Son günlerde inanın bilgisayarı açmaya korkar oldum !..

Korona’dan vefat edenlerin başsağlığı yazıları beni de derinden üzüyor, onlarca can dostum, arkadaşım çoğu genç yaşında bu illet yüzünden hayata veda etti, yüreğimizi yaktı, bir daha hiç kimseye de olmasın bu son olsun diye her gün  mübarek günde de dua ediyorum.  

Nedir bu ülkemizin başında dolaşan kara bulutlar !.. 

Dünyanın sanki çivisi çıkmış durumda .. 

Bu virüs salgını aldı başını gidiyor .. 

Ne olacak bu Korona’lı günlerde işin sonu ? İnanın baştaki yöneticilerin lebalep toplantıları ve her gün bu virüsü umursamaz kişilerin sokaklarda kalabalık olarak dolaşmaları ve sorumsuzluklarının neticesindeki işgüzarlıklarının adeta sonucu bu yaşadıklarımız.. 

Şimdiye kadar tüm halkımız hem de ikinci kez aşılanmış olacaktı .. 

Aşı alınacak amma para nerede ? İşte Demokratik yönetimlerde karar mekanizması Meclis çoğunluğu ile uygulamaya geçer ve şeffaf yönetimlerle de tüm sorunlar çözülürdü .. Ama geldiğimiz noktaya bakın ?.. 

Her gün yüzlerce kişiyi Korona’dan boşu boşuna kaybediyoruz, sonrada “Ecel” diye safsata yapıyoruz .. 

Bunların vebalini basiretsiz yönetim ve sokaklarda gezen umursamaz kişiler çekecek, buna sebep olanların vicdan muhasebeleri acaba ne durumdadır ?.. 

Yerli aşımız aylar önce bulunmalıydı, bilim yerine tarikatlara çanak tutulursa olacağı budur .. Halkımız bunu hiç hak etmiyor ! 

Hani ülkemiz çağ atlıyor, gelir düzeyi yükseliyordu, aya da gidecektik ya !, pazar ve market artıklarından sebze, meyve toplayanları hiç görmüyorlar ?.. 

2022 Yılında kesin erken seçim olmalı, ülkemizin vakit kaybetmeye mecali yok, halkımız yılgın, eğitim sistemi çökmüş, çiftçimiz, esnafımız zor günler yaşıyor, işsizlik diz boyu, çalışacakları cumhuriyet dönemi fabrikalar kapanmış ya da satılmış ! üniversite mezunu yüzbinlerce gencimiz işsiz yarınından umutsuz. 

Artık siyasetçiler şapkalarını önlerine koyup demokratik parlamenter sistem için acil karar vermelidir, koltuk mu, yoksa ülkenin geleceğimi !? diye. 

Solgun yüzler güldürülmeli, karamsarlık yok edilmeli ve sen, ben ayrımcılığı son bulmalı, ayrımcılık yapılmamalıdır.. 

Bir tane Türkiye’miz var ve ülkemize, vatandaşımız için güzel hizmetler yapılmalı, boş ve astarsız vaatlerden vaz geçilmeli pembe rüyaları bırakıp gerçeklere dönülmelidir .. 

Bu karamsar günler bitmeli, somurtkan yüzler gülmelidir .. Çünkü bu gemide hepimiz yaşıyoruz, atalarımızın aziz kanlarıyla sulanmış bu cennet vatan bizim, unutmayalım, ülkemize ve Milli değerlerimize sımsıkı sarılalım, çünkü hepimiz kardeşiz, öyle değil mi ? ...