• USD 32,50
  • EUR 34,78
  • ALTIN 2.496,45
  • BİST100 9.693
  • BTC 65.120

Dünya Bankası Haberleri

Dünya Bankası haberleri ve güncel Dünya Bankası gelişmeleri, Dünya Bankası ile ilgili tüm video, Dünya Bankası fotoğrafları ve Dünya Bankası haberleri Önce Vatan Gazetesi | Günlük Ulusal Gazete sitemizde


EKONOMİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Dünya Bankasından (DB) sağlanan kaynakların proje amacının dışında kullanımının söz konusu olmadığını belirtti.

EKONOMİ

Dünya Bankası, en yoksul 75 ülkenin yarısının, en zengin ekonomilerle giderek büyüyen bir gelir farkıyla karşı karşıya olduğunu bildirdi.

EKONOMİ

Dünya Bankası, Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesinin artırılmasına yönelik 2 milyar dolarlık girişimi onayladı.

DÜNYA

Dünya Bankası, Gazze halkının tıbbi malzeme, gıda ve yaşam için gerekli hizmetlere erişimi için acil eylem çağrısında bulundu.

EKONOMİ

Dünya Bankası Grubu, Ukrayna'nın kritik hükümet hizmetlerini sürdürmesi için 760 milyon dolarlık ek hibe açıkladı.

EKONOMİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki, Dünya Bankası'nın desteğiyle dünyada ilk defa uygulanacak Çevresel ve Sosyal Yönetim Sistemi ile...

EKONOMİ

Dünya Bankası, Türkiye'deki şirketlerin yeşil dönüşümünü desteklemek amacıyla kullanılacak 155 milyon dolarlık krediye onay verdi.

DÜNYA

Bankanın Emtia Piyasaları Görünüm Raporu'nda, çatışmanın artması durumunda emtia fiyatlarına ilişkin görünümün hızla kötüleşeceği belirtildi .

EKONOMİ

Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Dünya Bankası, küresel ekonomik büyümenin zayıf ve belirsizliklerin yüksek kalmaya devam ettiği bir dönemde, karşı...

EKONOMİ

Dünya Bankası, Türkiye'nin bu yıla ilişkin ekonomik büyüme tahminini yüzde 3,2'den 4,2'ye yükseltti.

DÜNYA

Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), dünyadaki çocuk nüfusunun yaklaşık 6'da 1'ine denk gelen 333 milyon çocuğun aşırı yoksulluk...

EKONOMİ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Dünya Bankasının, Türkiye'nin ekonomik kalkınmasına yönelik güçlü bağlılığını takdir ediyoruz." dedi.