Oyuncu , Cast Direktörü , Yapım Koordinatörü Mesut Yılmaz

1 Mesutyılmaz

1988 yılında Zonguldak Alaplı da dünyaya geldi. İlk orta Lise ve Üniversite eğitimini memleketinde tamamlayıp sanat adına oyunculuk eğitimlerini İstanbul ve Ankara'da tamamlayıp sanat hayatına atılmıştır. Sanat Merkezi Akademisinde Kamera önü, Aksiyon, Drama, Komedi, Diksiyon, Ses Nefes Eğitimleri alarak sinema, Dizi, Tiyatroda rol almıştır. Drama ve Aksiyon eğitmenliği yapmıştır . Rol Aldığı Diziler: İki Dünya Arasında(2013)-Elif (2014)-Küçük Kıyamet(2015) KISA FİLMLER: Azerbaycan Hocalı Katliamını anlatan kısa film(2015)-KONUŞ NOLUR Festival Filmi(2017) Oynadığı,  Benim Adım İstanbul internet Dizisi çetin Karakteri, istanbul son çıkış internet dizisi ve birçok projede adından söz ettirmiştir. METRUK SİNEMA FİLMİ(Bilim kurgu)-Yapım Koordinatörü, Oyuncu,  Cast Direktörü Koyver Gitsin Sinema Filmi(Komedi) :Sanat Asistanı ve oyuncu    Sihirli Ormana Yolculuk sinema filmi : Yapım Koordinatörü görevlerini üstlenmiştir. Halen Çok yönlü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Mesut Yılmaz Yapım koordinatörlüğünü üslendiği Sihirli Ormana Yolculuk 7 Haziran’da gösterime girdi. Mesut Yılmaz memleketini de unutmayıp orada da Alaplı Kültür ve Sanat Derneği kurucu üyelerindendir. Mesut Yılmaz yetenekleri , çok yönlü birikimi , kendine özgü oyunculuk tarzı , özgün projeleri , vizyonu , güçlü iletişimi , yapım koordinatörü yönü gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , karizması ve yakışıklılığıyla dikkat çekmektedir. Mesut Yılmaz tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Resim Sanatçısı Ceyda Aktaş

2 Ceydaaktaş

1987’de Ankara’da doğdu ve büyüdü. Tüm öğrenim hayatını Ankara’da gerçekleştiren Ceyda Aktaş Uluslararası Ticaret mezunu olup, ikinci üniversite olarak Marka Yönetimi mezunudur. Uzun yıllardır yaptığı ilaç mümessilliği hayatında çalıştığı bir hekimi sayesinde Ressam Sema Efe ile yolları kesişmiş ve Sağlıkçı Ressamlar Atölyesi’nde resim yapmaya önce karakalem çalışmaları ile daha sonra da yağlı boya ile devam etmiştir. 3 sene önce başladığı bu yolculukta şimdiye kadar Ankara ve İskenderun olmak üzere toplamda 5 ayrı karma sergiye katılmıştır. Sırası ile; Sağlıkçı Ressamlar Sergisi İskenderun, 100.yıl 100 eser Çetinkaya Resim Atölyesi, Sağlıkçı Ressamlar Sergisi Ankara Şehir Hastanesi Sema Efe Atölyesi, Ankara Şehircilik Bienali, Palette 7 Renk şeklindedir.  Ağırlıklı olarak empresyonist tarzda resimler yapmakla beraber şu anda çalışmalarına Sn. Sema Efe ve Sn. Hikmet Çetinkaya atölyelerinde devam etmektedir. 6 Haziran 2024’de de ilk kişisel sergisini Deppo29’da açarak renklere boyanmaya devam etmektedir.  İZ adını taşıyan ilk kişisel sergisinde yaşanan her şeyin hayatımızda birer iz bıraktığını düşünmekte olup, aslında her insanın yapmak veya olmak istediğinin bu olduğundan yola çıkılmıştır. Birbiriyle kesişen her yaşantıda bu bazen aşk, bazen hüzün, bazen de özlemle beklenen kavuşma anı olur. Her insanın, her olayın, her yaranın bir izi kalır hayatımızda. Her resmin de ayrı bir izi ve hikayesi var. Umarım sizde kendinizden izler bulursunuz. Bu yolda resimlerimle ve renklerimle İZ bırakabilmek adına...diye belirtmektedir. Ceyda Aktaş yetenekleri , çok yönlü birikimi , kendine özgü resim tarzı , özgün çalışmaları , vizyonu , güçlü iletişimi , sanatçı yönü gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Ceyda Aktaş tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Makyaj Sanatçısı Gülderen Çapa

