• USD 32,06
  • EUR 34,91
  • ALTIN 2.411,43
  • BİST100 9.713
  • BTC 72.259

Danimarka Haberleri

Danimarka haberleri ve güncel Danimarka gelişmeleri, Danimarka ile ilgili tüm video, Danimarka fotoğrafları ve Danimarka haberleri Önce Vatan Gazetesi | Günlük Ulusal Gazete sitemizde


SPOR

2024 Avrupa Erkekler Hentbol Şampiyonası finalinde Danimarka'yı uzatmalarda 33-31 yenen Fransa, kupaya uzandı.

KÜLTÜR ve SANAT

Museum Odense'den arkeologlar, neredeyse 2000 yıl öncesine tarihlenen bir bıçak bıçağında runik bir yazıt tespit etti.

DÜNYA

Danmark'ın kralı olan Frederik X, kraliçe Margrethe II'nin 31 Aralık'ta tahttan çekilmesinin ardından üç gün içinde ansızın bir kitap yayınladı.

DÜNYA

Danimarka Kraliçesi Margrethe II, Pazar günü tahttan çekildiğinde, birçok Danimarkalı mahzun olacak.

DÜNYA

Danimarka Kraliçesi 2. Margrethe, 14 Ocak'ta tahttan çekileceğini açıkladı.

SAĞLIK

Danimarkalı araştırmacılar, güçlü makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak bireylerin hayatlarıyla ilgili çeşitli yönleri, özellikle de ölüm olasılıklarını doğru bir şekilde tahmin...

DÜNYA

Danimarka, son dönemde hemen hemen her gün Kur'an-ı Kerim'i hedef alan provokasyonların ardından yasal düzenlemeyle kutsal kitaplara saldırıları engellemeye hazırlanıyor.

DÜNYA

Danimarka hükümeti, bir dizi yakmanın Müslüman ülkelerde büyük bir öfkeye yol açmasının ardından, Kur'an'ın kamusal alanda yakılmasını yasaklamayı önerdi.

GÜNDEM

Kur'an-ı Kerim'in yakılması eylemlerine devam edilmesi üzerine Danimarka'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı altıncı kez Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

GÜNDEM

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da Kur'an-ı Kerim'in yakılması eylemlerine devam edilmesi üzerine Danimarka'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı'nın, yine Dışişleri Bakanlığına çağrıldığı bildirildi.

DÜNYA

İran, Danimarka ve İsveç'te Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıların sürmesi üzerine bu ülkelerin Tahran'daki Maslahatgüzarlarını Dışişleri Bakanlığına çağırdı.

DÜNYA

Danimarka'da Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırı gerçekleştirildi.