Müzik Dünyası 

 

Özlem Çıkmaz’dan Müziğe Dair Yazılar!

Başarılı ve güzel sanatçı Özlem Çıkmaz sahne ve etkinlik çalışmalarının kısıtlı olduğu şu günlerde yine müziğe dair çalışmaları ile dikkat çekiyor. Bu süreçte yeni dönem şarkı çalışmalarını devam ettiren Çıkmaz bunun yanında müziğe dair duygu ve düşüncelerini aktardığı ve müzik dünyasına dair tespitlerine de yer verdiği yazılarıyla okuyucularla buluşuyor. Müzikometre İnternet Platformunda yazılarını okuyucu ile buluşturan Çıkmaz’ın ayrıca resim çizim yeteneği de biliniyor. Sanatın kültürün her alanında kendine özgülüğü yansıtan sanatçı Çanakkale’de kendine hem tatil hem karantina hem de home Office bir çalışma düzeni kurarak gelecek günlerin hazırlıklarını yapıyor. Yeni çalışmaların da müjdesini veren güzel şarkıcı sürprizlerin çok yakında olduğunu söyledi.

Özlem Çıkmaz Kimdir ?

Gökçeada doğumlu olan Özlem Çıkmaz, ilk, orta ve lise eğitimini Gökçeada’da tamamladı. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Elektrik bölümünden mezun oldu ve 2007 yılında sahne hayatı başladı . 2007’den bugüne müzik hayatını profesyonel olarak sürdürmeye devam ediyor. Pek çok sahne çalışması yapan müzikseverlerin sahne çalışmalarından da bildiği başarılı şarkıcı ayrıca uzun süre televizyonda şarkılar seslendirdiği “Müzik Özlemi” adlı bir müzik programı da yaptı. İlk tekli çalışması YAKMIŞIM GEMİLERİ şarkısını 13 Ağustos 2018 yılında müzik severlerle buluşturan ÖZLEM Çıkmaz müzik hayatında emin adımlarla ilerlemeyi hedefliyor. Müzik dışında en çok kitap okumayı ve spor yapmayı seven Özlem Çıkmaz, hayatta en çok korktuğum şey ise “Hayallerimden vazgeçmek olurdu” diyor. 2018 ağustos ayında yayınlanan ilk tekli çalışması ‘ Yakmışım Gemileri’ ile büyük başarı yakalayan sevilen  sanatçı 10 ay aradan sonra ikinci tekli çalışması  ‘Aşk Ertesi ‘ni dinleyicinin  beğenisine sundu. O dönem İstanbul’da Maltepe’de çekilen klip 20 kişilik büyük bir ekip ile 8 saatte çekildi.  Klip yönetmenliğini Alişan Günay Yıldırım’ın üslendiği  ,düzenlemesini Ufuk Algan ‘ın  yaptığı   eserin söz ve müziği Sündüz Hanedan’a aitti.  Tüm dijital platformlarda yer alan Aşk ertesi şarkısı kısa sürede büyük beğeni toplayıp yüksek izlenme sayısı yakaladı. Özlem Çıkmaz kendine has müzik yorumu , müzikteki başarısı gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Tüm bu nitelikleriyle Özlem Çıkmaz gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir. Halen dinlemediyseniz Özlem Çıkmaz ve şarkılarını mutlaka dinlemelisiniz.

Medya Dünyası 

 

Gelinlik Denilince Akla Gelen Başarılı Model : Dilek Çelik

Türkiye’nin en başarılı modellerinden Dilek Çelik pek çok farklı markanın yüzü olarak bugüne kadar birçok çekim yaptı. Son dönemlerde özgün yüzü ile özellikle Gelinlik markalarının da ilk tercihi olan güzel model geçtiğimiz günlerde gelinlik dünyasının başarılı modacısı Esin Arıcan’ın gelinliklerini giydi. Bu yıl yapılan Evlilik Fuarında da yine Esin Arıcan gelinlikleriyle büyük beğeni toplayan Dilek Çelik Evleniyoruz dergisi özel çekiminde her tarzdan gelinlik giyerek başarılı bir çekim gerçekleştirdi. Pandemide yeni normal dönemine geçilmesi ve temmuz ayıyla beraber tekrar düğün etkinlikleri başlarken Gelinlik arayışları da hız kazandı. Birbirinden farklı gelinliklerle çok özel fotoğrafları Dilek Çelik’in sosyal medya instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

  

Dilek Çelik Kimdir ?

