Uykusuzluğum devam YÜREK YANGININA ÇARE BULAMAZKEN SÖNDÜREMEDİĞİMİZ YANGINLAR İÇİN;VATAN İÇİN BAYRAK İÇİN;uykusuzluğum devam İNANÇ YOBAZLIĞI,SAHTE DİNCİ yani İNANÇSIZLIĞI gördüğüm için.

ÖNCELİKLE YÖNETENLER (aslında YÖNETEMEYENLER )adına özür dilerim YANAN BÖRTÜ BÖCEK,AĞAÇLAR hülasa tüm CANLARDAN ve KARA GÜNLER YAŞAYAN EVİ-BARKI-EKMEĞİ-SUYU-SERVETİ YANAN VATANDAŞLARIMIZDAN...

...

BİZDE KARA GRİLERİN ARASINDA SAKLI!

BEYAZ DENİLİYOR YAPILANLARA.

BEYAZ YALANLAR KARAYI GRİYE DÖNÜŞTÜRÜYOR...

Ve GRİNİN BİNBİR TONUNA ALIŞTIĞIMIZ İÇİN GÜNLERİMİZ GELİP GEÇİYOR FARKETMEDEN OLANLARI;ÖNGÖRMEDEN OLACAKLARI...

BİLMEDİK,ÖĞRENMEDİK YA DA ÖĞRETMEDİLER TARİHİ.BU DA YAŞADIKLARIMIZIN SEBEBİ.

BİZ DE AKILLANMADIK BESBELLİ!

Etrafımız kuşatılmış mı?EVET...

Dış politika şaşkın mı?GALİBA...

İçeride ne yaptığımız bellimi?HAYIR!

...

Bütün bu hengame şaşkınlığı arasında;

ATATÜRK’E DİL UZATMA YARIŞINDA BİR CENAH.

RABBİM DİLLERİNİ KOPARTACAKTIR İNŞALLAH...

...

TÜRK MİLLETİNİN EBEDİ BAŞKOMUTANI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’DÜR.

ÇÜNKÜ TÜRK’Ü-TÜRKLÜĞÜ(HER AZINLIĞI DA KUCAKLAYARAK)YÜCELTEN O’DUR.

ATATÜRK SESLENSİN TARİH SAYFALARINDAN:

“Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.

*

Ülkeniz sizindir, Türklerindir. Bu ülke, tarihte Türk’tü bugün de Türk’tür ve sonsuza dek Türk olarak yaşayacaktır.”

...

Bugün 5 Ağustos 2021,

Bundan 101 yıl önce ATATÜRK bu sıcakta “TBMM BAŞKANI” olarak POZANTI-ADANA’dan seslendi vatanseverlere.

ATATÜRK’ÜN Güney Anadolu’nun kurtarılmasında “doğrudan” etkili olduğunun en açık kanıtlarından biri :I. Pozantı Kongresi’dir.5 Ağustos 1920’de Mustafa Kemal, yanında Millî Müdafaa Vekili Fevzi Paşa (Çakmak) ve heyeti ile birlikte Pozantı’ya gelir.Tarih sayfalarında bize öğretilmemiş bu çok önemli kongre’de,MUSTAFA KEMAL PAŞA TBMM BAŞKANI olarak,TÜRK MİLLETİNİN arkasında  olduğunu bilmenin GÜCÜ ile seslenmiştir Kongre’ye katılanlara.Pozantı’ya gelenler arasında Ankara, Sivas ve Kayseri milli heyetlerin temsilcileri de vardır. Pozantı, etrafı haşmetli dağlar, ormanlarla çevrilmiş bir çukurdu, küçük bir bucak merkeziydi o zamanlar.Bucak Müdürü, bir Kuvayı Milliyeci olan Hulûsi (Akdağ) Beydi. Kongreye; Kayseri’den, Niğde’den, Bor’dan çağrılan delegelerden başka, bütün güney cephelerinden temsilciler davet edilir. Konya-Ulukışla yoluyla Pozantı’ya gelen Mustafa Kemal’i istasyonda, ovalardan göçen, dağlardan inen halk yığınlarıyla-millî savaşçılar karşılarlar. ASLINDA YÖRÜKLER-TÜRKMENLERDİR BİR ÇOĞU.Tekbirler ve dualarla, Toros boğazlarını inletir herkes.TOROS İNLER “ALLAH”nidalarıyla.

5 Ağustos 1920’de Pozantı Kongresi’nde yaptığı konuşmada ‘Peygamber’in esaret tanımayan dindar ümmetinin cihat ordularının öncüsü olmanın şerefiyle iftihar ettiğini’ dile getirir MUSTAFA KEMAL PAŞA ve o günün sonrasında, o günlerin heyecanını şöyle dile getirir:”Arkadaşlar! gidip, toros dağları'na bakınız;eğer orada bir tek yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa;

şunu çok iyi biliniz ki;bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez!”

NUTUK okuyanlar bilir,POZANTI KONGRESİ’de POZANTI NUTKU’da vardır  NUTUKTA.

Benim anlamadığım-elbette mecazen-

NEDEN NUTUK OKUTULMAZ BİZE OKULLARDA.Kısacık ömründe zamanını KURTULUŞ TARİHİNİ UNUTMASINLAR DİYE OTURUP YAZMIŞ BİR LİDERİMİZ VARKEN?

Biz yine tarihe dönelim ;101 yıl önce bugünü NUTUK’DAN,ATATÜRK’ÜN AĞZINDAN DİNLEYELİM:

“Bütün Millet Meclisi namına cepheleri ziyaret ederek, Meclis’in muhabbetli teşekkürlerini muhterem mücahitlerimize tebliğe memur olan heyetimiz; mücahit orduların öncüsü, bütün İslâm âleminin iftihar vesilesi ve gözünün nuru olan Adana vilâyeti halkı ile temasa gelmiş olmaktan pek büyük haz duymaktadır.”

