Rutinini Değiştir Hayatın Değişsin raflarda

Rutinini Değiştir Hayatın Değişsin raflarda yerini aldı. Dr. Suhas Kshirsagar ve Michelle D. Seaton tarafından yazılan kitap Büyükada Yayıncılık tarafından yayınlandı. ‘Rutinini Değiştir Hayatın Değişsin’ Sağlıklı kilo verme yöntemlerine dair yeni bir kitap olarak okura ulaşıyor. Büyükada Yayıncılık tarafından hazırlanan tanıtım bülteninde kitapla ilgili şu ifadeler yer alıyor: Bu kitap, zayıflamanıza ciddi anlamda yardımcı olacak bilgiler içeriyor. Kilo ile ilgili sorunlarımızın nedenleri daha çok plansızlıktan kaynaklanıyor ne yazık ki. Sorun siz de değil, planlamanızda. Biz farkında olmasak da vücudumuz saatin kaç olduğunu gerçekten iyi biliyor.  Kilo vermenin, enerjik olmanın, geceleri iyi bir uyku çekmenin çok daha kolay bir yolu var. Vücudunuzun saatlerine karşı gelmek yerine ona uygun bir planlama yaratırsanız, sağlığınız ve hayatınızdaki değişimleri göreceksiniz. Gün boyunca ne yapıyorsunuz?  Hava karanlıkken 7 saat kesintisiz uyuyor musunuz? Günlük beslenmenin neredeyse tamamını hava aydınlıkken yapabiliyor musunuz?  Bu kitabı okuduktan sonra hayatınıza gerçek anlamda değişim isteyeceksiniz..  “Herkesin günlük programını etkileyebilecek bir konu olması sebebiyle, Dr. Kshirsagar’ ın bu kitabı ve kronobiyoloji hakkındaki derin bilgi birikimi, öz bakımın evriminin daha da hızlanacağı bir geleceğe işaret ediyor.” 

Şükran Kozalı Hafifletilmiş Bir Tutunamayan romanı okurlarla buluştu

Şükran Kozalı yeni romanı Hafifletilmiş Bir Tutunamayan ile okurlarıyla buluşuyor. Mona Kitap’tan çıkan roman ‘tutunamayan’ kadının gerçekerini anlatıyor. Şükran Kozalı Hafifletilmiş Bir Tutunamayan romanı okurlarla buluştu. Mona Kitap’tan çıkan “Hafifletilmiş Bir Tutunamayan” adı roman raflarda yerini aldı. 

Türk edebiyatının kült romanlarından Tutunamayanlar, Şükran Kozalı‘ya ilham kaynağı oldu. Odalarda sıkışmış, nefes alamayan kadınların gerçeklerini okurlara aktardı. Şükran Kozalı’nın Hafifletilmiş Bir Tutunamayan romanında Selin, toplumun istediği, benimsediği bir kadın karakteridir. Selin’in eşi milletvekilidir. Selin’in içindeki tutunamayanlar romana yansıyor. Selin, kocasının tıpkı Charlie Chaplin gibi dans etmesini arzulamaktadır. Ancak o bir milletvekilidir ve Ankara’nın yoğun siyasi gündeminde dansa ayıracak vakti yoktur. Boran, Selin’in milletvekili eşi… Boran’ın romantizme de dansa da zamanı ayırmaz. Siyaset, politika önceliğindedir. 

Selin, yağmurlu geçişler, karların pisliği, güneşin kırgın kızgınlığı ama en çok da “tutunamamak” onun sağlığını ve evliliğini tehdit etmeye başladığında, bir değişim yapma zamanı geldiğini hisseder.

“Sevginin, aşkın tadına yeniden bakmalı, ahlak sorununu Selin’e bırakmalıydım. İnsan olarak çok eksiğim vardı. Her şey yarım bırakılmıştı hayatımda; çocukluk, ergenlik, gençlik, evlilik, annelik… Ama ben bütün bu olanları hayra yorulan bir rüya gibi gördüm.”Selin, hayata yeniden başka türlü karışmaya hazırdır. Bir hesaplaşmadır bu. İlk iş olarak yalnız kendisine ait bir evi olmasına ve içini mahremiyetiyle döşemeye karar verecektir.

Kuantum Mektupları romanının konusu

Sara Stern, Yahudi asıllı bir aileye mensup. Bir gece Türkiye Yahudi liderliğinden gelen telefon Sara Stern’i şaşkına çevirir. Gelen telefonda Yahudi ve Hristiyan vakıflarına karşı Türkiye’de açılmış davalarla ilgili Sara Stern’den ondan yardım istenmektedir.

