Onun Adı Aşk

1 Ahmetatılesendemir

“Yaşadığınız, yaşattığınız içinizdeki AŞK olsun!” Nice destansı aşkların hikâyelerinde kavuşamayınca aşk olurdu. Ama şimdi AŞK kavuşabilmekti bu hikâyede. Tesadüflerle başlayan bu serüvenin en büyük kahramanıydı bunu yaşayanlar, ilham oldu, umut oldu ve inanç oldu. Söyleyemediklerimizi şimdi sesli bir şekilde anlatmanın vakti geldi: “Yaşadığınız, yaşattığınız içinizdeki AŞK olsun!” Onun Adı Tutku ve ardından Onun Adı Sevda diyerek düşüncelerini, duygularını ve gözlemlerini naif bir şekilde ifade eden Ahmet Atıl Esendemir bu serinin son kitabı olan Onun Adı Aşk ile taçlandırıyor “Yazarken yaşadığım onca duygunun varoluş şeklidir kitaplarım. Yazabilmenin verdiği TUTKU, heyecan ve kararlılık tıpkı yaşam gibi çıktı karşıma. Onun Adı Tutku’ydu harflerden kelimelere cümlelere dönüşen. Müzikal bir dinleti oldu SEVDA’ları konuşturdu, ilkleri yaşattı, dönüştürdü ve geliştirdi. Nice güzel insanlarla mutlu başarıları getirdi hayat karşıma.” şeklinde söz eden Ahmet Atıl Esendemir, son kitabında da AŞK temasına değiniyor. Okuyacağınız şiirler size pek yabancı gelemeyecek çünkü hepsi sizden biri. Şiirlerin sadece kitapta kalmayıp pek çoğunun günümüz dijital dünyasında da yer alması kitabı interaktif hale getiriyor. https://www.youtube.com/@ahmetatlesendemir Youtube kanalında da her kitaptan şiirleri sesli halleriyle bulabilirsiniz. Ayrıca kitapta yer alan şarkı sözleri ve bestelenmeyi bekleyen şiirleri ise; https://www.youtube.com/@sirkimuzikyapim Youtube kanalında bulabilir, takip edebilirsiniz. Onun Adı Aşk, Mihenk Yayınevinden çıktı, şimdi tüm kitapçılar ve dijital platformlarda yerini aldı.

https://www.sirkimuzikyapim.com/

AHMET ATIL ESENDEMİR Hakkında

2 Aralık 1961 Düzce doğumlu olup Bolu Lisesi mezunu, Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünü bitirdikten sonra aynı üniversitenin sosyal bilimler enstitüsünde “Proje Değerlendirme” bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Çok iyi derecede İngilizce bilen Ahmet Atıl Esendemir önce bir devlet kurumunda sonrasında özel bir şirket bünyesinde yöneticilik yapmıştır. 2009 yılında kendi şirketini kurarak ticaret hayatını devam ettirmektedir. Üç çocuk babası olan Esendemir, ilk kitabı ONUN ADI TUTKU’ yu 2022 yılının Ocak ayında okuruyla buluşturdu. Hemen akabinde yayınlandığı ONUN ADI SEVDA adlı kitabıyla şiir yazma serüvenine devam etti.

Şiir yazmanın yanı sıra şarkı sözleri de yazmaya başlayan Ahmet Atıl Esendemir’in müzik dünyasıyla buluşturduğu şarkıları da yer almaktadır. Şimdi Zamanı, Çal Bi Şarkı ve Rüzgârgülü bunların başında gelmektedir. Belasın Sen Aşk, Harlanmış Aşk ve Rüyanda Kalsın, yazarın yeni bestelenmiş ve paylaşılmış eserlerindendir. Şirkı Müzik & Yapım şirketini de kurarak şiirler ve şarkılarını dijital platformlarda da yayınlamaya devam etmektedir. Bu projeyi anlatan Muamma ve Aşkın Ötesi de yazarın yayınlanan eserleri arasındadır.

Ahmet Atıl Esendemir, son olarak ONUN ADI AŞK adlı kitabını edebiyat dünyası ile buluşturuyor.

Gölge Casus

2 Gölgecasus

İstanbul'da Son Hesaplaşma

“Casuslar Şehri İstanbul’da son hesaplaşma!”

