Kitap Dünyası 

 

Yalnızlık Ömür Boyu 

Hande Ortay’ın Yalnızlık Bir Ömür Boyu adlı kitabı Cinius Yayınlarından çıktı. Kitap tanıtım bülteninde şu ifadelerle yer alıyor :  “Aşka geç kalmak... Nasıl bir histir acaba diye sorup dururdum kendime. Meğer başrolde oynuyormuşum, Aşklarıma ya erken, ya da geç kalmışımdır. ‘Belki bu yüzden korkak davranıp doğru kararlar alamadım. Kim bilir. Sorumluluk üstlenmekten korktum. Sınırlamalara gelemedim belki de. Aidiyet duygusunu sadece Yağız’dan hissetmiştim. Onda o ruhsal bütünlüğü, manayı, derun-i ararken, ellerimi uzatmaya korkmuştum. Ah Yağız’ım. Bencilliğime yenildim. Sendin gerçek aşkım. Sana geç kaldım.Rafine zevklerime, seni kendimden ittim. Senin bana yüklediğin değere, öneme layık olamadım. Şadi Şirazi ne güzel söylemiş: “Şeytana aşkla bakınca onu melek sanırsın” diye. Bu hikayenin gerçek şeytanı benmişim meğer. Aşkını, sevgini, en başta seni hak edememişim. Nitekim kaybeden de ben oldum. Yalnız kalmaktan, yalnızlığa alışmaktan, çok korkardım. Fakat insan bir şeye alışınca da onun esiri oluyor düşüncesindeydim. Belki mutluluğun formülü hiç bir şeye alışmadan yaşamaktı hayata bakış açım. Dev yanılmışım. Sendin gerçek aşkım, yalnızca sen.” Bu başarılı eseri mutlaka okuyun. 

Medya Dünyası 

İzmirli Güzel Manken Duygu Ekinci Yıldırım Mayruk Jübile Defilesinde Göz Kamaştırdı.

Manken Duygu Ekinci geçtiğimiz günlerde Modanın duayen ismi Yıldırım Mayruk’un jübile defilesinde yer aldı. Türk modasının efsane ismi Yıldırım Mayruk, ünlü işadamı Sait Emir ana sponsorluğunda tarihi Fişekhane'de gerçekleşen jübileyle meslek hayatına veda etti. 15 milyon TL değerindeki Yıldırım Mayruk Jübile Koleksiyonu'nda kullanılan kumaş, malzeme ve aksesuarlar dünyanın en seçkin markaları tarafından Yıldırım Mayruk için üretildi. 60 yıl boyunca Türk modasına yön veren Mayruk'un defilesinde; Ahu Yağtu, Arzum Onan, Aslıhan Karalar, Azra Akın, Çağla Şıkel, Ece Gürsel, Emel Yıldırım, Sevcihan Tunca, İvana Sert ve Özlem Yıldız ve Duygu Ekinci boy gösterdi...

Sevcihan Tunca Yıldırım Mayruk Jübile Defilesinde! 

Yıldırım Mayruk’un Türk Modasının yakın tarihini özetler nitelikteki defilesinde son dönemin en başarılı modellerinden Sevcihan Tunca’da yer aldı. 

 

Sosyal Medyanın Gülen Yüzü : Beyza Atiye Gezer 

Bomba gibi içeriklerle sosyal medyada  son dönemin yükselen isimleri arasına hızlıca giren, Stand up performansları ile tanıdığımız Beyza Atiye Gezer  herkesin yüzünü bu alanda da güldürmeye devam ediyor... 

