KORCAN YİĞİT'in röportajı için tıklayınız...

KORCAN YİĞİT: Merhaba Zerrin; Öncelikle söylemeliyim ki çok güzel bir şarkı ile etkili bir çıkış yaptın ve şu an bütün listelerde şarkın tırmanışta. Bildiğim kadarı ile bu ilk single çalışman. Bana biraz şarkının künyesi ve hikayesinden bahseder misin...

ZERRİN DİKER: Evet “GİDİYORUM” ilk single çalışmamız. Aslında biraz geç kalınmış bir çalışma oldu benim için. En azından şuan dinleyicilerimden almış olduğum tepki bu. Uzun yıllar sahne çalışması yaptım. Sahnede çok mutluyum ve büyük hedeflere odaklanmadan hep anın tadını çıkarmaya çalıştım. Bir yengeç burcu kadını olarak duygu dolu olduğum için zaman icerisinde birçok beste yapmıştım. Artık bu besteleri dinleyicilerimle buluştırmanın zamanı geldiğini düşünerek ilk single çalışmamız olan “GİDİYORUM”u sevenlerimin beğenisine sunduk.

Şarkının söz ve müziği bana ait. Düzenlemesi Hakan Kara, Klip Yönetmenliği ise Hüsam Çakaloğlu tarafından yapıldı.

KORCAN YİĞİT: Müziğe ilgin nasıl başladı?

ZERRİN DİKER: Şöyle anlatayım; Küçük yaşlarda hepimizin hayalleri olur ya benim de hayalim hep sahne idi. Belki klişe gelecek ama o saç fırçalarıyla çocuk yaşta söylenen şarkıların tadı, hissi ve şu anki hatırası benzersiz. İçimde hep küçük bir star vardı, onu canlı tutmaya çabaladım.

KORCAN YİĞİT: Peki sahne ile ilk tanışman nasıl oldu?

ZERRİN DİKER: Biraz komik aslında; Sahne hayatım başlamadan önce yerel bir TV de haber spikerlerliği yapıyordum. Ekran önündeydim ama istediğim bu değildi. O dönem çok sevdiğim bir restaurantın işletmecisine “Ben sahneye çıkmak istiyorum” dedim. Hiç unutmam.. Sürekli takım elbise ile gezdiğim için “Senden sahne sanatçısı olmaz, gel seni müdire yapalım” dedi. Ama inat ettim ve o sahneye çıktım .Gelen güzel dönüşlere şaşırdı ve şimdiye kadar nerdeydin dedirtmenin zevkini yaşadım.

Ko2

KORCAN YİĞİT: Örnek aldığın sanatçılar kimler ve bir düet yapmak isteseydin kimin eşlik etmesini isterdin...

ZERRİN DİKER: İdolüm Ajda Pekkan. Sahne duruşu, karizması ve yorumu beni her zaman etkilemiştir. Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe’nin de benim için yerleri çok farklı elbette. Seçim yapmak zor ama bir tanesi düet yapma fırsatı sunulsaydı tercihim Sezen Aksu’dan yana olurdu. Çünkü onun duyguları, benim duygularımı çok yansıtıyor. Şarkılarında kendimi buluyorum. Ayrıca müzik dünyasına birçok star isim kazandırmış bir hoca. Ondan müzik adına öğreneceğim çok şeyler olduğunu düşünüyorum.

KORCAN YİĞİT: Evet Sezen Aksu gerçek bir müzik fabrikası ve bir konservatuvar gibi. Onu okumak ve duygularına erişmek çok kıymetli bir kazanım olurdu. Pek çok sanatçı müzik kariyerini İstanbul’dan yürütüyor. Yalnız bildigim kadarı ile sen şuan Finike’de mütevazi bir hayat yaşıyorsun. Neden Finike diye sormak istiyorum.

ZERRİN DİKER: Finike benim için huzurun başkenti. Doğasıyla ruhuma, bedenime çok iyi geldi. Yıllarca metropollerde süren sanat hayatımın şu safhasında şehrin kasveti ve karmaşasından uzak, cennetten köşe diyebileceğim.

