• USD 33,04
  • EUR 36,10
  • ALTIN 2.574,00
  • BİST100 11.065
  • BTC 62.725

Güney Kore Haberleri

Güney Kore haberleri ve güncel Güney Kore gelişmeleri, Güney Kore ile ilgili tüm video, Güney Kore fotoğrafları ve Güney Kore haberleri Önce Vatan Gazetesi | Günlük Ulusal Gazete sitemizde


DÜNYA

Güney Kore, 6 yıl aradan sonra ilk kez Kuzey Kore sınırına yakın bölgedeki atış alanında gerçek mühimmatla tatbikat yaptı.

DÜNYA

Güney Kore, Japon Denizi'ndeki (Doğu Denizi) "tartışmalı Dokdo/Takeşima Adaları" civarında yaptığı inceleme faaliyetlerine yönelik Japonya'dan yapılan itirazı kabul etmediğini duyurdu.

DÜNYA

Güney Kore'de tıp doktorları, hükümetle aylardır süren tıp fakültesi kontenjanlarının artırılmasına ilişkin anlaşmazlığa dikkati çekmek amacıyla grev başlattı.

DÜNYA

Kuzey Kore, dün Güney Kore'nin seyir halindeyken infilak ettiğini duyurduğu füze testini başarıyla gerçekleştirdiğini öne sürdü.

DÜNYA

Güney Kore'de nisanda doğan 19 bin 49 bebek, "19 ayın en yüksek seviyesi" olarak kayıtlara geçti.

DÜNYA

Güney Kore, Kuzey Kore'nin içerisinde çöp bulunan 250'den fazla balonu sınırdan gönderdiğini açıkladı.

DÜNYA

Güney Kore'nin başkenti Seul'ün güneyinde yer alan lityum pil fabrikasında çıkan yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 23'e çıktı.

DÜNYA

Güney Kore ve ABD ordusu, lojistik kabiliyetlerinin geliştirilmesi ve birliklerin muharebe yetkinliklerinin muhafaza edilmesi için ortak lojistik tatbikatına başladı.

DÜNYA

Güney Kore'de şimdiye kadarki en sıcak haziran ayının yaşandığı açıklandı.

DÜNYA

Güney Kore'nin başkenti Seul'un güneyinde bir lityum pil fabrikasında çıkan yangında ilk belirlemelere göre 20 kişi hayatını kaybetti.

DÜNYA

Güney Kore, ABD ve Japonya, Rusya ile Kuzey Kore arasındaki askeri işbirliğini kınadı.

DÜNYA

Güney Kore'nin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) Kuzey Kore'ye yönelik yaptırımlarını ihlal eden faaliyetlerde bulunduğu şüphesiyle bir yük gemisine el...