Karantina döneminde  herkes aslında sosyal medyaya hızlıca adepte olup kendi iş dünyası alakalı çalışmasını bu mecra üzerinden yürütmek durumunda kaldı. Bende sevdiğim işi sahnelerde yapamıyorda olsam insanlarla bir şekilde temas kurabıldıgım bu alanı en verımlı sekılde kullanmaya çalışıyorum. Çok zor ve sürekli değişkenlik gösteren bu sürece adapte olup çalışmalar sürdürmek herkes için oldukca zor elbette.Belirsizlik ve çaresizlik insanı en çok yoran iki durum bence. Böyle bir hal içinde iken en azından ben biraz pozitif bir etki oluşturmak çabasındayım  ve yüzlerde kocaman gülümsemelere sebep olmaktan mutluluk duyuyorum. Hayatın karmaşası ile boğuşurken  insan bir nefes alıp gülebildiği bir anın içerisinde biraz  olsun uzaklasıyor tüm yorgunluklardan ve yeniden başlayacak gücü kendisinde bulmuş oluyor. Her nerde olursa olsun yanımdaki dostlarımı, tesadüfen konuştuğum  ınsanları, alısverıs yaparken kasiyeri, yoğunluk içinde ki garson arkadaşımı, herkesi o telasının arasında güldürdüğümde içim ısınıyor ve o günü mutlu geçirmeme sebep oluyor bu durum. Sosyal medya çok daha fazla insan demek ve yüzbinlere ulaşan videolarım olduğu için şanslı hissediyorum. Hiç aklımda değilken aldığım güzel bir yorum ve mesaj da benim günümü güzelleştiriyor. Şimdi daha fazla video çekerek daha fazla insanı kucaklıyorum . Birlikte güzel bir aile oluyoruz. Çünkü bu bir ekip işi. Sadece bir fikir bulmak çekmek yeterli değil. İnsanları etkilemesi ile asıl sonuca ulaşmış oluyoruz. Gelen güzel yorumlar ve paylasımın artması ile daha geniş kitlelere ulaşılması harıka bır şey. Tüm zamanım okumak fikir üretmek ve çalışmakla geçiyor. Kendimi çalışırken çok motive olmuş hissediyorum. Üretmek ve karşılığını bulmak tatmin eden bir duygu. Sosyal medyanın geniş kitlesi sayesinde güzel iş birkleri yapma fırsatı yakalıyorum. Reklam demek doğru olur mu bilmiyorum tabi ama kullanmadığım hiç bir ürünü paylaşmıyorum ve tabi ki mizahla birleştirmeyi seviyorum. Yanı sıra çalıştığım bir butiğin ürünlerini giyerek modellik yapıyorum ve trendyol da insanlarla buluşuyor. Dediğim gibi her sektör için sosyal alanlar büyük kitleye ulaşma imkanı sunuyor. Değişen dünyanın yeni sisteminde böyle kendimize yer buluyoruz. Herkesi kocaman kahkahalarla kucaklıyorum.

Zeynep Köker ve Yeni Dijital Projesi "Çat Kapı Sizdeyiz" 

İletişim Danışmanı, Tv Programcısı ve Sunucu Zeynep Köker yeni sezona dijital projesi Çat Kapı Sizdeyiz'le giriş yapıyor. Birkaç ay önce hayata geçirdiği projeye kısa bir tatil arası veren Köker, Ekim ayı ile birlikte bu alandaki çalışmalarına yeniden hız kazandırmaya hazırlanıyor. Dijital bir platform olan Çat Kapı Sizdeyiz'de spordan modaya, sağlıklı yaşamdan sanata kadar pek çok alanda keyifli projeler yer alacak. Zaman zaman alanında uzman kisiler de platforma konuk olacak ve Çat Kapı Sizdeyiz için hazırlanacak özel yayınlarla izleyicilerle buluşacak. Yayınlar, hem IGTV, hem de YouTube üzerinden izlenebilecek. Platformdaki proje hazırlıklarıyla tek tek ilgilenen Köker, bazı programlarda şahsen de yer alacak.

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Kongresini İlknur Gülebaş Sundu! 

Uluslararası Gazeteciler Cemiyetinin 1.Olağan Genel Kurul Toplantısı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Şube Merkezi Salonun da gerçekleşti. Uluslararası Gazeteciler Cemiyetinin 1.Kongresinde dünya ya açılma startı verildi. Kongre nin sunuculuğunu UGC üyesi olan ve herkesin tv ekranlarından tanıdığı başarılı ve güzel haber spikeri İlknur Gülebaş yaptı. Kongre ye Ankara dan katılan DYP Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Ceylan Sarı, Amerika dan katılan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Medya Kolları Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Handan Akten, Almanya dan katılan KUKAT Başkanı ve Tarafsız Yerel Gazeteciler Derneği Başkan Vekili Ragıp Lapçin ile Türkiye nin çeşitli illerinden UGC üyeleri katıldı. Açılış konuşmasını yapan Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Ahmet Öz Türkiye nin 81 ili ve Yurt dışında şubelerimizin açılması ile birlikte dünyanın her yerine ulaşacağız. Kısa adı UGC olan Uluslararası Gazeteciler Cemiyetinin amacı ülkemizde bulunan yerel ve ulusal basın olmak üzere tüm televizyon, radyo, gazete, dergi, internet gazetelerini tek çatı altında toplamak ve yurt dışındaki emsalleri ile eşleştirerek birlikte ortak çalışmalar yapmak, mesleki tecrübelerimizi geliştirmek, güzel diyaloglar kurarak dostluklarımızı pekiştirmektir dedi. Daha sonra Kongre de yapılan kurullar seçimleri sonucunda görev dağılımı yapıldı.