Yeni mezun toy bir avukat olan Neslihan Başar, babasının ölümünün ardından ekonomik sıkıntı çekmeye başlar. Beklenmedik şekilde karşısına çıkan ünlü iş adamı Erol Elmas onu işe alıp hayatına sihirli bir değnekle dokunmakla kalmamış, genç kızın yaşamını baştan sona değiştirmiştir. Neslihan babasını kaybetmenin şokunu henüz üzerinden atamadan “Neri” adındaki bir CIA ajanından duydukları karşısında dehşete düşer. Kadın, babası Mahir Başar’ın avukatlık mesleğini maske olarak kullandığını, gerçekte Türk istihbaratında görevli bir ajan olduğunu, aslında adamın ölmediğini ve Elmas ailesi tarafından kaçırıldığını iddia etmektedir. Erol Elmas’ın genç kıza söylediğine göre ise Neri tehlikeli bir kadındır ve Neslihan’ın ondan uzak durması gerekmektedir. Kime güveneceğini bilemeyen Neslihan şaşkındır. Kendisini Casuslar Şehri İstanbul’da gerçekleşen bir hesaplaşmanın tam ortasında bulan genç kız artık hem CIA hem de Türk istihbaratının kıskacındadır. Bunun üzerine her iki tarafa da oynayarak babasının izini sürmeye karar verir ancak hiç beklemediği bir şekilde aşka tutulduğunda tüm planlarını gözden geçirmesi gerekecektir.Polisiye edebiyatımızın duayenlerinden Osman Aysu ile genç ve yetenekli meslektaşı Aşkın Zengin Akkuş’un ortak zihninden doğan Gölge Casus’u hem nostalji hisleriyle hem de büyük bir endişe kasırgasına kapılarak okuyacaksınız.

Sunucu ve Spiker Çilem Dağıstanlı

3 Çilemdağıstanlı

Başarılı sunumlarıyla Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleştirilen organizasyonlarda akla gelen ilk isim Kıbrıslı güzel sunucu Çilem Dağıstanlı , hayat enerjisini, güzelliğini ve zarafetini sahneye taşıyarak yarattığı fark ile dikkatleri çekmeyi başardı. Dağıstanlı, ülke sınırlarını aşarak özellikle son zamanlarda, İstanbul’da gerçekleşen organizasyonlarda da yer alıyor.  Geçtiğimiz  günlerde İstanbul’da Cahide Plazoo’da, Pars İnternational Medya tarafından Engelsiz Yaşam Vakfı yararına düzenlenen “4. Uluslararası Zirve Ödül Töreni"nde, "KKTC En iyi Moderatör Ödülü"ne layık görüldü. Sunuculuğunun yanı sıra Kıbrıs’ta Kanal T Televizyonunda haftanın iki günü "Ülke Gündemi" programını hazırlayıp sunuyor.

Spiker ve sunucu Duygu Tutku Güneş

4-135

Duygu Tutku Güneş İstanbul’da doğdu. İlköğreniminin ardından Üsküdar Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi’nde Web tasarım bölümünü tamamladı. Üniversiteyi Yalova Üniversitesi Medya ve iletişim alanında tamamladı. Eğitimini de aldığı bu alanda medya içinde işin mutfak kısmında bazı görevlerin ardından Eurostar Tv kanalında Şehirden haberler programında muhabir ve program sunucusu olarak yer aldı. Yine Showtürk’te Ekonomi dünyası ve Sektörün öncüleri adlı programları hazırlayıp sundu. Özel etkinlik ve protokol sunumları gerçekleştirdi. Saygın etkinliklerde Kırmızı halı sunucusu olarak yer aldı. Duygu Tutku Güneş bu mesleğe dair yetenekleri , çok yönlü birikimi , kendine özgü sunum tarzı , özgün çalışmaları , vizyonu , güçlü iletişimi , özel etkinlik ve protokol sunumlarında tecrübesi , çözüm odaklı yaklaşımları gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Duygu Tutku Güneş tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir. 

