HABİB BABAR'ın röportajı için tıklayınız...

Yapmış olduğu programlarıyla yüzlerce insanın sesi oldu… Yüzlerce çifti barıştırıp, kayıp genç kızları bularak ailesine teslim etti… Bugüne kadar onlarca program teklifini geri çeviren Gediz, bu kez hayranlarının ısrarına dayanamadı. Uzun bir süredir ekranlardan uzak olan ünlü sunucu Ebru Gediz, yeni realite programıyla sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Harbiliği, mütevazi kişiliğiyle gönüllerde taht kuran Gediz, ile yakında yapacağı programıyla ilgili konuştuk. Haydi buyurun sohbetimize…

Ebru Gedi̇z3

İZLEYCİLERİNİZ SİZİ ÇOK ÖZLEDİ EKRANLARA NE ZAMAN DÖNMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Sorumuza tebessüm ederek yanıt veriyor… Bende çok özledim seyircilerimi. Kızımın büyümesini  bekledim. Durum böyle olunca ekranlardan uzaklaştım biraz. Bu süreçte birçok teklif aldım ancak, nazik bir dille geri çevirmek zorunda kaldım. Tabii sosyal medya hesaplarımdan ekrana dönmemi isteyen o kadar çok izleyicim var ki anlatamam. Ekranlara dönmemin yegane sebebi hayranlarımdır.

PEKİ YİNE REALİTY PROGRAM MI YAPACAKSINIZ?

Bu konu hakkında programa başlamama yakın konuşsak olur mu Habib’ciğim.

Tabii Ebru hanım.

PEKİ EKRANDAKİ REALİTY PROGRAMLARI İÇİN NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Eğer bir program reyting alıyorsa izleyici o programı tutuyor ve izliyor demektir. Program yapan arkadaşlara başarılar diliyorum. Bu konu hakkında fazla söylenecek bir şey yok bence.

E B R U9

AİLELERİNE TESLİM ETTİĞİM BAZI KIZLAR BANA SOSYAL MEDYADAN YAZIYOR VE TEŞEKKÜR EDİYOR

BARIŞTIRDIĞINIZ  EŞLER VE BULUP AİLESİNE TESLİM ETTİĞİNİZ KIZLAR SİZE ULAŞIYOR MU?

Benim sosyal medyamdan yazan oluyor tabi ki… Örneğin bulduğumuz birkaç kızımız yarım bıraktığı eğitimine devam ediyor, bazıları mezun olup iş güç sahibi olmuş. Bunları öğrenince çok mutlu oluyorum. İyi ki bulup yanlıştan vazgeçirmişiz diyorum. Bunun mutluluğu bir başka güzel. Ayrılmak üzere olan birçok çifti barıştırdık. Onların mutluluğunu devam ettirdiklerini öğrendiğimde dünyanın en mutlu insanı oluyorum. Yani insanlara faydalı olabilmenin mutluluğu başka oluyor.

E B R U764

SUNUCULUK HAYATIMIN VAZ GEÇİLMEZİ

SİZDE DE MAŞALLAH YOK YOK BİR DÖNEM OYUNCULUK TA YAPTINIZ NEDEN DEVAM ETMEDİNİZ?

 Star TV'de sunuculuğunu yaptığım ‘Ebruli Günler’  programı yapıyordum ve o dönemler çok popülerdi. O süreçte popülerliğin getirdiği teklifler yapıldı. Ben de tabi o zaman 20'li yaşlardaydım (gülüyor) ve teklifleri değerlendirdim. Zaten rol aldığım karakter bana çok yakındı ve onları seçtim. Çok şükür bu işimde de rezil olmadım (gülüyor)... Sunuculuğu daha çok benimsedim ve yoluma sunuculuk ile devam etmek istedim. Yardıma muhtaç insanlara bir nebze de olsa yardım etmekten her zaman mutluluk duydum. Ağlaya ile ağladım, gülen ile güldüm. Yani sunuculuk hayatımın vazgeçilmezi.