3 Gülderençapa

Sivas'ın Akıncılar ilçesinde doğdu. İstanbul da büyüdü. İki çocuk annesidir çocukları ile birlikte yaşamaktadır.  Eski eşinden boşandıktan sonra tek başına mücadele ve girişim ruhu ile alaylı olarak bu mesleğe atıldı. Makyaj sanatçılığını 13 yıldır sürdürmektedir.  Pek çok Televizyon kanalında çalıştı, Sinema filmi, dizi film, klip çekimleri, Reklam  çekimleri gibi birçok projelerde  yer aldı. Şuan da da aktif olarak mesleğini çok severek icra etmektedir.  Hayallerinden biri Hollywood yıldızlarına da makyaj yapmak.. Hayallerine giden yolda çok emek vererek çalışmalarını sürdürmektedir. Halen Üniversitede Medya iletişim eğitimini sürdürmektedir. Makyaj Sanatçısı Gülderen Çapa yetenekleri , çok yönlü birikimi , kendine özgü makyaj tarzı , özgün çalışmaları , vizyonu , güçlü iletişimi , sanatçı yönü gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Gülderen Çapa tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Sanatçı Okan Tok

4 Okantok

Türk Pop Müziğinin temsilcilerinden OKAN TOK  son olarak Söz ve Müziği Sezen Aksu ‘ ya ait “ DANSÖZ DÜNYA ” isimli şarkısıyla sevenleri ile buluşmuştu. Sesiyle müziğiyle sevenlerini yine yalnız bırakmayan sanatçı dillere dolanacak FESTİVAL havasında ki şarkısı ile dijital platformlarda ve YouTube kanalında  büyük beğeni topladı. TOK bundan önce yine Sezen Aksu’ ya ait “ Unuttun mu beni “ İsimli şarkısına cover yaparak kendinden çok söz ettirmiş ve radyolarda liste başlarına kadar yükselmişti. “ Gözlerimde Saklı Gidişin , Onların da Gözyaşları Var ve İhanet Ettin “şarkıları da çok ses getirenler arasında. Alptekin Yapım tarafından yayınlanan şarkının düzenlemesinde Ödül Erdoğan imzası var. Şarkının Mix’i Melihcan Ataklar ve Mastering çalışması ise Emre Kıral tarafından yapılmıştır. Okuma koçluğunu yıllardır Ajda Pekkan ve Tarkan sahnelerinden tanıdığımız Murat Aziret üstlenmiş ve BACK Vokallerde Murat Aziret ve Pınar Çubukçu bir araya gelmiştir. Kayıt Emrah Moğulkoç tarafından EmRec stüdyolarında gerçekleştirilmiştir. Usta Yönetmen Halit Fıçıcıoğlu tarafından çekilen Vido Klip 15 kişilik ekip ile iki günde çekilmiştir. Fotoğraf çekimlerini Mehmet Murat Acar üstlenmiştir. Okan Tok’un son çıkardığı şarkı ise Topuk Sesleri’dir. Okan Tok'un, MGM Müzik etiketiyle yayınlanan "Topuk Sesleri" isimli tekli çalışması, 4K çözünürlüğünde video klibiyle netd müzik'te yayınlandı. Topuk Sesleri Şarkısının Söz ve Müziği Meltem Kurtoğlu’na ait. Şarkının düzenlemesini Ödül Erdoğan Klip yönetmenliğini ise Akın İshakoğlu gerçekleştirdi.  Okan Tok müzik kariyerinde emin adımlarla ilerlerken geçtiğimiz günlerde 2 ödülün de sahibi oldu. Uluslar arası Başarı Hikayesi Ödül Töreninde Yılın En iyi çıkış yapan erkek pop şarkıcısı ödülünü kazanan Okan Tok Mint İş İnsanları Marka ve Kariyer zirvesi ödül töreninde de Yılın başarılı sahne performansı erkek sanatçısı ödülünü aldı. Okan Tok müzikteki yeteneği , çok yönlü birikimi , kendine özgü yorumculuğu , özgün çalışmaları , vizyonu , güçlü iletişimi , sanatçı yönü gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , karizması ve yakışıklılığıyla da dikkat çekmektedir. Tüm bu nitelikleriyle Okan Tok gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Facebook : Okan Tok      