Kediler Doğal Terapidir

5 Gülnazçalıkoğlu

Sosyal Terapist , Doçent ve Yazar Gülnaz Çalıkoğlu’ndan Kediler Doğal Terapidir Kitabı çıktığı günden beri  çok ilgi çekiyor….. Sosyal Terapist , Doçent , ödüllü yazar Gülnaz Çalıkoğlu’nun Kediler Doğal Terapidir adlı kitabı Kutlu Yayıncılıktan çıkmıştır . Bu önemli eser gizemli kedi dünyasına dair çok önemli bir nitelik taşıyor. Gülnaz Çalıkoğlu’nun kendine has bakışı ve yazı dili ile çok şaşıracağınız bilgilerde içeren bu eseri mutlaka okumalısınız. Gülnaz Çalıkoğlu Kediler Doğal Terapidir kitabı ile önemli imza günleri de gerçekleştirdi. Eser her yaştan okuyucunun çıktığı günden beri hala dikkatini çekiyor. Gülnaz Çalıkoğlu’nun imza günlerinde de oldukça önemli ve yoğun geri dönüşler aldığı Kediler Doğal Terapidir adlı kitabı tanıtım bülteninde şu cümlelerle aktarılıyor :  İyiyi arayan bir ruhun muhtaç olduğu asil dost, hakikati seslenen kitaptır. Kedileri evlerinde ilk barındıran eski Mısırlılarmış. Bugün uzmanlar kedi sahibi olmanın yararlarından bir yenisini daha keşfetmişlerdir: Stres faktörünün azaltılması. Kedi sahibi olmanın aslında kan basıncını düşürebileceği, stresi hafifletebileceği ve birçok hastalığa karşı faydaları kanıtlanmıştır. Ayrıca bunların yanı sıra kediler yalnız yaşayan yaşlı ve yetişkinler için ideal birer arkadaştır. Hayatını bir kediyle paylaşan insanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bütün kediler birbirinin aynısı değildir. Dünyada otuzdan fazla ırk vardır ve bunlar yalnızca görünüş olarak değil, aynı zamanda davranış özellikleri açısından da farklılık göstermektedir. Kedilerin dostluğunu kazanmanız kolay olmaz çünkü bir kedi sevgi ve saygısını olur olmaz dağıtmaz. Çünkü ruhunda kölelik yoktur. Sadece çok akıllı bir yoldaştır. Kediler kendilerini seven insanları hisseder. Yoldaşınız olmayı kabul etse de asla köleniz olmaz. Candan bir yoldaş istiyorsanız kedi besleyin. Kediler size şifa ve bereket getirir. Kediler öylesine müdanasızdırlar ki insanoğluna hakikati hatırlatırlar aslında, tabi anlayana... Yani "kediler değildir nankör olan insandır; her şeyin tek sahibi Yaradan'ı unutan ve nankör olan". Unutma herkes kendine yakışanı yapar. Lütfen sen de yap. Hep sev ve koru. Bu eseri mutlaka okuyun.

Akademisyen Sanatçı Tasarımcı Tülay Gümüşer

6 Tülaygümüşer

İzmirli akademisyen Tülay Gümüşer, ilköğretim ve lise eğitimini İzmir’de tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümünde başladığı lisans eğitimini 2. Sınıfta yatay geçiş yaparak Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesinden bölüm ikincisi olarak mezun olmuştur. Yüksek Lisans Eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Tasarım Çalışmaları (İngilizce) Bölümünde birincilikle tamamlamıştır. Tam burslu kazandığı doktora eğitimini Yaşar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sanat ve Tasarım Bölümünde birincilikle bitirmiştir. İlgi alanları sürdürülebilir tasarım, iç mekan tekstiller, sinemada mekansal tekstiller, etnografik tekstillerdir. Akademik çalışmaları arasında ulusal ve uluslararası kitap, kitap bölümleri, makaleler, konferans bildirileri bulunmaktadır. Türkiye’de 6, Yurtdışında 1 tane olmak üzere 7 kişisel sergi açmış ve birçok karma sergi etkinliklerine katılmıştır. 1 tanesi en iyi kısa film ödüllü olmak üzere 2 kurgusal kısa film ve 1 belgesel filmde sanat yönetmenliği yapmıştır. Akademik çalışmalarını teorik ve uygulamalı olarak disiplinler arası yaklaşımla sürdürmektedir. Halen Selçuk Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesinde doçent olarak çalışmaktadır. Tülay Gümüşer Yetenekleri , çok yönlü birikimi , kendine özgü sanat tarzı , özgün projeleri , vizyonu , güçlü iletişimi , yurt içinde ve dışında bu alandaki çok önemli çalışmaları , sanatçı ve tasarımcı yönü gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Tülay Gümüşer tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Fotoğraf Sanatçısı , Yazar , İnfluencer Yeşim Mutlu

