(Merhaba değerli önce vatan okurlarım nasılsınız umarım iyisinizdir beni, \soracak olursanız bende hamd olsun sizlerle olmaktan mutluyum umarım. sizlerde yazılarımızı beğeniyorsunuz dur bu arada her alanda yer vereceğiz, sizleler de olmak ayrıca gurur verici evet gecelim  müsaadenizle anlatmaya,  başlayalım ilk önce, nerden başlı camızı söyleyeyim ancak bu durum biraz karışık bir durum söz konusu. ancak böyle karışık durum neticesin de her, toplum da yaşanan boşanmalar tartışmalar geçimsizlikler yada maddi, meselelerle yada aldatma gibi bazı hadiselerle karşı karşıya kalınabiliyor işte bu meseleler karşısın da ne yapılır neler uygulanır bilin istedim kıymetli okurlar bir çok aile bireyleri kadın erkek olmak üzere ufak bir, tartışmadan kaynaklanan bu kavgaların neticesin de an itibarı ile aldatmalar başlar erkeler eşlerini yada sevgililerini hatta nişanlı olanlarda yapabiliyor tabi bu iradeye oto kontörle bağlıdır bu bun da bahsi konusu, ele alacak siz değerli okurlara aklınızdan neler geçecek bilinmez belki, sizlerin de yaşanacak veya yaşanmış hikayeleriniz vardır, Bence vakit. kaybeden başlayalım derim güzel bir yolculuk olacağına eminim hadi. Başlayalım. 

( Hayat öyle sürprizlerle dolu ki insan ne zamana nerde hangi saatte nelerle karşı karşıya gelecek bilinmez işte (o anlar dan biri sivil toplu  alanında bir çok alanda yaşanan olaylar kadın cinayetleri şiddet boşanmalar sık boşanmalar adliye koridorlarında koşuşturmalar bu  gibi olaylar kaşımıza zaman azman çıkabilir diye hiç düşündünüz mü hatta bir gün seyyiat esnasında hızlı yataklı terende seyir esnasındayken bir çift aralarında ilk fısıldaşırken bir den bire kavgaya tutuşlardı öyle enteresan diki tartışmaları ne diye soracaksınız şimdi mobil  şarj, cihazından çıkan bir tartışma gittik alev almaya başladı herkes bu tabloyu ibretle izlemek le yetindi kimse bir şey söylemezdi ki çünkü evli çifte herkes öyle bakarken ben yani ince kalem bu tatsız manzaraya seyirci kalamazdım hemen yanlarına giderek selam verdim nedir problem diye sorduğumda bakın ne cevap aldım ilk öncesinde kendimi tanıttım ve konuya girdik bana sordu genç bayan sizi internet sosyal medyalardan tanıyoruz deyince genç eşi  dedi ki nasılsınız hocam dedi biranda o kaynar ateşli tartışma ve genç çiftin tartışmaları. Duru sular gibi durdu ve şöyle bir, kendilerine gelmelerini sağlamış olduk hiçbir şey yapmadık sadece yanlarına gidip bir merhaba.  Dedim ve volkan gibi. Ateş bir anda. Buzlar bir anda eridi, biran anda gülücükler. kapladı. Çiftin, kavgasını izleyenler tarafımın karşısında dona kaldılar ve onlarda yavaş yavaş yaklaştılar yanımıza hocam tebrik ederiz sizleri bir yeni, kurulmuş yuvanın yıkılışına seyirci kalmazdık diğer yolcular da bunu fark edince. Onlarda oturdukları vagon koltukların dan kalktıkları ve ayakta, alkışladılar. Bende şaşırdım ama lakin şunu söyledim. Kim olsa aynısını yapardı lakin bir tereddüt var insanlarımızda dedim evet dedim uzun lafın, kısası bu durum karşısında, cesaret ister dediler aslında alakası yok, ye terki isteyin;\ evet kıymetli okurlar güzel insanlar unutmayın bir kıvılcım yanan ateş topuna dönüşebilir.)