Twitter:  @okantok_  

Instagram: okantok_     

Yapımcı Yönetmen Görkem Uludüz

5 Görkemuluduz

Görkem Uludüz, 30 Kasım 1982 yılında Ankara’da doğdu. Babası Kastamonu'nun Doğanyurt ilçesindendir. İlkokulu Ankara'da tamamladıktan sonra babasının mesleği nedeniyle farklı ülkelerde okul değişimleri yaşadı. Ortaöğrenimini Ankara Kalaba Anadolu Lisesinde dereceyle tamamladıktan sonra Almanya ve İngiltere'de yükseköğrenimini sürdürdü.2002-2004 yılları arasında Universitat Bayreuth (Almanya)'da İşletme/ Ekonomi okumuştur. 2004-2006 yılları arasında Friedrich-Alexander-Universitat Erlangen/Nürnberg (Almanya)'da Ekonomi ve Sosyoloji çift dal yüksek lisans yapmıştır. 2006-2009 yılları arasında University of Hertfordshire (İngiltere)'de Finans üzerine doktorasını tamamlamıştır. Ekonomi ve Sosyoloji alanlarında çift anadal ve yüksek lisans yapmıştır. Görkem Uludüz'ün devam eden akademik kariyerinin yanı sıra, finans sektöründe global çapta yatırımları bulunmaktadır.  Türkiye Görkem Uludüz'ü medya sektöründeki çalışmaları ile tanımaktadır. Medya sektöründe henüz ilk senesinde yılın en başarılı medya girişimcisi seçilmiştir. Destek olduğu sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra, kendi gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de gündemde yer almıştır. Görkem Uludüz'ün medya sektöründeki çalışmaları arasında Beyaz TV ve TV 8.5 ekranlarında yayınlanan Şöhretler Sahada programı bulunmaktadır. Türkiye'nin ilk kadın futbol programı olan bu programda, kadın futbolculara eşlik eden Hasan Kabze, Ahmet Dursun, Tuncay Şanlı ve İbrahima Yattara gibi Türk futbolunun dört büyük kulübünün önemli isimlerini bir araya getirmiştir. Ayrıca 81 il 81 kadın çalışması gibi birçok sosyal sorumluluk projesine de imza atmıştır. Bu projelerde Nefise Karatay, Şebnem Schaefer, Asena Demirbağ (Dursun), Ebru Gürsoy gibi isimler yer almıştır. Görkem Uludüz'ün yapımcılığı ve yönetmenliğini yaptığı PAYİDAR: Gazi'nin Büyük Tablosu belgeseli büyük ses getirmiştir. ATATÜRK'ün hayatını konu alan belgesel filmde Bedri Baykam, Müjdat Gezen, Selin Söğütlügil, Nefise Karatay, Şebnem Schaefer, Ege ve Gamze Lim yer almıştır. Ayrıca Suat Yiğit ve Naz Mila'nın başrollerini paylaştığı Gaddar: Kanlı Sular filminin yapımcılığı ve yönetmenliği de kendisine aittir. Aynı zamanda filmde kendisi de rol almıştır. Uludüz, Mart 2023'de İstanbul Uluslararası Bahar Film Festivali başkanlığı ve jüri üyeliği yapmıştır. Kitapları Religionssoziologie, Islam und die Rolle der Frau im Islam; 2006. Görkem Uludüz yetenekleri , çok yönlü birikimi, kendine has çalışma tarzı , özgün projeleri , güçlü iletişimi , vizyonu , girişimci yönü gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , karizması ve yakışıklılığıyla da dikkat çekmektedir. Görkem Uludüz tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Dj Sanatçı Oben Altındağ