8 Yeşimmutlu

Hikayesi 1971’de Çanakkale’de başlayıp 1989 yılından bu yana İstanbul’da devam etmektedir.  24 Temmuz 1971'de Çanakkale'de doğdu.  Aslan burcudur, üniversite eğitimi için geldiği günden bu yana (89) İstanbul’da yaşamaktadır. Sigorta, sağlık, medya sektöründe farklı farklı alanlarda uzun yıllar çalıştıktan sonra 2006 yılında tam bir u dönüşü yaparak hayatını fotoğraf üzerine kurguladı. O günden bu yana da hayatı sürekli değişmektedir.

İstanbul tabanlı bir fotoğrafçı ve blogger  olan Yeşim Mutlu 2005’te yesimmutlu.com'u hayata geçirdi. Blogu güzellik, sağlık, yemek, moda, teknoloji, sosyal medya ve daha fazlası hakkında…Öncü bir tasarımcıdır. Firmalara özel politikalar / projeler düzenlemektedir. Trend avcısıdır ve her zaman keşfedilmemiş ülkeleri aramaktadır . Sağlıklı iletişim, şeffaflık ve samimiyet genel bakış açısıdır.  Sosyal Medya, Hayat ve Fotoğraf hakkında üniversitelerde, sektörel konferanslarda ,  iş yerlerinde , hastanelerde vb bir çok yerde konuşmacı olarak yer aldı. Halen haberlercom  dijital köşe yazarı olarak yazılarını paylaşmaktadır. Konvansiyonel basın ve medyada da yazıları görülebilir.  Kurumsal hayattan kalan tüm deneyimlerini günümüzle harmanlayarak markalara yönelik Stratejik Danışmanlık hizmeti veriyor, büyük ölçekli firmaların farklı projelerinde yer alıyor. 

Uzun yıllar sağlık sektöründe proje, marka yönetimi, pazarlama ve iletişim alanında çalıştı. Çalışma hayatını fotoğraf çekmek için bıraktı. 2014 yılına kadar doğum, düğün gibi birçok özel anı ölümsüzleştiren Yeşim Mutlu,  fotoğraf eğitimleri, sosyal medya eğitimleri, dijital içerik üretimi, sosyal sorumluluk projeleri, fotoröportaj ve fotoğraf projeleriyle sanat hayatına devam ediyor. http:/www.yesimmutlu.com/ adresli blogunda içerik üretiyor. 

Yeşim Mutlu fotoğraf projelerinde hayat buluyor. Kişisel ve karma olmak üzere birçok sergi çalışması bulunuyor.  Yeşim Mutlu; 2011 yılında yayınlanan “Engelsizsiniz” (Destek Yayınevi) ve “30 yaşa mektuplar” (Doğan Kitap), "Nisan, Ayların En Güzeli” Hülya Uçansu/ Doğan Kitap) kitapların da kapak fotoğraflarının yanı sıra sanat ve iş dünyasına ait birçok ünlüyü fotoğrafladı. Uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği yaptı. 

Halen Haberler.com’da dijital köşe yazarı olarak okuyucularla buluşan Yeşim Mutlu’nun; 2020- 2022 yılında Milliyet ve Haberler olmak üzere “Yılın En iyi Dijital Köşe Yazarı “ olarak yedi ayrı ödülü bulunuyor.  Yeşim Mutlu birçok internet sitesinde teknoloji, yaşam, sağlık, otomobil vb hakkında yazılar yazarken, Yüksek Teknoloji dergilerinde köşe yazılarıyla buluşuyor. 

2005 yılında blog yazarak başladığı dijital ekosistemde fikir lideri olarak sayısız projeye imza atan Yeşim Mutlu “Sosyal Medya Stratejik Danışmanı” olarak markalarla işbirliği yapıyor.