PEKİ SANAT HAYATINA NASIL BAŞLADINIZ?

Ben sanat hayatına Üniversiteye başladığım yıl TRT'ye dublaj sanatçısı olarak başladım. 40 yaşındayım... Bu camiada 23. yılım ve kuşak programları yapıyorum. İlk olarak Kanal 6'ya geçtim Ebruli Geceler ile başladım. Yani ilk talk show programımı 19 yaşında iken yaptım. Ben bu konuda şanlıydım çünkü ilktim. Sonra Show TV'ye transfer oldum, daha sonra ise Star TV'ye geçtim ve 6 sene orada kaldım. Sonrasında son 8 seneden beri hayata dair programlar yapmaya başladım. Kolay bir şey değil insanları kavuşturmak ama Allah bana hep yardım etti...Yüzlerce insanı kavuşturdum,küsleri barıştırdım.

E B R U U U U

BİR BAŞKASI İÇİN, ONUN KADAR ÜZÜLMEK ÇOK ZORDUR

PROGRAMLARINIZDA CİNAYET KONULARINI PEK İŞLEMEDİNİZ BUNUN SEBEBİ NE?

Benim izleyicim beni kızları, kardeşleri gibi gördü. Ben onların istediği doğrultusunda program yaptım. Yani izleyicimin benden ne istediğini çok iyi bilen bir insanım. Durum böyle olunca cinayet konularını işlemedim. Yıllarca yaptığım programlarda cinayet konularını işlemedim.

BİR BAŞKASI İÇİN ONUN İÇİN ÜZÜLMEK ZOR MUDUR?

Bir başkası için, onun kadar üzülmek çok zordur... O empati duygusuyla alakalı bir şey, öncesinde öngöremiyorsunuz. Mesela çocuğu kayıp bir anne geliyor. Önceden, "Ben de onunla çıkıp ağlarım" demiyorsunuz. Çıktığınızda, bakıyorsunuz karşınızda parçalanan bir kadın var. Öncelikle bir kadın olarak empati kuruyorsunuz ve etkileniyorsunuz. Ben makyajımın olduğu gibi aktığı zamanları bilirim. Ona engel olamıyorsunuz.

YAPTIĞINIZ PROGRAMLARDA CANINIZI EN ÇOK ACITAN ŞEY NE OLDU?

Program yaptığım yıllarda çok uç noktada problemlerle karşılaştım.  İnanamayacağım, şaşıramayacağım bir şey yok diyorsunuz ama şaşırıyorsunuz. Çok çirkinlik duyuyordum... Bazı çirkinlikleri örterek devam ediyordum. 'Edep Yahu' cümlesine önem veririm. RTÜK kurallarına uyan bir kadınım. Benim bir kural sistemim daha var arkadaşlarım bilirler, vebale girmek istemiyorum, insanları kullanamadım, kullanmam da.  İyi reyting getirecek dosyalar geliyordu  ama elimin tersiyle ittim onları...  Bir hırsızlara bir de çocuklara nefsi uyanan insanlara hiç acımam. Siz acıyabilir misiniz? Ben bunlara deliriyorum.  

Sizinle uzun bir aradan sonra yeniden röportaj yapmaktan büyük mutluluk duydum. Bu güzel sohbet için çok teşekkür ederim Ebru hanım.

Ben teşekkür ederim Habib’ciğim. Ben de çok mutlu oldum. İnşallah yeni programda siz çekirdek ekibimle yine muhteşem işlere imza atacağız.

E B R U78

BOYU: 1.78

GÖZ RENGİ: Koyu kahve

TUTTUĞU TAKIM: Fenerbahçe

FOBİLERİ : Ailemden birisinin hastalanmasından çok korkuyorum.

HOBİLERİ: Seyehat etmeyi,kitap okumayı seviyorum.