6 Obenaltındağ

16 Aralık 1984’te Kadıköy'de doğdu. Semtin bir özelliği ile küçük yaşlardan beri müziğin içindeydi. Kurumsal hayat ile aynı zamanda Dj'lik mesleği hayatına 2016 senesinde girdi.  Turkcell  ve Vodafone'da uzun yıllar satış yöneticiliği yaptı. Eş zamanlı olarak ses ve ışık işi ile uğraşmaya başladı. ve işin mutfağı ile o zaman tanıştı. Hafta sonları düğünlerde ve eventlerde ses ve ışık sistemleri kuruyordu. Zaman içinde Dj'lik kurumsal hayatın önüne geçmeye başladı. En büyük avantajı ise kurumsal hayattan gelmesiydi çünkü kurumsal hayatı iyi bilen biri olup bunu Dj'lik ile birleştirince Türkiye'nin önde gelen firmalarının etkinliklerine davet edilmeye başladı.  Teknosa, Migros, Balparmak, Loreal, Fast Company Business Forumlar gibi marka ve platformlarda yerini aldı. Bu sırada düğün ve kulüplerde de çalmaya devam etti. Halen birçok özel etkinlik , protokol , düğün vb etkinliklerde dj olarak sahnede yer almaya devam etmektedir. Çaldığı eventlerdeki müşteri memnuniyeti kendisine hep yeni kapılar açtı ve 2022 yılında yılın en iyi Dj ödülünü aldı. 1 sene sonra Vintagram adında bir perküsyon Dj grubu kurdu ve onunla da bir ödül aldılar.  Artık yavaş yavaş işin aynı zamanda prodüksiyon tarafına da kayarak aynı başarıyı burada da yakalamak istemektedir. Oben Altındağ adaların en iyi mekanı kabul edilen Teos’ta da çalmaya devam etmektedir.  Oben Altındağ bu alandaki yetenekleri , çok yönlü birikimi , kendine özgü dj tarzı , özgün çalışmaları , çözüm odaklı yaklaşımları , vizyonu , güçlü iletişimi gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , karizması ve yakışıklılığıyla da dikkat çekmektedir. Oben Altındağ tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

SİMAY OHARA’DAN SEÇİM YARATIR

7 Simayohara

Başarılı Köşe Yazarı Simay Ohara’nın ilk kitabı Feliks Yayınevinden çıkıyor. Kitap tanıtım bülteninde şu cümlelerle aktarılıyor : “Bilmenizi isterim ki titreşen duygularınız sizin eşinizdir, o eş ile yaşadığınız her his içerisinde bulunduğumuz dünyayı oluşturuyor. Ben bu kitabı herkes için yazmadım, evrende farklı olduğunu bilen ve hisseden özel insanlar için yazdım. Ben bu kitabı dünyayı gerçekten değiştirebileceğine inanan hayalperestler için yazdım. Hayatım boyunca o hayalperestlerden biriydim ve çevremdeki herkesi memnun edebilmek için her şeyi yapıyordum. İnsanların hayatlarına katkı olabilmek için elimden gelen her şeyi yapıyordum.Daha sonra çok farklı bir yol buldum, hayatımın kontrolünü tekrar ellerime aldım ve tüm bu sıkışmışlığın içinden, tüm bu sıkıntıların ve mutsuzluğun içinden yaşamı mutlulukla ve tutkuyla yaşamanın yolu bana verilmişti. İfade edebildiğim kadarıyla ‘’Seçim Yaratır’’ gerçek bir dünyanın içerisinde tutkuyla yaşamanın sırlarını keşfettikçe sizinle paylaşacağım şey de bu araçlar oldu. Ben mükemmel değilim ve sizin için hiçbir cevabım yok, sadece sorularım var. Sizi davet ettiğim şey benimle keşif yolculuğudur; benim keşif yolculuğum devam ediyor, aynen sizinki gibi. Eğer arzu ederseniz bu kitap size kendi keşif yolculuğunuz için hayatınızı kolaylaştıracak araçlar sunar. Sevgili siz, zamanı şimdi mi?  Simay Ohara, kişisel gelişim süresi boyunca Amerika, Brezilya, Fransa ve Türkiye’de Access Conscioussness (Bilince erişim, farkındalık), ESB (Beden farkındalığı), Foundatıon (Entitiler, mekanlardan entiti temizliği, enerji alanı temizliği), Hipnoterapi (Travma bozuklukları tedavisi, karmalar, blokajlar, erken teşhiste kanserli hücrelerin tedavisi), NLP (Zihin programlama), Bioenerji (Bilişsel yaşam farkındalığı) alanlarında eğitim, danışmanlık ve seanslar vermektedir.  Simay Ohara ‘nın şifalanmaya tamamen farklı bir yaklaşımı vardır; insanların kendi yeteneklerini keşfetmesine, potansiyel yaşam enerjilerini farkındalık ve bilinç ile güçlendirmesine biliş alanından ilham verir.”

