiki de hayatımda biri olmasını isteseydim, evlenirdim. Tabikide hayatımda birileri oluyor ama evlilik zor bir müessese. Evlenmem için ciddi derecede aşık olmam lazım. Ölümüne aşık olmam lazım. " derken habercilerin "Karşı cinste aradığınız bir kriter varmı? sorusuna " Ben saygı, sadakat ve evleneceğim kişinin çok kültürlü olmasını ve aynı zamanda çok varlıklı olmasını isterim." dedi.

-------------------------------------------------------------------

Unkapanı: Bitmeyen Masal’ın yolculuğu devam ediyor!

Tayfun Belet imzalı “Unkapanı:Bitmeyen Masal”; 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali, İtalya’da 75. Salerno Film Festivali gibi önemli festivallerde gösterildikten sonra geçtiğimiz günlerde Uluslararası İzmir Müzik ve Film Festivali’nde ‘Müziğin İzinde’ özel seçkisiyle İzmirli seyircilerle buluştu. Önümüzdeki günlerde 22. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde de seyirciyle buluşmaya hazırlanan Unkapanı: Bitmeyen Masal; “Unkapanı Masalı”nı bizlere anlatmaya devam ediyor. Şöhret meselesini “Tuvalette çalışıyordum CD’m çıktı” cümlesiyle özetleyen Recep Bülbülses, “Eski adım Veysel’di kendime bu ismi layık gördüm” diyen türkücü Jackson Martin, ağaçlarla konuşarak bestelerini yapan besteci Tantana Salih, Ferdi Tayfur’dan adını, Müslüm Gürses’den soyadını alan Ferdi Gürses, müzik aşkı yüzünden mesleği komiserliği bırakan Işık Manço masalın kahramanlarından sadece bazıları...

Büyük umutların çarşısı…

Unkapanı Plakçılar Çarşısı… Kaset ve CD piyasasının çöküş yaşaması, yerini tamamen dijitalleşmeye bırakması sonucu bir zamanların şöhret kapısı olarak görülen Unkapanı Plakçılar Çarşısı’nın koridorlarının boşaldığını söylemek mümkün. Bir zamanlar tarlasını, bağını bahçesini satanların büyük umutlarla geldikleri bu çarşı o güzel günlerin bittiği bir masal dünyası gibi yok olma noktasına geldi. Bugün “ünlü fabrikası” Unkapanı Plakçılar Çarşısı’na gidenleri artık kiralık-satılık dükkan ilanları karşılıyor. Ve o eski-güzel günlerden kalan sararmış albüm afişleriyle dolu boş dükkanlar.

Yönetmen Tayfun Belet’in belgesel haline getirdiği ve seyircilerden tam not alan; eskilerin deyimiyle ‘ünlü fabrikası, Unkapanı Plakçılar Çarşısı’nın yeni yüzü bitti denilen masalın sahnesini hayalleri uğruna terk etmeyen ve bu uğurda kendi masallarını uyduran insanların trajikomik hikayesini anlatıyor.

Bu masalın bittiğine inanmayanlar, gelip dönemeyenler, kalanlar, hayal kırıklıklarıyla geçen yıllara rağmen hala şöhret olmayı umanlar, gidecek başka yeri olmayanlar, bu masalın içinde yaşamaktan bıkmayanlar belgeselin renkli ve gerçek yüzünü oluşturuyor.

Belgeselin ikinci bölümü için çekimler devam ediyor…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.