En çok okunan bloglar arasında yer alan yesimmutlucom ile aktif bir içerik üreticisi ve sosyal medya insanı olan Yeşim Mutlu hayatı, fotoğraf çekmeyi, yazmayı ve hayata farklı bakmayı çok seviyor. Kendisini tanımlamakta zaman zaman zorlansa da fotoğrafçı, anne, dijital içerik üreticisi, hayal kurucu ve yeni dünya insanı olarak tanımlıyor…

Yeşim Mutlu farklı yetenekleri, çok yönlü birikimi, kendine özgü yazıları, özgün projeleri , fotoğrafçı yönü, vizyonu  güçlü iletişimi ve kalemi gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Yeşim Mutlu tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Resim Sanatçısı Melisa Özgür

7 Melisaözgür

Melisa Özgür, Merzifon'da doğdu. Lise ve üniversite eğitimini İstanbul'da sağlık alanında tamamlandıktan sonra bir süre sağlık sektöründe çalıştı. Fakat çocukluğundan beri süre gelen resime olan tutkusu onu mevcut mesleğini bırakıp ressamlığa ve resime yöneltti. Bir süre günümüzün çağdaş usta ressamları ile atölye çalışmaları yaparak eğitim aldı. İsmail Acar ile İsmail Acar'ın atölyesinin karşısındaki duvar çalışmaları ve bazı otel projeleri de dahil olmak üzere sosyal sorumluluk projeleri kapsamında birkaç projede yer aldı. 2019-2021 tarihleri arasında Zafer Erkan'ın atölyesinde atölye eğitimi aldı. 2019 yılından bu yana da profesyonel olarak sanatını icra etmektedir. Sanat ilhamını renk, enerji ve yaşamın içinden alan Melisa Özgür, hayatımızda kullandığımız renklerin bize enerjileri ile yön verip şekillendirdiğine inanıyor. İç içe geçen halkaları ile izleyicisine yaşamda başlangıç olduğu kadar bitişin de olduğunu, ara ara kullandığı farklı teknikler ve eserlerine yerleştirdiği ayna gibi materyaller ile de insana “an” kavramını ve bu hızlı akışta kendinin farkına varabilmeyi hatırlatıyor. Düzen ve renk kavramlarını kullanarak farklı formlarda/etkilerde geometrik minimal soyut eserler ortaya çıkarıyor. Ayrıca 29 Kasımda Suadiye’de Decollage Art Space ‘da “432” adlı ilk solo sergisini gerçekleştirdi. Melisa Özgürün İkinci kişisel sergisi “Yaşamın İçinden” 25 Nisan’da The Art Capsul Gallery’de gerçekleşti. Melisa Özgür resim alanındaki yeteneği, çok yönlü birikimi , kendine özgü resim tarzı , özgün eserleri , sanatçı yönü , vizyonu , güçlü iletişimi gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Melisa Özgür tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Program Sunucusu ve 8 Mart Kadın Derneği Başkanı Mehtap Bozman ENSARİOĞLU

9 Mehtapbozmanensarioğlu

8 Mart’ tarihinde Bursa'da dünyaya gelen Mehtap Bozman Ensarioğlu ilköğrenim ve lisenin ardından Gazi Üniversitesi Büro Yönetimi Bölümü'nü bitirdi, Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümleri'nde lisans eğitimi mezunu ve aynı zamanda Maltepe Üniversitesinde Hukuk Fakültesi öğrencisi. Ortağı olduğu şirketle Altınova Tersaneler Bölgesi'nde İspanya'ya savaş gemisi yaptı. Termalium ve Marine View Otelleri'nin Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Başta Kuzey Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği TUFAG olmak üzere çeşitli stk'ların başkan yardımcılığını, proje koordinatörlüklerini yaptı. Halen, kurucusu olduğu Yalova 8 Mart Kadın Dayanışma ve Destekleme Derneği'nin Başkanı. Özellikle ilimiz ve ilçelerinin ulusal ve uluslararası tanıtımına cok önem veren Mehtap Bozman Ensarioğlu, Rusya tv kanalı Maxmedia ile ortaklaşa yapmış olduğu Yalova ve ilçelerinin tanıtım belgeseli ile yurtdışında 20 milyon izleyiciye ulaşarak, Yalova’nın Türkiye'de Rusya ve Ukrayna'dan en çok ziyaretçi alan iller sıralamasında 1.sıraya çıkmasına katkı sağladı. Yalova'nın yerel tv kanalı Kent77'de program yapımcısı ve spiker olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Kent77 Tv’de Mehtaba Karşı isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Uyuşturucu ile mücadele, dezavantajlı bireyler ve kadın istihdamına yönelik çalışmalar ve kültür sanat alanında tiyatro projeleri ile farkındalık çalışmaları yapmaktadır. Çiftlikköy sosyal tesislerinde açmış olduğu kurslar ile kadınlara yönelik İşkur ile ortaklaşa bir proje yaparak, kadınların istihdamına yönelik çalışmalarda bulundu. Sosyal mesaj içerikli 4 tiyatro eseri ve 1 talk show yazarak sahneledi. Kuşadası Uluslararası Tiyatro Festivali'nde tiyatro ekibi ile Antalya'da düzenlenen Kadınlar Çiçekler Acar Festivali'nde de kadınlarla beraber Yalova’nın tanıtımını yaparak Yalova Şehrini temsil etti. İngilizce ve rusça bilmektedir. Mehtap Bozman Ensarioğlu yetenekleri , çok yönlü birikimi , kendine özgü sunum tarzı , özgün çalışmaları , vizyonu , güçlü iletişim, , sosyal sorumluluk sahibi yönü gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Mehtap Bozman Ensarioğlu tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

