ERSAY ÜNER’İN MERAKLA BEKLENEN ŞARKISI “SEVME” YAYINLANDI!

1. H A B E R

Ersay Üner'den yeni şarkı "Sevme"! Zorlu bir aşkın yorgun savaşçısının yalvarışı: "Sevme üzeceksen hep böyle Sevme kıracaksan kalbimi sevme..."

Pop müziğin dillere marş olan birçok hitini yaratan isim Ersay Üner yorumculuk alanında da başarısını yayınladığı şarkılarla ispat etmiş, ikinci albümünü de tamamlamıştı. Ersay Üner’in yeni albümünün çıkış şarkısı söz, müzik ve düzenlemesi kendisine ait ‘Sevme’nin film tadındaki klibi  yayınlandı.

RALLİYE FATMA TURGUT DAMGASI

2. H A B E R

Rock yıldızı Fatma Turgut direksiyon başında da hünerlerini gösterdi. Otomobil sporlarına tutkusuyla bilinen Turgut 33. Ege Rallisi’nde öncü araçla tüm etapları geçti…

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı Ege Rallisi 33. yılında Marmaris’te gerçekleşti. Ege Otomobil Spor Kulübü (EOSK) tarafından düzenlenen ve asfalt zeminde gerçekleşen Marmaris Ege Rallisi’ne Fatma Turgut damga vurdu. Otomobil sporlarına merakıyla bilinen Fatma Turgut elektrikli bir otomobille tüm etapları geçti!

“Rock Müziğin Efsane İsmi Hayko Cepkin Beşiktaş Stadyumu’nda”

3. H A B E R

"Ölüyorum”, “Paranoya”, “Fırtınam” gibi hit parçalarıyla milyonların kalbine taht kuran Hayko Cepkin, unutulmaz şarkılarını 26 Mayıs’ta 40 bin kişilik dinleyici karşısında seslendirmeye hazırlanıyor.

Kariyeri boyunca birçok unutulmaz şarkı ve albüme imza atan Hayko Cepkin, 26 Mayıs’ta Beşiktaş Stadyumu’nda hayranlarıyla buluşacak. BWO Entertainment ve EEG Expand Entertainment Group iş birliğiyle gerçekleşecek tarihi konserin biletleri Türkiye’nin kapsayıcılığı en geniş teknoloji odaklı online etkinlik biletleme platformu Biletinial’da satışta. Hayko Cepkin, bu özel konserde şarkılarını yaklaşık 40 bin kişiye seslendirecek. Sanatçının samimi performansı, izleyicilerle kurduğu bağ, benzersiz sahne kurulumları ve diğer sanatçılarla iş birlikleri bu gösteriyi hayranları için unutulmaz kılacak. "Ölüyorum”, “Paranoya”, “Fırtınam” gibi hit parçalarıyla milyonların kalbine taht kuran Hayko Cepkin, “Sakin Olmam Lazım”, “Tanışma Bitti”, “Sandık”, “Aşkında Izdırabını” ve “Karantina Günlüğü” gibi Türk rock müziğinin en güçlü yapıtları arasında sayılan albümlere imza attı. 1990'ların sonlarından bu yana sahnelerin tozunu attıran Hayko Cepkin, güçlü sesi ve enerjik performanslarıyla herkesi kendine hayran bırakıyor. Rock müziği, elektronik öğeler ve geleneksel Türk ezgileriyle harmanlayan sanatçı, müzikseverlerin kalplerinde özel bir yere sahip.

Kapalı Gişe Oynadılar

Gerçek hayat hikayesi “No Name” e büyük ilgi

4. H A B E R

Neslihan Yeldan ve Cenk Rofe, cabaret show tadında olan “No Name” isimli gösterilerini geçtiğimiz akşam Zorlu PSM Studio’da kapalı gişe oynadılar.  

Cenk Rofe’nin, gerçek hayatından yola çıkılarak, ünlü olamama serüveninin Yeşim Özsoy ve Itır Karabulut tarafından hikayeleştirildiği müzikli, eğlenceli, interaktif “No Name” isimli gösteride ünlü oyuncu Neslihan Yeldan, şarkıcının çocukluğundan günümüze hayatına dokunan 14 farklı kadını canlandırıyor. Mart ayı ortasında yaptıkları prömiyerin ardından sanatseverler, gösteriye büyük ilgi gösterdiler. 

“ŞAŞIRT BENİ” BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZİ’NDE GÜLDÜRMEYE DEVAM EDECEK

5.Haber Şaşırt Beni Oyunu

Yönetmen Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği KerkiSolfej ve MMT ortaklığında ve Kral Pop Radyo sponsorluğundaki “Şaşırt Beni” oyunu, 26 Nisan Cuma akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Oyuncu kadrosunda Pelin Karahan, Çağdaş Onur Öztürk, Murat Akkoyunlu, Tuna Kırlı, Yasemin Baştan, Barış Yıldız, Korhan Herduran, Adem Türker gibi sevilen oyuncuların yer aldığı 2 perdelik komedi oyunu olan “Şaşırt Beni” şampiyonlar ligi oyuncu kadrosuyla şaşırtmaya devam ediyor. Tiyatroseverlerin bilet bulmakta zorlandığı komedi oyunu Türkiye’nin birçok yerinde sergilenmeye devam edecek.