 \ Gelelim aldatmaya bakalım bu durum kimlerle sınırlı kalır kimilerine göre basit görünebilir ancak hayat. Farklı kraterle doludur bunu yapılan iç mevzuat gereği, boşanmalar, tartışmalar,  anlamsızlıklar, vb. şeyler yaşanmakta iken bunun tuzu biberi olarak ta aldatmalar da yaşanmaktadır durumda evliliklerin çatıları sarsılmaya ve sallanmaya başlar işte kıymetli  okurlar bahsettiğim gibi ne ümitlerle sevinçle kadınlarımız genç kızlarımız mutlu bir yuva kurmak için mücadele ettikleri halde sevdikleri kişiyle evlendikten sonra cicim ayları dediğimiz misafir tablosunu yaşarken aradan bir yıl veya iki, yıl geçmesine rağmen aralarında biliyorsunuzdur her şeyi zaman gösterir ki,  bütünüyle bilmekteyiz.   ancak) bilinen. Durum vakıf olan bir tablo içeresinde. Görünen o ki) böyle hususların yaşanılması bizler ide sivil toplum olarak üzüyordur hatta bir keresinde böyle bir hadiseyle karşılaşmış komşumuz vardı. Adam üst katta oturuyordu onun da bir üstünde evli çift oturuyordu taşınalı haftası olmamıştı ki o zaman bazen çok gürültü oluyordu bazen de bağrışmalar bu apartmandakilerini rahatsız etse de kimse bir şey diyemez oldu bilirsiniz karı kocanın arasına giren oda nasibini alır derler. fazla sözü uzatmadan burada noktalamak gerektiğini düşünüyorum. Komşumuz dağılmadan neyse komşumuz kapıyı çalarak ricada bulundu ne oldu neden böyle sürekli sizden gürültüler geliyor diye sorduğunda bir defa da eşi cevap verince bir laf var derler          

Eşler arasına girilmez diye komşumuz da cevap vermişti o söz sadece toplum içersin de geçerlidir burası bir aile apartmanı. Kimse kimseyi gürültü hır gür yaparak rahatsız etmeye hakkı yoktur dedi. Tabi bende bir kelimede ben etmiştim evet geçler komşum doğru söyler dedim gelin sizinle bir anlaşma yapalım dedim ne anlaşması birer kahve içerken bir kahve yapar. Hanımefendi kahve yapar dedim tabi burun dedi ve içeri 

girdik bakın nasıl bir anda hava değişti bayan gençti eşi de gençti tartışmanın sebebiyetini öğrenmiştik, her neyse sonra iki nasihat edince biraz duraklayıp sonra biz hatalıyız özür dileriz dediler sizler bize doğru yolu gösterdiniz dediler ne güzel bir durum değil mi insan kendi hatasını anlayabilmek keşke bizlerde hatalarımızı anlayabilsek bu durumlara gelmeyiz ne güzel bir anlayış tarzı yaşattık bizler sivil toplum olarak hoş görü, sempatik olmamız lazımken hır güre ne gerek var.değil mi? kıymetli dostlar bur da anlatmak istediğim asıl mesele şu ki hayat insanlara hoş görüşlü olması ne güzel değil mi hayat insanlara neler yaşatır.

   \ Adatmaya gelince kadın ve erkekte üstüne yoktur diyenler. Hayli çok safa da yer almaktadır. Lakin anlaşılan o ki aldatılan kadındır halen devam etmede\dair söylentiler kulaktan kulağa yayılmaktadır. Ancak vakıf olan bu vaziyetler çerçevesin de radikalleşme de yer alıyor. 

  \ Muafiyet içinde yer alan hangi alan da olursa olsun, bir kolay kolay eşini veya sevdiğini sevgilisini aldatmaz Kadın’ın canı yanmazsa hiçbir şekilde buna başvurmaz her aldatılan kadına kötü gözle bakmamalı neden derseniz bir kadın dul olsa evli de olsa çaresiz kalınca bir yerlerden çareler arar her kadına bir lakap takmak Rabbimizin bizlere emanet ettiği kadınlarımız bizler için önemli değerlidirler.

\Merhabalar güzel  bir sabah saatin den hayırlı güzel bir sabaha merhaba seherlerin sabahları bir fincan çaylarınızı yudumlarken bizlerde sizler için kalemimiz den dökülen cümlerle yol almaya devam ediyoruz. Siz kıymetli önce vatan okurlarımıza bir şeyler aktarmaya çalışmaktayız eğer sizleri mutlu ediyorsak bizler de  mutlu oluyoruz hadi başlayalım nedersiniz)

Kısadan hisse demek sözü fazla uzatmadan konumuza geçicem. 

Biliyorsunuz ki bugünkü metnimiz kadınlar neden altadırlar.

Konumuz. Kadınlarımız aslında münferit çiçektir ancak bu durum da nasıl bir tablo yazılacak tır kimse bilemez kadıların neden aldatırlar işte bunu bizler araştırıp bakın kadınlar neden aldatırlar hangi, kadın aldatmaz diye sorulara cevap arayanlar birçok alanda yapılmış olan gönül işimi yoksa maddi yönden birazda olsa birileri şöyle bir laf etmiş her kadın aldatmaz peki bunu diyen kim bunu diyen kadın araştırmaları. Üniversitesi profsör Doktor ERMAN Atmaca belki siz bu ismi duymamış olabilirsiniz. pek çok gözükmez medyatik değildir.çünkü  neden diye soracak olursanız. Kendisi ülke dışında tarafımın öğretmeni idi birkaç sefer hocam la kadınlar da aldatmalar da en çok sebepleri nelerdir \ sorduğumda hocam cevabı şöyle oldu her kadın zorda veya maddi yâda şiddetli geçimsizlik. vs.) gibi alanlar da hatta birçok neden vardır bu nedenlerden biri de devamlı hır gür olursa sevginin çatısını kapıları kapanırsa işte o zaman soğukluk devresi başlar.