TUĞBA AKYOL'DAN İLK SİNGLE ''HÜRMET''

8 Tuğbaakyol

Güzel sanatçı Tuğba AKYOL,ilk ve yeni single çalışması ''Hürmet''i Ck Rec etiketi ile 10 Mayıs Cuma günü  müzikseverlerle buluşturdu.Tüm dijital platformlarda yayına giren,sanatçının ilk single çalışması ''Hürmet''müzikseverler tarafından tam not aldı. Şarkının sözleri, bugüne kadar birçok başarılı şarkı sözüne imza atan Seyda YILDIRIM'a aitken,müziği ise Safa YILMAZ'a ait.Aranjörlüğünü ünlü aranjör Coşkun KIVILCIM'ın yaptığı şarkının klibi,mükemmel iç mekan görüntüleri ile,ünlü ve duayen klip yönetmeni Eyüp DİRLİK yönetmenliğinde çekilirken, Tuğba AKYOL,klipte göstermiş olduğu performansı,düzgün fiziği ve güzelliği ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı ve müzik otoritelerinden tam not aldı. Uzun yıllardır müziğin içinde olan sanatçı,ilk single çalışması ''Hürmet''için;''Bu şarkıya çok inanıyorum.Bu şarkıda uykusuz geceler,heyecan, çok fazla emek ve hayallerim var.Şarkının tüm oluşum aşamalarında müthiş profesyonel bir ekiple çalıştım.Stüdyo okumalarından klip çekimlerine kadar müthiş eğlendik ve ekipçe büyük keyif aldık.Bu benim ilk single çalışmam ve şarkıya olan inancım o kadar fazla ki müzik dünyasında ciddi bir yerde olacağımdan hiç şüphem yok'' sözleri ile şarkısına olan inancını belirtiyor. Diyarbakır doğumlu olan sanatçı,dört yaşından itibaren Bursa'da yaşamaya başladı.Ortaöğrenimini Bursa Belediye Konservatuarı THM  bölümünde tamamlayan güzel sanatçı,yüksek öğrenimini ise Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi,Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamlayan Tuğba AKYOL,kısa süre içerisinde sahnelerin aranan sesi haline geldi.Sevilen sanatçı,Bursa'da ve Türkiye genelinde birçok elit mekanda,gerek sesinin güzelliği,gerek sahne performansıyla müzikseverler ve izleyicilerden tam not olarak yüzlerce sahne aldı.Türkiye genelinde birçok festival ve organizasyonlarda da sahne alan Tuğba AKYOL,kariyer basamaklarını bir bir tırmandı. Müzik öğretmeni olan ve hala aktif olarak sahne alan sanatçı;''Bence müzik, kendi başına bir ilaç ve hangi kültürden olursak olalım insanlığın kendini anlatabilmesinin en iyi yoludur.  Küçük yaşlardan beri müziğe olan aşkım hiç bitmedi ve asla bitmeyecek.Ben müzik öğretmeniyim. Sürekli müzik üretiyor ve notalarla dans ediyorum.''sözleri ile kendisi için müziğin önemini belirtiyor.Güzel sanatçı,sürekli müzik için çalıştığını,üretmekten asla vazgeçmeyeceğini,kısa süreler içinde yeni single çalışmalarını, müzikseverler ile buluşturarak gözünü zirveye diktiğini sözlerine ekliyor. ''Hürmet'' şarkısı ile kısa sürede dijital mecralarda yüzbinlere ulaşan ve sosyal medyada viral olan güzel sanatçı Tuğba AKYOL'un,daha neler yapacağı şimdiden müzikseverler tarafından merakla bekleniyor. İnstagram : @tugbaakyolll

