Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Çatalca-Yassıören Kısmı açılış töreninde, "Bay Kemal eğer sen bir Müslümansan terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu nasıl söylersin? Önce sen kendini bir test et, test. Ben CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum; adamın söylediği ortada, 'İslam dünyası kendine bir bakmalı, terör de kendisini göden geçirmeli' diyor. Bir Müslüman bunu kendisi için nasıl söyler? Nasıl böyle bir şeyi Müslümanlara yakıştırır?" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Çatalca-Yassıören Kısmı açılış töreninde, "Bay Kemal eğer sen bir Müslümansan terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu nasıl söylersin? Önce sen kendini bir test et, test. Ben CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum; adamın söylediği ortada, 'İslam dünyası kendine bir bakmalı, terör de kendisini göden geçirmeli' diyor. Bir Müslüman bunu kendisi için nasıl söyler? Nasıl böyle bir şeyi Müslümanlara yakıştırır?" dedi.

16 Mart 2019 Cumartesi 20:10
105 Okunma
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

İSTANBUL(DHA)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Çatalca-Yassıören arası ile Habipler-Başakşehir kavşağı bölümünü açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çatalca Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen açılış törenine Erdoğan'ın yanı sıra Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal da konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmasında, "Şimdi Ankara'da yine yolsuzluklar içerisinde olan bir aday buluşmuşlar. Adamda her türlü yolsuzluk var. Bir senet, hesabını veremiyor şu anda. Hadi ver hesabını. Bay Kemal çık adayının bu affedersin bu karşılıksız senediyle ortada dolaştığını sen izah et. Hepsi ortalıktan kaçıyorlar, kayıplar. Şimdi arkadaşlarımız da onları kovalıyor." dedi. 

“BU ÜLKEDE, BU ŞEHİRDE KİMİN İNANCINA KARIŞTIK? KİMİN MEŞREBİNİ SORGULADIK?"

Erdoğan, “Biz bugüne kadar İstanbul ve Türkiye'ye eser kazandırmaktan, hizmet etmekten, proje gerçekleştirmekten başka bir şey yaptık mı? Bu ülkede, bu şehirde kimin kökeni ile uğraştık? Bu ülkede, bu şehirde kimin inancına karıştık? Kimin meşrebini sorguladık? Kimin giyimine kuşamına karıştık? Bizim böyle bir derdimiz var mı? Ülkemiz tarihinin en büyük demokrasi reformlarını, hak ve özgürlük açılımlarını biz hayat geçirdik" diye konuştu. 

"İSTANBUL BUGÜNE KADAR GİRDİĞİM HER MÜCADELEMDE YANIMDA OLDU"

Erdoğan, “İstanbul bugüne kadar girdiğim her mücadelemde yanımda oldu. İnşallah 31 Mart'ta da İstanbul ile birlikte yol yürümeyi sürdüreceğiz. Bu süreçte Çatalca'nın da bizimle beraber olmasını istiyoruz. Bugün burada gördüğüm manzara Çatalca'nın da aynı hissiyata sahip olduğuna işaret ediyor. İnşallah 31 Mart akşamı bu güzel manzarayı sandık zaferiyle taçlandıracağız" dedi.

“EĞER SEN BİR MÜSLÜMANSAN TERÖRÜN KAYNAĞININ İSLAM DÜNYASI OLDUĞUNU NASIL SÖYLERSİN?"

Erdoğan, "Yeni Zelanda'da yaşananları gördünüz değil mi? Maalesef Avusturalyalı bir senatör bir edepsizlik yaptı. Ne yazık ki o edepsizliğin bir benzerini de Türkiye'de ana muhalefetin başındaki zat yaptıö diyerek video izletti. Video da Yeni Zelanda'da ki katliama anları ve Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili açıklamaları yer aldı. 

Erdoğan daha sonra, “Avusturalya'daki dinsiz midir? Nedir bilmem. Avusturalyalı senatör bu ifadeleri kullanabilir. Bay Kemal eğer sen bir Müslümansan terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu nasıl söylersin? Önce sen kendini bir test et, test. Ben CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum; adamın söylediği ortada, 'İslam dünyası kendine bir bakmalı, terör de kendisini göden geçirmeli' diyor. Bir Müslüman bunu kendisi için nasıl söyler? Nasıl böyle bir şeyi Müslümanlara yakıştırır? Müslümanların birbirilerini kırıp geçirdiği yerlerle ilgili bizim derdimiz başka. Ama buradaki olay bambaşka. Cuma namazında olan benim Müslüman kardeşlerime, Müslüman olmayan, başka hangi dinden olursa olsun, İslam düşmanı bir namussuz bu. Sen bunun üzerinde yorum yap. Ama bunu söyleyemezsin. Bunu söylediğin zaman biz burada gürleriz. Burada bana da fatura kesemezsin, bana faturayı o namussuz kesiyor, onu biliyoruz. O keser. Ama Bay Kemal sen nasıl kesersin? Senin bir defa vatanseverliğin, milliyet perverliği diye bir şey yok. Seni biz iyi tanıyoruz. Sen bu ülkede şu anda kimlerle berabersin? Kim var senin kolunda Teröristlerle berabersin. Kim var senin kolunda? HDP var, sözde İYİ parti var, işte birde söz de maalesef Saadet var. Dörtlü bir çete şimdi beraber yürüyorlar" şeklinde konuştu.