Fotomodel, Reklam ve Dizi - Film Oyuncusu, 30 Haziran İstanbul doğumlu. Diyarbakırlı bir annenin Yugoslav göçmeni bir babanın çocuğu olarak doğdu. Liseden mezun oluncaya  kadar Ankara'da yaşadı.  Modellik  planladığı ya da hedefi olan bir meslek değildi. Lise öğrencisiyken İstanbul’dan Ankara’ya gelen bir moda fotoğrafçısı ile tesadüfen tanışması gelecekteki hayatını tamamıyla değiştirdi. İlk katalog çekimi yazın sıcağında bir kürk çekimiydi. Magazin Program sunuculuğu da yaptı. Pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı. Özellikle Sokak hayvanlarıyla barınaklarla çok ilgilidir. Dilek Çelik’e göre modellik yapan insan özel insandır. Hayatının kitabı w.andrews Çatı serisi korku filmlerine bayılmaktadır.  Özellikle SAW (testere serisini çok seviyor. ) Dilek Çelik Şimdiye dek pek çok dizi de rol aldı.   Rol Aldığı Dizilerden bazıları :Aşk-ı Memnu (2009) , Kuşdili (2006) , Zor Hedef (2000). Dilek Çelik bugüne kadar pek çok markanın yüzü oldu. Son zamanlarda özellikle Gelinlik çekimlerinde de özellikle seçildi. Dilek Çelik modellik mesleğindeki yeteneği , özgün modelliği , kendine has iş disiplini gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Tüm bu nitelikleriyle Dilek Çelik gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

 

 

Buket Önyürü’den Önemli Projeye Destek!

TEV ve Portakal Çiçeği Uluslararası Sanat Kolonisi'nin yürüttüğü projeyle, Buket Önyürü’nün eserlerinin satışından elde edilecek gelir, salgınla mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimine harcanacak. Bu önemli projeye ilk günlerde desteğini ifade eden Buket Önyürü bu projede eserleriyle yer alacak olduğu için büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu belirtirken sanatseverleri koleksiyon erleri ve iş dünyasından insanları projeye destek olmaya davet etti. Buket Önyürü günün ben değil biz olma zamanı olduğunu hatırlattı. Sanatçı Son zamanlarda Hayvan Figürlü resimlerindeki başarısı ile de çok konuşulmaktadır Bu önemli projeyle ilgili detaylarda şu şekilde açıklandı :

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Portakal Çiçeği Uluslararası Sanat Kolonisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimine destek verecek bir proje başlattı. Portakal Çiçeği Uluslararası Sanat Kolonisi'nden yapılan açıklamaya göre, tüm dünyada ve Türkiye'de hayatın akışını değiştiren koronavirüs salgınını durdurmak ve toplumun sağlığını korumak için çok sayıda kurum ve kuruluş etkin bir mücadele veriyor. Bunların başında gelen sağlık çalışanları günlerce risk altında, fedakarca görev yaparak evlerine gidemedi, alilelerini göremedi ve çocuklarına sarılamadı. Bu süreçte çok sayıda sağlık çalışanı da hayatını kaybetti. TEV ve Portakal Çiçeği Uluslararası Sanat Kolonisi ortak bir proje başlatarak, kayıpların acısını bir nebze olsun hafifletebilmek ve minnet duygusunu ifade edebilmek için sağlık çalışanlarının geride bıraktığı çocuklarının eğitimine destek verecek. Sanatçılar birer eserle projeye destek verebilecek.  Sanatçılar sergiye plastik sanatların her disiplininde, ölçü standardına uymak koşulu ile katılabilecek. Her eser aynı fiyattan satışa çıkarılacak ve açık artırma yöntemiyle satılacak. Eser, alıcıya yalnızca, TEV Korona Kahramanlarına Destek Fonuna yapılan bağış makbuzu karşılığında teslim edilecek. Eserlerin son teslim tarihi 30 Ağustos olarak belirlendi. Burs başvurusu için koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden doktor, hemşire, teknisyen, diş hekimi, eczacı, hasta bakıcı, hastane işçisi gibi sağlık çalışanlarının çocuğu olmak ve eğitim hayatının sürmesi yeterli. Burs, öğrencinin eğitim hayatı boyunca devam edecek. Arzu eden sanatçılar, resim bağışının dışında da ilgili hesaplara nakdi yardım yapabilecek.