https://youtu.be/CrgQ0dgOf7g?si=Y-iGIVaeLzKeq5jB

Sanatçı Ayçam’ın Starlık Yolculuğu

9 Ayçam

Ayçam İstanbul’da doğdu. Eğitimini de İstanbul’da tamamladı. Medya ve iletişim alanına yöneldi. İlk olarak televizyon sektöründe çalışmaya başladı. Türkiye’nin en önemli isimlerinden Seda Sayan’ın yeğenidir. Sektöre yönetmen asistanı olarak girmiştir. Daha sonra yardımcı yönetmen olarak devam etmiştir. 2013’te aynı zamanda halası da olan Seda Sayan’ın sunduğu “Evleneceksen Gel” programının yönetmenliğini üstlenmiştir. Sonraki süreçte pek çok klip çalışmasının yönetmenliğini gerçekleştirmiştir. Show Tv’de yayınlanan “Kayıp Aranıyor” adlı programın sunuculuğunu yapmıştır. Sonrasında çocukluk hayali olan şarkıcılığa merak sarmış , şan eğitimi alarak sesini geliştirmiş ve ilk single çalışması “Fiyasko”yu çıkarmıştır. DMC müzik etiketi ile çıkan İlk single çalışması “Fiyasko” kısa sürede 2.2 milyon izlenerek büyük başarı elde etmiştir. Bu başarının etkisi ile ikinci şarkısı “Şok Etkisi” ni 2018 yılı sonunda izleyicilere ulaştırmıştır. Kendi şarkılarının klip çekimlerinde de yönetmenliği Ayçam Kendi üstlenmiştir.  Müzik çalışmalarına devam eden Ayçam Son dönemde ilk önce Dön Hadi şarkısı ile ses getirmiş ödüller almıştır. Ayçam'ın,  Zindan Müzik etiketiyle yayınlanan "Dön Hadi" isimli tekli çalışması, video klibiyle netd müzik'te yayınlanmıştır. Söz ve Müziği Sertan Güçlü’ye ait olan şarkının düzenlemesini Cem Özgür yapmış klip yönetmenliğini ise Luca Pigs gerçekleştirmiştir. Ayçam’ın son şarkısı Topuklu Sesleri ise Voce Music kanalında yayınlanmıştır. Topuklu Sesleri şarkısının söz ve müziği Samet Kurt’a düzenleme ise Mili B’ye aittir. Klibin yönetmenliğini İbrahim Bülbül üstlenmiştir. Ayçam sanatçı yönünün yanı sıra girişimci ruhu ile yakın zamanda bir de güzellik merkezi açmıştır. Türkiye’nin ilk enerji ve şifa çalışmaları yapan güzellik merkezidir. Hem konuya olan ilgisi hem girişimci ruhu ile bu alanda da başarılar elde eden Ayçam hem sanatçı yönü hem girişimleriyle farklı kategorilerde bugüne kadar sayısız ödül almıştır. Sanatçı Ayçam yetenekleri , çok yönlü birikimi , kendine özgü yorumculuğu , özgün çalışmaları , vizyonu , güçlü iletişimi , sahne hakimiyeti , girişimci yönü gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı , şıklığı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Ayçam tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Sanatçı Seda Hazar

