Onur Şener arkadaşımız Ankara'da sahne yaptığı mekanda, bir istek şarkıyı çalmadığı için üç cani tarafından cam şişelerle saldırıya uğrayıp hayatını kaybetmesi hepimizin kanını durdurdu. Beş şüpheliden üçü tutuklandı. Verilecek en büyük cezanın bu üç caniye verilmesini şiddetle diliyorum. Tarif edilemez bir üzüntü yaşıyorum. Yazıklar olsun. Bir cana kıymak bu kadar kolay mıdır? Ölüm bu kadar basit olmamalı. Bir yuvayı dağıtmak evladını babasız bırakmak çok acı maalesef.

Biz müzisyenlerin artık ne zorluklarda çalıştığımızın daha ne kadar ispatı gerekiyor acaba? Kendini her yerin sahibi gibi gören, kaba davranışları ile sahnedeki müzisyen ve solistleri rahatsız eden magandalarla uğraştığımız yetmediği gibi. Egolu mekan sahipleri, yöneticileri ve menajer  ile uğraşıyoruz. Bizi dinlemeye diye gelip, işi gövde gösterisine çeviren kendini bilmezlerden bıktık artık. 

Yıllar önce başıma gelen yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum sizlere. İstanbul'da bir otel sahibinin  hepimizin tanıdığı önemli isimlere verdiği yemek davetinde solist olarak bulunduğum gecede. İstek olarak ' ormancı 'türküsünü söylüyorum. Ancak bey abilerden bir tanesi ne zaman ' köyümüze bıraktın yoktan bir acı ' dediğimde'. Hayır "evimize bıraktın yoktan bir acı" diye emrivaki yapıp ısrarla öyle söylememi istiyordu. Bir o bir bu derken, zıtlaşmaları uzamaya devam etti. En sonunda "öyle olmaz o böyle olur " dedi ve elimden mikrofonu alıp yere fırlattı. Tabi kendisine saygı sevgimin sonsuz olduğunu otelin sahibinin  işaretiyle sahneden indim. Nasıl korktum anlatamam üstelik bellerinde silahları vardı. Hayatım boyunca unutamayacağım bir anımdır. Ben o gece kendini bilmez bu kişilerden birisinden dolayı belkide hayatta bile olamaya bilirdim. İşte her sahne sonrası bizler birbirimize o yüzden geçmiş olsun diyoruz. Anlatacaklarımız bu kadar değil elbette çok yaşadıklarımız var bizlerin. 

Onur Şener kardeşim maalesef hayatını kaybetti. Bir müzisyen hiç kolay yetişmiyor. Artık şarkılar hep sensin. Seni hiç bir zaman unutmayacağız güzel kardeşim mekanın cennet olsun. Allah ailesi ve sevenlerine sabırlar versin. Hepimizin başı sağolsun. Çok yazık oldu ve tarihe bir hiç için öldürülen değerli bir müzisyen arkadaşımızın daha adı yazıldı. Umarım bu son olsun.

Söylemedi demeyin...