Gerçek güç, birini yıkmak, kazanmak, zafere ulaşmak değil, gerçek güç doyum içinde olmaktır. Doyum içinde olduğunuzda bütünlük ve birlik içinde de olacaksınız. Yetinme , en büyük mutluluk, yetinme hissi de sizi tatminlik duygusuna ulaştırır.

Gerçek güç içinde olduğunuzda, hiçbir şeye ihtiyacınız olmayacak. Dışsal değil, içsel zenginliği tadacaksınız. Hiçbir şeye ihtiyacı olmayan, gerçekten zengindir ve bu zenginlik, gerçek mutluluğu da beraberinde getirir. Güç, bu bütünleşmenin verdiği zenginliktir. Koşulsuz sevgiyi ve gerçek bilgiyi paylaşınca yaratıcı güç ile bütünleşmeyi tadarsınız çünkü  her canlı varlıkta O’nun tezahürüdür.

Tekamül ve birlik yolunda insanlığa hizmet ettikçe ve içinizdeki sevgiyi herkese aktardığınızda gerçek gücü de hissedeceksiniz. En zengin ve en mutlu olmak sizin elinizde! Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Programları sayesinde içinizdeki mutlak güç uyanacak ve saadet , coşku , mutluluk ile dolu olacaksınız. İç dünyanıza yolculuk yapmaya başladığınızda, yalnızlık denen olgu ortadan kalkacak, tek başınalığın mutluluk verici hazzını hissedeceksiniz.

Kendinizi yeniden keşfettiğinizde, aslında hiç bilmediğiniz yönlerinizin de olduğunu farkedeceksiniz. Bu farkediş, sizi olgun bir insan yapacak. Artık eylemlerinizin, düşüncelerinizin, sözlerinizin , duygularınızın farkında olacaksınız. Bütünlük halini yaşadığınızda artık yalnız olmadığınızın farkına varırsınız.

Değişim programları içinizdeki tüm yıkıcı güçleri yapıcı güçlere dönüştürecek ve bünyenizde dönüşüm başlayacak.  Nefret sevgiye, kızgınlık sevecenliğe, öfke şefkate dönüşecek. Sevgi her zaman üstün bir güçtür ve sevgi sayesinde imkansız olan her şey gerçekleşmeye başlar. Sevgi bir mucizedir, en büyük şifadır. Bir yıkım söz konusu olacaksa, yapım gereklidir. Sevginin gerçekleşmesi için de nefretin varlığı gerekir. Nefret de sevgiye, sevgi de nefrete muhtaçtır.

İnsanların yokoluştan var oluşa yönlenmesi için tek çözüm, farkındalığı yükseltmek ve sevgi gücünü harekete geçirmektir. Nefret ve öfke zehirdir, panzehir ise sevgidir. Farkındalık gücü ile nefret sevgiye dönüşür ve sevgi birleştirir. Böylece toplumdaki sorunlar da çözülmeye başlar, toplum aydınlanır ve ddeğişerek dönüşür. Eğer tek bir insan bile sevgi ile dolarak dönüşürse, diğer insanlar da bu sevgiden etkilenir ve değişmeye başlar. Sevgi çok çabuk kalplere yayılır ve en sert kalbi bile yumuşatır.

İnsanlardaki koşulsuz sevgi gücü harekete geçerse ve toplumdaki yıkıcı güçler dönüşürse tüm olumsuz olaylar ortadan kalkar. Tek bir kişide uyanan koşulsuz sevgi ateşi, milyonlarca insanı da harekete geçirir. Bu mutluluk verici sevgi ateşine kendinizi bıraktığınızda gerçek gücü de hissedeceksiniz. Gerçek gücün zenginlikle hiçbir ilgisi yoktur.

Toplumdaki barış için nefret değil, güç değil, sevgi gerekir. Sevgi, en büyük güçtür. Aydınlanmış bireyler arttıkça toplumdaki sevgi ateşi yükselecek ve bilgelik güneşi doğacak. Yıkıcı güçler karşısında sessiz kalınmamalı ve yapıcı güçler devreye alınmalıdır, bunun için de fedakarlık gerekir. Yaratılan sevgi ortamı sayesinde yıkıcı güçlerden korunma sağlanacak ve toplumsal endişe, korku, çaresizlik ortadan kalkacak.

Gerçek güç bizde! Nedensiz merhamet ile gerçek güç potansiyelini ortaya çıkaralım ve gerçekten mutlu olalım!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.