Hayatta birçok boşanmalar aldatmalar sıkça görülmekte dair yaşanan etiktir. Aldatma profili alanında yapılan. Aldatmalar farklıdır. Bir. aldatılma esnasında neler yaşanır öncelikle sevgi kapıları kapanır ilgi azalır evli veya nişanlı sözlü olsun aldatma tablosu içerisine girildiği an gönül tabularının kapanır  karşı cinse karşı hiçbir kadın aldatmaz diye, bir kaide bulunmaz  ancak bu alanda sevginin pınarları akan damlaları azalma refleksleri başlar, hatta bu vaziyet evliliğin izdivaç duvarı çatlaklara yol açabilir ne enteresan bir durum oluşturur hafızada kalan genetik anlamda yapılacak olan bir durum neticesinde olağan durum aldatılan erkeler ve aldatılan kadınlar nedense bunu pek önemsemezler aslında bu alanda dünyada halkımızın bir çoğu bu manzaraları yaşamaktadır. Ayrıklıkların en çok bu alanda gerçekleştiğini bilmek miyiz kadın eşini veya sevgili edinip çaresiz kaldığın da bireylerin ters gittiği anlar yaşanır. Bunu yaşayan bir çok çift vardır cürmü meşit olarak da hadiselerle karşılaşan eşler evliklerin çatısı yıkılmama aşamasına gelir artçı depremler meydana gelir ve son darbe hukuk alanına taşınan tablo kişilerin tetkik edilerek tevziye sine karar alınarak bir yuvanın izdivacı bitirmiş olur ikisi de özgür ve serbest gereken ne ise yapılır ancak bu arada nafaka hakkı ret olur.

\Bu evrede kalan erkek ya da kadın karşılık göremediği cinsiyetten o ilgiyi alakayı başka bir yerlerde arar olduğunu fark eder lakin bu tabloda görünen o ki aldatılan sadece kadınlar değil erkeler de aldatılır.

Hani bir laf var şöyle tabiri caiz se ateşle barut bir arada durmaz\ ne tekim Aslıda öyledir bir kıvılcım fitili ateşlemeye yeterlidir hayata. Psikolojik. anlamda baskı ve şiddet alanı oluşturursa işte o alanda aldatma başlar. ki bu da her iki kişinin taraflara yapılmış olan bir ihanet mi yoksa bir hobimi aldatmak diye sorarsanız bu alanda mutlaka bir akıllarda soru işareti. akıllarda kalan en doğru anlardan biri olabilir gerçek olan neyse o zamana değer kalan bir alanda yerleşen bir psikoloji alanında olanın her anı değerlerin altında dır, kadına şiddet tehdit veya bir itam unsuru alanın da. Her bir anlık hamlesini yapar kadın aldatmayla kadın karşılığını vermiş olur kadın kolay kolay eşini her hangi bir şiddet sözlü olarak ta ya da menfi darp gibi hallerde korkutarak aldatmaya iter kadın kendisine sığınacak veya güvenecek liman arayışı içerisine girebilir. ta ki) güven verecek bir alan hissedene kadar işte kıymetli okurlar kadınlar aldatmayı değil güven  ve psikolojik baskı etkin olmadığı süreçte şiddet olmadığı sür etçe dayak olmadığı suretçe   tehdit olmadığı alanda aldatma yoluna başvurmaz.

Siz olun bu çirkin huylar edinmeyin kadınlarımıza sahip çıkın eşlerinizi üzmeyin onlar sizlerin hayat pınarlarınızdır onlar sizin rabbinizin verdiği kutsal emanettir kadın aklıyla fikriyle cazibesiyle erkeğini mutlu etmesini bilir tabi ki eşinden sevginin ışığını yansıttığı andır. Sizler baylar bir yazar olarak sizlerden ricam eşlerimizi sevelim onları çiçek gibi kollayalım üzmeyelim sonra çok pişmanlık duyacak bir hale gelirsiniz sizde bu büyük trampalar yaşatır. Unutmayın kadınlarımız bizler için değerli mücevherdir.

\Bu günkü makalemiz kadınlar neden eşlerini aldatırlar.sadece kadınlar mı? Altındır sözlerimize son noktayı koymadan bir sözle noktalamak isterim her gülün koruyan bir dikeni vardır her dikenin de bir tane gülü vardır başka dikenler güle yaklaşamaz SEVGİLERLE ince Kalem.

Bir daha ki köşe yazımızı bur da noktalıyoruz  gelecek  köşe metnimiz de buluşmak üzere Esen kalın ama hep sevgiyle kalın..! 

     Utef  ilçe Bşk.il Valiliği  (SÖZ\ Araşt.Yazar.şair.incekalem.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.