ESMAEİL RASHAVAND ESERLERİ GAMA GALLERY/ 42 MASLAK’TA!

6.Haber Esmaeil Rashvand

Sanat alanında Türkiye’nin kültürler arası köprü görevini başarıyla yürüten çağdaş sanatın temsilcilerinden Gama Gallery, bu kez dünyaca ünlü İranlı kaligrafi sanatçısı Esmaeil Rashavand’ın eserlerini 17 Nisan- 11 Mayıs tarihleri arasında 42 Maslak’ta sanatseverlerin izlenimine açıyor.

Modern kaligrafinin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden ve yüzlerce sanatçı yetiştirerek 2019 yılında Türkiye’ye yerleşen Esmaeil Rashvand,’ın Türkiye’de açılan en önemli kişisel sergisi. Çağdaş kaligrafinin usta sanatçısı eserlerinde; İnsanın, aşkın doğasını geleneksel hat formlarının gücüyle tuvale taşıyor. İran’da geçtiğimiz yüzyılda temelleri atılan ve modern kaligrafi olarak tanınan ‘Nakkaşihat’ akımının günümüzdeki öncü temsilcilerinden Rashavand, gücünü geleneksel kökenlerden alan, çağdaş tarzda yarattığı kişisel üslubuyla tuval resminin tıkanmışlığına yeni bir önerme sunuyor.İnsanın aşkın doğasına fenomenolojik bir bakış sunan ve ‘aşk’ kavramını varlık bilimsel bir yaklaşımla inceleyen sanatçı, yarattığı özgün metotlarla Doğu Mistisizm’ine form ve süreç olarak eklemleniyor. Rashavand’ın resmi, kendini bir mantra gibi tekrarlayan, dönüşen, birbirini saklayan ve biçimsel olarak evrilerek insanın sınırsız doğasını tasvir etmeyi amaçlayan zengin biçimselliğiyle, geleneksel yazıyı hattan ayırarak; anlamı formun gücüne yüklüyor.

Duygusal Konser

7. H A B E R

Abdurrahman Önül  Bağcılar’da Başkanlık Sahnesi’nde muhteşem bir konsere imza attı.Bağcılar Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca düzenlediği etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Her akşam birbirinden değerli konukların ağırlandığı çeşitli etkinliklerin önceki akşam konuğu ise Abdurrahman Önül’dü.  Başkanlık Sahnesi’ni her akşam olduğu  yine tıklım tıklım dolduran Bağcılar sakinleri Abdurrahman Önül’le unutulmaz bir konser yaşadı.Konser sırasında sahneye bir hayranını davet eden Abdurrahman Önül seveniyle birlikte söylediği ilahiyle tüm dinleyicilere duygusal anlar yaşattı.Gelen tüm sevenleriyle bolca iletişime geçen Önül hayranlarından gelen isteklerini de hiç çevirmedi.

YENİ BİR ROMEO JULİET UYARLAMASI; “VERONA ÇIKMAZI”

8.Haber Verona Çikmazi (1)

Türkiye’de ve dünyada defalarca sahnelenen Shakespeare’in Romeo ve Juliet tiyatro oyunu; şimdi Esra Bağışgil’in kaleminden müzikli komedi olarak Verona Çıkmazı ismiyle sahnede!Esra Bağışgil’in kurucusu olduğu Nos Tiyatro, sahne yolculuğuna bir Romeo Juliet uyarlaması olan Verona Çıkmazı oyunuyla başladı. Oyunun aynı zamanda yazarı ve yönetmeni olan Esra Bağışgil bilinenden farklı şekilde Juliet rolünü oynarken; Ekran Önü sosyal medya projesinden tanıdığımız Ozan Varol tarzıyla dikkat çeken Romeo rolünü üstleniyor. Deneyimli oyuncu Adem Yılmaz bu hikayenin Anlatıcı’sını başarıyla canlandırıp seyirciyi kahkahaya boğuyor. Söylediği şarkılarla ve sesiyle beğeni toplayan oyuncu Tuğçe Özlü Şentürk, Rosaline karakterine hayat veriyor ve konservatuvardan yeni mezun olan genç oyuncu Melih Tuma yakışıklı Paris rolünü canlandırıyor. Oyuncu Aslı Samat’ın yardımcı yönetmen olduğu ve oyuncu Sinan Çatıkkaş’ın yürütücü yapımcılığını üstlendiği oyunda; oyuncular 90’lar Türkçe Pop şarkılarını farklı bir tarzla yorumlayarak seyirciye eğlenceli anlar yaşatıyor. Dekor ve kostümüyle de bir görsel şölen olan Verona Çıkmazı sezon boyunca seyirciyle buluşmaya devam edecek.