“Adana’nın muhterem Müslümanları! Peygamber’in esaret tanımayan bir dindar ümmetinin cihad ordularına öncü olmak şerefiyle bahtiyar olan siz aziz Adanalı dindaşlarımız! Adana İslâmları, bütün Anadolu için vatanseverlik timsali oldu.”

“Şeref ve istiklâl davasında faydalanacağımız muvaffakıyet vasıtalarının kaynağı yalnız Anadolu değildir. Avrupa’nın bin türlü zulüm ve gadrine uğramak suretiyle her türlü esaret duygularının ıstıraplarını çekmiş olan Mısır’da, Hindistanda, Rusya’da, Afrika’da Müslüman kardeşlerimiz gözlerini, Allah’ın merhametine ve tecavüzlerini Peygamber’in kabrine kadar uzatmış olan düşmanlarımızın kahrına çevirmiş olarak bize maddî, manevî yardımlara karar vermiş bulunuyorlar. Fazla olarak Rusya’da insanî ve ulvî gayeler etrafında toplanmış olan ve her millet hukukuna riayet etmeyi esas olarak kabul eden ve günden güne genişleyerek, zulüm ve tagallüp âlemini yıkmakta olan muazzam kuvvet, bize azamî muavenette bulunulmasını vaat etmişlerdir.”

Mustafa Kemal, Pozantı Nutkunda şöyle devam eder:

“Hakikî kuvvetini Allah’ın yardımından alan, istiklâl ve şerefini korumak uğrundaki azamî fedakârlık duygularını şanlı ve şerefli atalarımızdan miras edinen milletimizin yakın bir zamanda her türlü mânâsıyla, dinî ve millî tarihine şanlı sayfalar ilave edeceğine şüphe yoktur.

“Allah’ın yardımının yüksek tecellilerine mazhar olmamızı dua ve niyaz ederek cümlenize gerek Büyük Millet Meclisi, gerek bütün İslam âlemi namına teşekkürlerimizi arz ederiz, muhterem gaziler…”[NUTUK]

...

-Acaba HZ.MUHAMMED’(S.A.V)DEN bahsettiği için mi?

-ALLAH’IN YARDIMINI DİLEDİĞİ için mi?

-MAZLUM MİLLETLERİN VE ÖZELLİKLE MÜSLÜMANLARIN EMPERYALİZMİN ESARETİ ALTINDA KIVRANDIĞINİ söylediği İçin mi?

-23 Nisan 1920’de kurulan KURUCU MECLİSİN İLK BAŞKANI OLARAK KATILDIĞI VE LİDERLİK ETTİĞİ İLK KONGRE OLDUĞU için mi?

Bahsetmedi-öğretmedi-bahsedilmedi -öğretilmedi POZANTI KONGRESİ ve NUTUK.Ne dersiniz dostlarım?

Belli ki EMPERYALİZMİN İŞİNE GELMEYECEĞİ GİBİ;DİNİ ALET EDEN YÖNETİCİLERİN VE SAHTE DİNCİLERİN ASLA İŞİNE GELMEZ POZANTI NUTKU VE NUTUK.

Biz hatırlayalım;hatırlatalım.

POZANTI KONGRESİ KUTLU OLSUN;KUTLANSIN 101 yıl sonrada.

...

Kurtuluş tarihinin kutlu sayfaları ile devam edelim dostlar!

20 Temmuz 1922,

TBMM ve TÜRK MİLLETİ KURTULUŞ için son çalışmaları yapıyor;BÜYÜK TAARRUZA HAZIRLANIYOR...

Osmanlı İmparatorluğu’nu gerileme döneminde yönetenler suçlu idi;

Lakin TÜRK MİLLETİ,KENDİNİ MİLLETİ İÇİN FEDA EDEN BAŞKOMUTANININ PEŞİNE TAKILDI Kİ;

ATATÜRK TÜRK MİLLETİNİN KURTARICI BAŞKOMUTANIDIR...

Başkalarının batırdıklarını toplamış;

TÜRK MİLLETİNİN YENİDEN KÜLLERİNDEN DOĞMASINI SAĞLAMIŞTIR... 

TBMM TÜRK MİLLETİ adına MUSTAFA KEMAL PAŞA’YA,

-8 Temmuz 1919’da Osmanlı Ordusu’nda-

bıraktığı askerlik görevini;5 Ağustos 1921’de  TBMM Ordusu’nu yönetmesi için Başkomutanlık yetkisi ile geri vermiş;SAKARYA MEYDAN SAVAŞI KAZANILMIŞTIR.

BÜYÜK TAARRUZ önceside,

20 Temmuz 1922’de BAŞKOMUTANLIK YETKİSİNİ sınırsız uzatmış;TÜRK MİLLETİNİN KURTULUŞU GERÇEKLEŞMİŞTİR.

BU NEDENLE BENİM EBEDİ-TEK BAŞKOMUTANIM:EMPERYALİZM VE SAHTE DİNCİLERE,DİNİ ALET EDEREK YÖNETENLERE ”TÜRK TOKADI”ATMIŞ;TARİHİNİ BİLEN-GERÇEK İMANA SAHİP OLAN-HZ.MUHAMMED’İN BEDİR SAVAŞINI DİLİNDEN DÜŞÜRMEYEN ;MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR.

KURTULUŞU GERÇEKLEŞTİRENLERİN RUHLARI ŞAD OLSUN;

AZİZ HATIRALARI ÖNÜNDE SAYGI İLE EĞİLİYORUM...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.