 

Nazlı Baç’la Haftaya Başla!

Hayata Yeniden Başla kitabı ile ses getiren ekranlarında başarılı ve güzel ismi Nazlı Baç ATürk Tv ekranlarında yepyeni bir program ile izleyici ile buluşuyor. Bu kez Nazlı Baç’la Haftaya Başla diyen güzel sunucu günün gelişmelerini ve gazete manşetlerini kendine has üslubu ile izleyenlere aktarıyor. Haberleri siz okumayın benden dinleyin diyen Nazlı Baç gündemdeki konularla ilgili önemli konukları ağırlayarak gündemin gelişmelerini de masaya yatırıyor. Her Pazartesi Saat .10.30’daki Programı izleyerek haftaya başlayabilirsiniz.

Kim Kimdir ?  

ÖZGÜR BACAKSIZ

1992 yılında Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise öğreniminin ardından Başkent Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. Lise ve üniversite yıllarında diksiyon, sunuculuk, seslendirme, editörlük ve metin yazarlığı, etkili iletişim ve beden dili, oyunculuk eğitimleri aldı. Radyo Başkent’te Şiir ve Şair adlı programı hazırlayıp sundu. MEB’in düzenlediği Ankara Şiir Olimpiyatı’nda şiir seslendirme dalında ikincilik ödülüne layık görüldü. Kanal B’de Günce, Genç Düşünce ve Doğru Seçim adlı programlarda yapım ve yönetmen asistanı olarak çalıştı. Ulusal ve uluslararası projelerde seslendirme yaptı. Yine, ulusal ve uluslararası birçok sanat ve edebiyat programında sunucu, şiir yorumcusu ve şair  olarak sahne aldı. Yaklaşık 15 kısa film, 5 tiyatro oyunu, 2 dizi ve 1 sinema filminde rol aldı. Dil, kültür, sanat, edebiyat alanlarında akademik dernek ve kurumların çatısı altında çalışmalar yaptı. Şu an lisansüstü eğitim çalışmaları devam etmekte olup, bir yandan da çeşitli alanlarda yazmaya devam etmektedir.

CUMARTESİ

Ağzımda küfür gibi acı

Acıdı yine tütün katranı.

Çok zamandır kimseye soramadım

Ya çekindim

Ya da korktum cevabından.

Nasılsın?

Biliyorum

Sen de korkuyorsun acımaktan.

İş diyorsun

Güç diyorsun.

Oysa bugün Cumartesi

Kravatı çıkardım.

Gel;

Ciddi şeyler konuşalım.

Senden bahsedelim mesela

Yani benden

Yani bizden.

Özgür BACAKSIZ

Pınar Etci 

Pınar Etci 23 Nisan’da İzmir’de doğdu. Farklı alanlarda eğitimler aldı. İyi derece İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmektedir. Pınar Etci iş yaşamına çok küçük yaşlarda girdi. Ticaretin farklı alanlarında çalışmalar yaptı. 13 Yıl Alanya’da olmak üzere en son Optik sektöründe yer aldı işletmecilik yaptı. Daha sonra asıl yapmayı istediği iş olan Halkla İlişkiler ve Medya Alanına yöneldi. Medya patronluğuna uzanan başarılarla dolu yolculuğunda hiç pes etmeden emin adımlarla ilerledi. Pınar Etci “2017 yılında Dijital platformların önemini kavrayarak, PNR Digital Studio Reklam ajansını kurdu. Hemen sonrasında yine dijitalde bir dergi oluşturmaya karar verip PNR LIFE (www.pnrlife.com ) dergisini hayata geçirdi. Ülke çapında yüksek bir ivme ve trafik kazanan dergi portalı günlük haberlere de yer vermektedir. Dijital dünyada zengin içeriği ile dikkat çeken çok boyutlu projeleriyle Türkiye Çapında çalışan Pınar Etci’nin bir diğer hedefi de yurtdışına açılmak. Pınar Etci iletişimci yönü , kendine özgü yayıncılığı, çok yönlü birikimi, başarılı işletmeciliği gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi, ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Pınar Etci tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İstanbul Fatura Basımı

avukat kartvizit

evden eve nakliyat

ofis taşımacılığı