Sanat Dünyası 

Gülhan Özer Diyarbekirli’den YAŞAMDAN KESİTLER Sergisi 

Başarılı resim sanatçısı Gülhan Özer Diyarbekirli 9 ekim 7 Kasım tarihleri arasında Kent sanat Galerisinde üçüncü kişisel sergisi Yaşamdan Kesitler ile sanatseverlerle buluşacak. Diyarbekirli şu ifadelerle aktarıyor Yaşamdan Kesitler’i :

Bir resme başlamanın öyküsü nasıldır?  

Kalem, boya ve fırçayla birlikte olmak işin en son noktası. Asıl süreç bundan öncesidir. Kâğıdın yüzeyine çizilip boyanacak biçimlerin ortaya çıkışını hazırlamak en önemlisi. Onları nereden ve nasıl çekip çıkarırız? Burada gözlerimizi içinde yaşadığımız çevreye ve yaşadıklarımıza çevirmek zorundayız. Yaşam ise başlangıcı ve sonu belli olmayan bir akıştır. Bu akış içinde yaşanan her gün, kimi zaman birbirine benzese bile hiçbir zaman aynısı olmaz. Bütünün içine gizlenmiş olaylar, insanlar, renkler ve biçimler sürekli bir değişkenlik gösterir. Resim çalışmaya başladığım an benim yaptığım da bundan başkası değil. O akıp gidenler içinden yakalayabildiklerim burada görülenler. Resim yaparken tüm duygu kanallarının açık olması söz konusu. İçinde bulunduğum çevrede gördüklerim, duyduklarım ve hissettiklerim bu bakımdan benim için birer çalışma konusu. Kısacası insana ve doğaya ait her şeye açık bir kapıdan bakıyorum. Bu anlamda resim, yaşamımızdan gelip geçenleri durdurup sabitleştirmeye çalışır. Burada sergilenenler belli bir zaman aralığı içinde bende kalan izlerden başkası değil. Kullandığım tekniğe gelince, suluboyayı seviyorum. Suluboyanın rafine bir ruha sahip olduğunu düşünüyorum. Hata kabul etmeyen, asi doğasına karşılık bir o kadar da naif olmasının beni cezbettiğini yadsıyamam. Bu nedenle onun o incelikli ve saydam dokusunun da anlatmak istediklerime uygun bir teknik olduğu düşüncesindeyim. Resmin kendisi de tıpkı başlangıçta olduğu gibi sonu belli olmayan bir uğraş.” 

GÜLHAN ÖZER DİYARBEKİRLİ

Sanatla olan ilişkim çok küçük yaşlarda dönemin politik kişilerinin karikatürlerini çizerek başladı.  Çevremde gördüğüm her şeyin resmini çizmek en büyük meraklarım arasındaydı. Zaman içinde bu merakım daha üst düzeye yükseldi. Bunda kendime model olarak aldığım kardeşim sanatçı Burhan Özer’in rolü büyük oldu. Sanatta etkilenme faktörünü yaşayarak aile içinde gördüğümü söylemeliyim. Yetişme dönemimde, onun yönlendirmesiyle ahşap yakma ve desen çalışmalarına ağırlık verdim. 

Burhan Özer atölyesinde lavi ve suluboya teknikleri üzerinde yoğunlaşarak profesyonel anlamda bu yönde yoğunlaşmaya başladım. Bugüne değin 2 kişisel sergim dışında pek çok karma etkinliğe katıldım.  Aralıksız sürdürdüğüm resim çalışmaları yanında aylık bir kadın portalinde sanat üzerine yazılar yazıyorum. Böylece konumuz olan sanatın bir başka alanında davar olmaya çalıştığımı söylemeliyim. Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili Öğretmenliği mezunuyum.  Evli ve bir kız çocuğu annesiyim. Kent Sanat Galerisi’nde açılan üçüncü kişisel sergim.” Yaşamdan Kesitler Sergisini ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. 

Yılın En İyi Gezi ve Kültür Programı : Belma Belen’le Geziyoruz

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Ulusal Palandöken Ödül Töreninde Yılın En İyi Gezi ve Kültür Programı olarak Belma Belen’le geziyoruz seçildi. Programıyla yılın en iyisi ödülünü kazanan başarılı ve güzel sunucu Belma Belen geceye şıklığı ve güzelliğiyle de damgasını vurdu. Kendine has sunumu ve enerjisiyle izleyenlerin büyük beğenisini toplayan sunucu programın her aşamasında özellikle de mutfak kısmında da yer aldığını belirtirken enerji dolu bir ekibin başarıdaki önemine dikkat çekti.Son bir yıl içinde Türkiye’nin pek çok farklı noktasından yayınlar yapan Belma Belen çekimlerin aralıksız sürdüğünü de belirtti. Beyaz Tv ekranlarının sevilen programı Belma Belen’le Geziyoruz her hafta sonu izleyici ile buluşmaya devam ediyor. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.