İş İnsanı , Girişimci Şükrü Öztap

Şükrü Öztap Mardin’de doğdu. Sıfırdan zirveye uzanan hikayesi Mardin’de başladı. İlk işi Peygamber mesleği çobanlıktı. Daha çok küçük yaşlarda 7 yaşındayken ahırlarına hırsızlar girdi ahırları boşaltıldı. 200 Koyunları çalındı. Ailesi ile birlikte çok büyük zorluklar çekti. Aç ve açıkta kaldılar. 8 Yaşında Bursa’ya yerleşti. Simit sattı ayakkabı boyacılığı yaptı. Yaşı biraz ilerleyince 11 yaşında pazarcılığa başladı. 17 yaşında hamallığa başladı. Ev taşıdı inşaatlarda kum , çimento , tuğla taşıdı. 22 yaşından sonra ticarete atıldı. Hayatını ticaretle devam ettirdi. Şu an 44 yaşında olan Şükrü Öztap 22 yıldır ticaretle uğraşmaktadır. Bugün ticaretteki başarısıyla çok iyi yerlere gelen Şükrü Öztap başarısının sırrını verdiği sözleri tutmasına bağlıyor. Her zaman verdiği sözü tuttuğunu söyleyen Şükrü Öztap bugüne kadar hiçbir sözünü yemediğinin altını çiziyor. Karda olsa zararda olsa ticarette sözünü tutmanın önemine dikkat çekerek borcuna sadık olmak önemli diyor. Ticari hayatının odak noktasına dürüstlüğü yerleştiren Şükrü Öztap dürüstlüğün yanına çalışkanlık ve sabırda eklendiği zaman başarının geleceğini ifade ediyor. Hak yemeyen ve verdiği sözü tutan insanın bu hayatta kazanamayacağı bir şey olmaz düsturu ile hareket eden Şükrü Öztap 36 tane ortağı ile 25 tane iş yeri ile farklı faaliyetler alanlarındaki işletmelerinde bu temel felsefe ile büyük başarılar elde etmiştir. Çobanlık ve hamallıkla başlayan kariyer öyküsü son derece başarılı ilerleyen Şükrü Öztap 1 gün bile okula gitmeden okuması yazması olmadan bu başarıya ulaşması herkese ibretliktir. İnsan kazanmanın dost kazanmanın paradan çok daha önemli olduğunu her fırsatta dile getiren Şükrü Öztap ilkeli dürüst ilerlendiğinde hem şeref hem para kazanılır demektedir. Şükrü Öztap hayırsever ve sosyal sorumluluk hassasiyeti ile de bilinmektedir. Şükrü Öztap yetenekleri , çok yönlü birikimi , kendine özgü iş yapma tarzı , özgün projeleri , vizyonu , güçlü iletişimi , girişimci yönü , prensipli çalışma ilkeleri , sosyal sorumluluk çalışmaları ile dikkat çekmektedir. Şükrü Öztap tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.