10 Sedahazar

 1994 Kocaeli doğumlu bir müzisyen olan Seda Hazar, lise eğitimini Antalya Güzel Sanatlar ve Müzik bölümünde tamamladı. Solistliğinin yanında Tutkulu bir müzisyen olarak çellist ve piyanist olarak yeteneklerini sergiledi. Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamlayarak müzik alanındaki bağlılığını ve yeteneklerini daha da geliştirdi.  Mustafa Demir'in yapımcılığını üstlendiği "Nerdeysen Orda Kal" adlı tekli çalışması, Çaldıran Records etiketiyle yayınlandı. Şarkının sözleri Sheyh Ree'ye, müziği Teksin Akbal'a ait olup düzenlemesi Selim Çaldıran tarafından yapıldı. Şarkının klibi Ramazan Arslankaya'nın yönetmenliğinde Arnavutköy Joker Garaj Platosu'nda çekildi. 2. Single çalışması Mustafa Ceceli imzasıyla Ramazan Arslankaya’nın klip yönetmenliğiyle “Bu mu Hayat” olarak çıktı.  3. Şarkısı türkü cover olarak Şenol Tezcan’ın Yazan Kalem Siyah eseridir.  Eserin klibinin yönetmenliğini  yine Ramazan Arslankaya üstlenecektir. Bu önemli çalışma çıkmak üzeredir.  Sahne çalışmalarını da dur durak bilmeyen Seda Hazar özellikle turizm bölgesinde Antalya’da sahneye çıkmaktadır. Bölgedeki müzikseverlerin büyük beğenisini toplayan Seda Hazar uzun süredir Antalya sahnelerini sürdürmektedir. Sahne performansları ve öğretmenlik kariyeriyle müziği yaymaya, çevreci değerleri benimsetmeye ve hayvan dostluğunu desteklemeye olan ilgisi her daim öne çıkar. Seda Hazar'ın hayatı müziğe, çevreye ve hayvanlara adanmıştır.  Seda Hazar bu alandaki yeteneği , çok yönlü birikimi , kendine özgü yorumculuğu , özgün eserleri , vizyonu , güçlü iletişimi , sahne hakimiyeti gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Tüm bu nitelikleriyle Seda Hazar gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Akademisyen Sanatçı Tasarımcı Tülay Gümüşer

12 Tülaygümüşer

İzmirli akademisyen Tülay Gümüşer, ilköğretim ve lise eğitimini İzmir’de tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümünde başladığı lisans eğitimini 2. Sınıfta yatay geçiş yaparak Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesinden bölüm ikincisi olarak mezun olmuştur. Yüksek Lisans Eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Tasarım Çalışmaları (İngilizce) Bölümünde birincilikle tamamlamıştır. Tam burslu kazandığı doktora eğitimini Yaşar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sanat ve Tasarım Bölümünde birincilikle bitirmiştir. İlgi alanları sürdürülebilir tasarım, iç mekan tekstiller, sinemada mekansal tekstiller, etnografik tekstillerdir. Akademik çalışmaları arasında ulusal ve uluslararası kitap, kitap bölümleri, makaleler, konferans bildirileri bulunmaktadır. Türkiye’de 6, Yurtdışında 1 tane olmak üzere 7 kişisel sergi açmış ve birçok karma sergi etkinliklerine katılmıştır. 1 tanesi en iyi kısa film ödüllü olmak üzere 2 kurgusal kısa film ve 1 belgesel filmde sanat yönetmenliği yapmıştır. Akademik çalışmalarını teorik ve uygulamalı olarak disiplinler arası yaklaşımla sürdürmektedir. Halen Selçuk Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesinde doçent olarak çalışmaktadır. Tülay Gümüşer Yetenekleri , çok yönlü birikimi , kendine özgü sanat tarzı , özgün projeleri , vizyonu , güçlü iletişimi , yurt içinde ve dışında bu alandaki çok önemli çalışmaları , sanatçı ve tasarımcı yönü gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Tülay Gümüşer tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Resim Sanatçısı Melisa Özgür