Sara Stern, bir hukuk mücadelesine gireceğini düşünmektedir. Ancak mesele hiç de öyle değildir. Avukat Sara Stern, kendisini bilim, iş dünyası ve dini cemaatler arasında geçen baş döndürücü ve ölümcül bir macerada bulur.

Üzerine aldığı davaların arkasında kimlerin olduğunu ortaya çıkarmak için zorlu bir mücadeleye girer. Ancak yaşadıkları daha da karmaşık maceraya dönüşür.

Sara Stern’ün aradığı “gerçek” ,  sürprizlerle ve labirentlerle dolu bu macerada bilim ile dinin kesiştiği yerde onu beklemektedir.

Kuantum Mektupları son zamanların en çarpıcı kitaplarından biri olmaya aday. 

Polisiye dalında heyecanla okanacak bir roman Kuantum Mektupları.  Türkiye’de doğan fakat küçük yaşta ailesiyle birlikte ABD’ye yerleşen New York Barosu avukatı Sara Stern’ün hikayesi okurlara ulaşıyor. 

Enis Akın şiirleri Müjgân ile edebiyat dünyasında

Günümüz şairlerinden Enis Akın, şiirlerini Müjgân adlı kitabında topladı. Müjgân, Yapı Kredi Yayınları tarafından basıldı.Enis Akın şiirleri Müjgân ile edebiyat dünyasında yerini aldı. Günümüz şairlerinden ve Natama dergisi editörlerinden Enis Akın’ın yeni şiirlerinden oluşan Müjgân, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı.

Müjgân, dokuz şiirden oluşuyor. Enis Akın’ın kitabına da adını veren Müjgân ile ilgili dizeleri şöyle:

Şimdi uyu yarın olur
Kansız çığlıksız cinayetsiz
Sana yine iyi sabahlar dilerim
Balkonlarda garlarda herkes Müjgândır

Deniz Abla, Kar Başladı, Başka Birinin Altın Avcısı, İşte Geldik (XIV) / (Son Bir Siliniş), Kendine İyi Ne Yaparsan Yap, İpek Eczanesi, Bir Korku Treni Olarak, İşte Geldik (XV) / Bu Odaya Bir Enis Gerek (V.2), Seni O Gün Arayan Bendim başlıklı dokuz şiirden oluşan, yükte hafif pahada ağır bir kitap Müjgân.

Cevap ile zorlukları değil fırsatları görün

Cevap ile zorlukları değil fırsatları görün. Allan ve Barbara Pease, okurlara “zorlukları değil fırsatları görün” diyor. 

Allan ve Barbara Pease tarafından yazılan Cevap adlı kitap raflarda yerini aldı. Dünyada 27 milyon satış rakamına ulaşan kitap, Türkiye’de Büyükada Yayıncılık tarafından basıldı. 

Hayatında soru işaretleri olmayan var mı? Öylesine çok ki sorularımız. “Cevap” kitabı farklı bakış açısıyla soruların, sorunların üstesinden gelmeye yönelik gelişim sağlıyor.

Uluslararası bir üne sahip olan yazarlar Allan ve Barbara Pease’den çığır açacak yeni bir kitap.

Allan ve Barbara Pease iki ilham verici guru olarak tanınıyor. Çiftin hayatlarında felaketler baş gösterdiğinde, başarısızlığı başarıya çevirmenin yollarını öğrenmek ve anlamak amacıyla bilime yöneldiler.

Bu yöneliş onlara insan beynindeki düşünce yapısının yeniden programlanabileceğini öğretti. Zorlukları değil fırsatları görebileceklerini araştırmaların sonucunda keşfettiler.

Pease çifti “Cevap” kitabında deneyimlerini dürüstçe ve mizahi bir açıdan paylaşıyor.Allan ve Barbara Pease, okura hayatını istediği hale nasıl getirebileceğini anlatıyor.

Büyükada Yayıncılık kitabın tanıtımı ile ilgili okurlar için şu notları paylaşıyor:

*Beynin başarı konusundaki yeteneğiyle ilgili yeni bilimsel araştırmaları tartışıyor

*Ne istediğinize karar vermenize ve değişime doğru ilk adımı atmanıza yardımcı oluyor

*Hedefler belirleyip işinizi, ilişkilerinizi ya da yaşam tarzınızı değiştiriyor ve hayatta gerçekten başarılı olmanız için gereken özgüveni sağlıyor

Durumunu iyileştirmek isteyip de ilk adımı atmak için yardıma ihtiyaç duyanlar için “Cevap” önemli bir yol arkadaşı oluyor. Hayattan ne istediğini keşfetmek ve istediklerini gerçekleştirmek için farklı yolların izi Cevap adlı kitapta yer alıyor. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.