Finike’de huzur ve mutluluğu buldum. Finike şahane bir sığınak, heryer portakal çiçeği kokusuyla kaplı. Sanki tüm ilçeye parfüm sıkılmış gibi. Özellikle Nisan aylarında aşık ediyor kendine beni resmen. Aslında yerleşmek değildi amacım, kısa bir dönem için gelmiştim.. Kopamadım. Doğal bir yaşam var burada, hatta organik tarıma bile merak sardım.

KORCAN YİĞİT: Seni çok iyi anlıyorum. İmkan bulsam ben de memleketim İzmir’e geri dönmeyi, orada sakin yaşamı çok isterdim ama gerek oyunculuk, gerek se konserler sebebi ile İstanbul’dan ayrılmak pek kolay olmuyor benim için. Belki de senin kadar cesaretli değilim bu konuda... Sanatçı olmanın yanında aynı zamanda Finike’de elit bir mekan işletiyorsun ve kendi işlettiğin mekanda sahne alıyorsun. İkisini bir arada yürütmek zor olmuyor mu?

ZERRİN DİKER: Hayır zor değil, aksine çok keyifli. Pek çok sanatçının hayalidir birgün bir sahil kasabasında kendi işletmesini açıp istediğinde sahne yapmak. Ben bunu başaranlardanım. Üstelik ünlü isimleri de işletmem de misafir etmenin hazzını yaşıyorum.

Kor4

KORCAN YİĞİT: Senin adına sevindim. Ticari zeka ve ikili ilişkiler çok önemli tabii. Herkesin harcı değil bu iş, tebrik ederim. Epey yoğun bir konser takvimin var ve gördüğüm kadarı ile Anadolu’nun pek çok şehrine gidiyorsun. En çok keyif aldığın şehir neresi oldu?

ZERRİN DİKER: Elbette ki Finike yaşadığım yer olması sebebi ile benim için çok özel. Onun dışında birçok şehirde çok ayrı, çok güzel hatıralarım oldu. İçlerinde Konya’yı ayrı tutuyorum. Orada çok sevildim, çokta sevdim. Ayrıca Mersin sahnelerinden de çok keyif almıştım. Şahane dinleyici potansiyeli vardı. ülkemin her şehri çok özel aslında, ayrım yapılamayacak değerde heryer benim için.

KORCAN YİĞİT: Konya benim için de özeldir. Üniversiteyi orada okumuştum. Sonrasında konserler için gittiğimde de pek çok güzel kalpli insan tanıdım ve dost oldum Konya’da. Ayrıca Mevlana ve Şems’i ziyaret etmek bambaşka bir ic huzuru veriyor insana. Eminim sen de o ruhani havayı hissetmişsindir Konya’da.Bu güzel sohbet ve röportaj için teşekkür ederim. Peki; son olarak hayranlarına neler söylemek istersin?

ZERRİN DİKER: Seninle sohbet etmek benim için de çok keyifliydi. Kendimi doğru ifade edebileceğim güzel sorular sordun, asıl ben teşekkür ederim.

Bu ilk single heyecanımı paylaşan herkese sonsuz sevgiler sunuyorum. Profesyonel müzik kariyerime söz ve müziği bana ait olan bir şarkı ile başlamak benim için büyük bir adımdı. İkinci şarkımız da hazır, yaz sezonunda dinleyicilerimin beğenisine sunacağız. Şimdiden onun heyecanı da sardı içimi. “GİDİYORUM” şarkımı tüm sevenlerime emanet ediyorum.

Herkesin mutlaka birilerinin hayatından çıkıp gittiği olmuştur ve gitme sebebi de genellikle nankörlükten doğmuştur…!

KORCAN YİĞİT: Haklısın nankörlük özellikle bizim sanat camiasında çok karşılaştığımız bir durum ve dediğin gibi; Muhatap olmamak, GİDİYORUM demek en güzeli. Ben şarkıyı çok beğendim ve yeni şarkını da sabırsızlıkla bekliyorum. Sorularıma samimiyetle cevap verdin ve enerjin çok yüksek. Yıllarca sahnelerde kendini ispatlamış başarılı bir ses sanatçısı olarak profesyonel müzik yolculuğunda da başarıyı yakalayacağına inanıyorum.

ZERRİN DİKER: Güzel düşüncen ve dileklerin için çok teşekkür ederim.