11 Melisaözgür

Melisa Özgür, Merzifon'da doğdu. Lise ve üniversite eğitimini İstanbul'da sağlık alanında tamamlandıktan sonra bir süre sağlık sektöründe çalıştı. Fakat çocukluğundan beri süre gelen resime olan tutkusu onu mevcut mesleğini bırakıp ressamlığa ve resime yöneltti. Bir süre günümüzün çağdaş usta ressamları ile atölye çalışmaları yaparak eğitim aldı. İsmail Acar ile İsmail Acar'ın atölyesinin karşısındaki duvar çalışmaları ve bazı otel projeleri de dahil olmak üzere sosyal sorumluluk projeleri kapsamında birkaç projede yer aldı. 2019-2021 tarihleri arasında Zafer Erkan'ın atölyesinde atölye eğitimi aldı. 2019 yılından bu yana da profesyonel olarak sanatını icra etmektedir. Sanat ilhamını renk, enerji ve yaşamın içinden alan Melisa Özgür, hayatımızda kullandığımız renklerin bize enerjileri ile yön verip şekillendirdiğine inanıyor. İç içe geçen halkaları ile izleyicisine yaşamda başlangıç olduğu kadar bitişin de olduğunu, ara ara kullandığı farklı teknikler ve eserlerine yerleştirdiği ayna gibi materyaller ile de insana “an” kavramını ve bu hızlı akışta kendinin farkına varabilmeyi hatırlatıyor. Düzen ve renk kavramlarını kullanarak farklı formlarda/etkilerde geometrik minimal soyut eserler ortaya çıkarıyor. Ayrıca 29 Kasımda Suadiye’de Decollage Art Space ‘da “432” adlı ilk solo sergisini gerçekleştirdi. Melisa Özgürün İkinci kişisel sergisi “Yaşamın İçinden” 25 Nisan’da The Art Capsul Gallery’de gerçekleşti. Melisa Özgür resim alanındaki yeteneği, çok yönlü birikimi , kendine özgü resim tarzı , özgün eserleri , sanatçı yönü , vizyonu , güçlü iletişimi gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Melisa Özgür tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Program Sunucusu ve 8 Mart Kadın Derneği Başkanı Mehtap Bozman ENSARİOĞLU

13 Mehtapbozmanensarioğlu

8 Mart’ tarihinde Bursa'da dünyaya gelen Mehtap Bozman Ensarioğlu ilköğrenim ve lisenin ardından Gazi Üniversitesi Büro Yönetimi Bölümü'nü bitirdi, Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümleri'nde lisans eğitimi mezunu ve aynı zamanda Maltepe Üniversitesinde Hukuk Fakültesi öğrencisi. Ortağı olduğu şirketle Altınova Tersaneler Bölgesi'nde İspanya'ya savaş gemisi yaptı. Termalium ve Marine View Otelleri'nin Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Başta Kuzey Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği TUFAG olmak üzere çeşitli stk'ların başkan yardımcılığını, proje koordinatörlüklerini yaptı. Halen, kurucusu olduğu Yalova 8 Mart Kadın Dayanışma ve Destekleme Derneği'nin Başkanı. Özellikle ilimiz ve ilçelerinin ulusal ve uluslararası tanıtımına cok önem veren Mehtap Bozman Ensarioğlu, Rusya tv kanalı Maxmedia ile ortaklaşa yapmış olduğu Yalova ve ilçelerinin tanıtım belgeseli ile yurtdışında 20 milyon izleyiciye ulaşarak, Yalova’nın Türkiye'de Rusya ve Ukrayna'dan en çok ziyaretçi alan iller sıralamasında 1.sıraya çıkmasına katkı sağladı. Yalova'nın yerel tv kanalı Kent77'de program yapımcısı ve spiker olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Kent77 Tv’de Mehtaba Karşı isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Uyuşturucu ile mücadele, dezavantajlı bireyler ve kadın istihdamına yönelik çalışmalar ve kültür sanat alanında tiyatro projeleri ile farkındalık çalışmaları yapmaktadır. Çiftlikköy sosyal tesislerinde açmış olduğu kurslar ile kadınlara yönelik İşkur ile ortaklaşa bir proje yaparak, kadınların istihdamına yönelik çalışmalarda bulundu. Sosyal mesaj içerikli 4 tiyatro eseri ve 1 talk show yazarak sahneledi. Kuşadası Uluslararası Tiyatro Festivali'nde tiyatro ekibi ile Antalya'da düzenlenen Kadınlar Çiçekler Acar Festivali'nde de kadınlarla beraber Yalova’nın tanıtımını yaparak Yalova Şehrini temsil etti. İngilizce ve rusça bilmektedir. Mehtap Bozman Ensarioğlu yetenekleri , çok yönlü birikimi , kendine özgü sunum tarzı , özgün çalışmaları , vizyonu , güçlü iletişim, , sosyal sorumluluk sahibi yönü gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Mehtap Bozman Ensarioğlu tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.