Merhaba güzel insanlar. Bugün sizlere henüz sıcağı sıcağına okuyup bitirdiğim güzel bir kitabı tanıtmak istiyorum. İsmi “İLKELİ HAYAT”. Çok güzel bir kişisel gelişim kitabı ve bana hediye edildi. Yazarı REMZİ YILDIRIM beyefendi. 1956 Elazığ Karakaş köyü / Palu doğumlu Araştırmacı Yazar ve şair Remzi Yıldırım Bey hocam birçok romana, masala, şiirlere ve köşe yazılarına damgasını vurmuş ender üstatlarımdan. Ve kısa adı İLESAM olan Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliğinin Adana Şubesini oluşturmuş ve şu an halen il temsilciliğini yürütüyor. Yazarımız Adana Valiliği İl Kültür ve Denetim Komisyonunda yer almış, Adana Çukobirlik muhasebe bölümü, Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsü ve Köy Hizmetlerinde çalışarak emekli olmuş.

                  Kendilerini Şubat 2022 Çukurova Tüyap Kitap Fuarında tanıma fırsatım oldu. Aynı stantta olmaktan onur duyduğum kıymetli büyüğüm gerek beyefendi kişiliği ve gerek engin bilgileri ile adeta bizlere yol gösteren bir fener. Bu yıl geçtiğimiz Kasım ayı içinde Adana’da DKM kitap fuarında yine aynı stanttaydık değerli hocam ile. Ben ve yanımda olan arkadaşlarıma, gelen okurlara çok şey kattılar tecrübeleri ve engin bilgileri ile Remzi Bey hocam. Fuarlar zaten kültür alış-verişi olan en büyük okullardır kendi adıma.

Birçok değerli üstadımla tanışma fırsatım oldu bu sayede.

   

                  “İLKELİ HAYAT” kişisel gelişim kitabı hepimizin baş ucu kitapları arasında yer almalı. Okudukça kendinizden çok şey bulacağınıza inanıyorum. “Hayatta en kolay şey kendin olmaktır” diye başlıyor kitabında Remzi Bey hocam. Herkes biriciktir ve başkalarına benzemek adına kendi öz benliğinizden, gelenek, görenek ve ananelerinizden uzaklaşarak kişiliğinizi kaybetmek yerine yaşadığınız topluma nasıl yararlı olabileceğinizi ilmek ilmek anlatıyor bu güzel kitabında bizlere… İnsan nasıl yetişir? Kendi kendimiz olmak. Niçin yalan söylüyoruz? İki yüzlülük. Dost mu, kölelik mi? Hür irade ve daha birçok temada bölüm bölüm anlatmış bizlere. Hepsini saymadım temaların çünkü sizlerin okumasını istiyorum. Kendine ait sözleri de ara ara vurguluyor kitabında hocamız. Bunlardan çok sevdiğim bir iki sözünü sizlere hemen paylaşıyorum:

“İnsanın insan olmaktan başka gayesi olmamalıdır.” Remzi YILDIRIM.

“Parayı amaç edinenler onun kölesidirler, araç edinenler onun efendisidirler.” Remzi YILDIRIM.

                  Hocamızın eserleri defalarca basılmış. Bugüne kadar olan eserlerini ve son sıcağı sıcağına baskıda olan iki eserini sizlere paylaşmak istiyorum:

1-İlkeli Hayat (Kişisel gelişim)

2-Yaşama Sevinci (Kişisel gelişim)

3- Doğu Masalları (Derleme)

4-Kiralık Kafalar (İnceleme)

5-Yalnızlık (Şiir)

6-Göç Serüveni (Roman)

7-Olaylara Bakışım (Makale, deneme yazıları şu an baskıda)

8-İnsanlar ve Olaylar (Makale, deneme yazıları şu an baskıda)

Yazımın sonlarını hocamızın İlkeli Hayat kitabının 56. Sayfasından bir paragraf paylaşarak

sonlandırmak istiyorum. “Birbirimizi aldatmadan yaşayacağımız bir dünya kurma umuduyla dolalım. Sevgide yarışalım, iyilikte yarışalım; gaspta, kötülükte zulümde, sömürüde, kan ve gözyaşı dökmede değil. Haydi el ele güzel bir dünya kurmaya; zulmün, haksızlığın, ihlallerin olmadığı bir dünya kurmaya, bu erdemli mücadelede yarışalım.” Ne güzel demiş Remzi Yıldırım Bey hocam. Ellerine, diline, yüreğine sağlık. Güzel eserleri için müteşekkiriz. Ocak 2023 Çukurova Tüyap Kitap Fuarında yeniden hocamla ve yeni eserleriyle karşılaşırız inşallah. Bol okurları olsun nesiller boyunca. Şimdiden keyifli okumalar sizlere…Başka bir eser tanıtımında yine sizlerle olmak dileklerimle. En derin sevgi ve saygılarımla.