ÇATALCA-YASSIÖREN

Toplamı 398 kilometre uzunluğunda bulunan Kuzey Marmara Otoyolu'nun bugün Kınalı-Odayeri arasında yer alan Çatalca-Yassıören ile Habibler Kavşağı-Başakşehir Kavşağı arası hizmete açıldı. Çatalca-Yassıören kesiminin trafiğe açılmasıyla Çatalca'dan İstanbul Yeni Havalimanı'na 26 kilometrelik otoyolla 13 dakikada ulaşılabilecek. Projenin 7. kesiminin başlangıcını oluşturan ve yatırım tutarı yaklaşık 15 milyon dolar olan Habibler Kavşağı-Başakşehir Kavşağı arasında 1,1 kilometre uzunluğundaki otoyol kesiminin trafiğe açılmasıyla Sultangazi ve Gaziosmanpaşa ilçelerinden otoyolun 2016'da trafiğe açılan Odayeri-Paşaköy kesimine ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne doğrudan erişim imkanı olacak. Projede sürdürülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar projenin en önemli geçiş noktası Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün de dahil olduğu Odayeri-Kurtköy arası trafiğe açılmıştı. Çatalca-Yassıören ile Habibler Kavşağı-Başakşehir Kavşağı kesimleri de tamamlanarak, bugün itibarıyla yol kullanıcılarının hizmetine sunulacak. Yatırım tutarı yaklaşık 180 milyon dolar olan Kuzey Marmara Otoyolu'nun 15,3 kilometre uzunluğundaki Çatalca-Yassıören kesimi, 29 Ekim 2018'de trafiğe açılan 25,3 kilometrelik Yassıören-Odayeri kesiminin devamında yer alıyor. 

ERDOĞAN: DÜNYADA YENİDEN BİR HAÇLI-HİLAL MÜCADELESİ İSTEMİYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gaziosmanpaşa'da düzenlenen mitinge katıldı. Erdoğan'a mitingde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak eşlik etti.


"BU ÜLKEYİ BİR DAHA ASLA İŞGAL EDEMEYECEKSİNİZ"

Burada konuşan Erdoğan, Yeni Zelanda'da yaşanan terör saldırılarına değinerek, "Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada adaletin, barışın, özgüvenin timsali olmayı sürdüreceğiz. Azgın azınlığın şımarıklıkları karşısında sessiz çoğunluğun dili olacak, hislerine tercüman olacak, haykıran gür sadası olacağız. Buradan, bize saldıran Haçlı bozuntularına sesleniyorum. Fatih'in emaneti bu güzel şehirden bizi hedef alan katillere, o katillerin sırtını sıvazlayan odaklara sesleniyorum. Başaramayacaksınız. Bizi susturamayacaksınız. Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz. Türkiye'nin yükselişini engelleyemeyeceksiniz. Türk milletinin maziden atiye giden kutlu yolculuğunun önünü kesemeyeceksiniz. Ne siz ne de piyonlarınız. Bu ülkeyi bir daha asla işgal edemeyeceksiniz. Bağımsızlığımızın timsali ezanlarımızı susturamayacaksınız. Bayrağımızın gönderde gururla dalgalanmasına engel olamayacaksınız. Siz istemeseniz de zalime zalim, katile katil, darbeciye darbeci, teröriste terörist demeyi cesaretle sürdüreceğiz. Siz istemeseniz de biz Kudüs'ün hakkını savunacağız. Yemenli çocukların, Suriyeli muhtaçların Afrikalı açların çığlığı olmaya devam edeceğiz" dedi.


"SEN KİMDEN YANASIN?"

Mitinge katılanlara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını dinleten Erdoğan, " Terörün İslam ülkelerinden kaynaklandığını söyleyecek kadar seviyesiz bir adam. Bu ifadenin aynısını Avustralyalı senatör de söylüyor. Sen kimden yanasın? Domuzdan yana mısın? Bu milletten yana mısın? Ben buradan CHP'ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Dikkat edin. Bu adam bir projedir. Bu adam nerede, ne söyleyeceğinin farkında değil. Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede ana muhalefetin başındaki bir zat bu ifadeyi nasıl kullanır?" diye konuştu.


"NETENYAHU OĞLUNUN KULAĞINI ÇEK"

Erdoğan, dünyada yeniden bir Haçlı-Hilal mücadelesi istemediklerini belirterek, "49 kardeşimizi şehit eden o alçak 'Anadolu Yakasında kalabilirsiniz' diyor. 'Avrupa yakasına geçmeyeceksiniz' diyor. Kimsin sen? O şimdi kendine göre hesap yapıyor. Tüfeklerin üzerine yazmışsın. Onlar geçmişte kaldı. Şimdi artık başka bir dünya var. Biz bu dünyada yeniden bir Haçlı-Hilal mücadelesi istemiyoruz. Çok merak ediyorsanız gereği de olur. Bunu da açıkça söylüyorum. Tüm dünyanın gözbebeği olan İstanbul'a Konstantinapol ifadesini kullanan ey Netanyahu oğlunun kulağını çek. Eğer bu konuda biraz daha ileri giderseniz terbiye metotlarımız farklıdır. Sizleri o tür de terbiye etmesini biliriz. Artık burası İslambol'dur. Minareleri yıkacakmış, sana Gaziosmanpaşa'dan sesleniyorum. Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız müminler asker. Bir şey bizi sindiremez. Gökler, yerler açılsa, üzerimize tufanlar yanardağlar saçılsa. Biz oyuz ki imanıyla övündüğümüz ecdadımız titretici şeylere hiçbir gün diz çökmemiş. Zaferlerin kapısı, Anadolu'nun tapusu Malazgirt'ten Çanakkale'ye imanın geçilmez kalesine kadar ecdadımızı zaferden zafere koşturan işte şu anda içinde bulunduğumuz inanç birliğidir" diye konuştu. 

DHA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.