İşin adı: Savaşa giren devletlere faizle borç vermek!...

Dünyayı yöneten aile: Rothschild Ailesi-2

02 Ekim 2013 Çarşamba 09:49
6837 Okunma
İşin adı: Savaşa giren devletlere faizle borç vermek!...

Bunun ilk icraatını İngiltere-Fransa savaşında gerçekleştiriyorlar. İngiltere’ye savaşa girmesi için faizli borç olarak 35 ton altın veriyorlar. İngiltere, Fransa karşısında yeniliyor ve Rothschild Ailesi’ne olan borcunu ödeyemiyor.
Borcun oluşturduğu mükellefiyetten dolayı, İngiliz Merkez Bankası yani Bank of England, Rothschild Ailesi’ne devrediliyor. Rothschild ailesi İngiliz devletinin bu devretme işlemini bir şartla kabul ediyor: İngiliz Sterlini’ni kendilerinin basması şartı.

İngiliz Sterlini
basma yetkisini aldılar!


İngiliz hükümeti bu şartı o dönemde kabul etmek zorunda kalıyor ve İngiliz sterlinini basma yetkisi bu Yahudi ailesine veriliyor. Görünüşte ekonomi hakkında pek bilgisi olmayan arkadaşlar için bu durum pek bir şey ifade etmeyebilir.
Para basma yetkisini başka bir kuruluşa ya da şirkete vermek demek aynı zamanda ülkenin bağımsızlığını da bu kuruluşa satmak demektir. Çünkü bir ülkenin bankası o ülkenin parasını basarken bastığı para karşılığında o ülkenin hazinesine değerli maden koymak zorundadır.
Örneğin: Türkiye Merkez Bankası, devlet matbaasında 20 TL basıyorsa eğer, devlet hazinesine de 20 TL değerindeki altını, elması ya da petrolü koymak zorundadır. Aksi halde basılan para, kağıt parçasından başka bir şey olmaz.

İngiliz-Amerikan Koloni Savaşları’nda
Amerikan kolonilerini desteklediler...


İşte Rothschild ailesinin de yaptığı şey budur.
İngiliz sterlinini basarak İngiliz hükümetine faizle borç olarak vermiş ve karşılığında altın ve elmas almıştır.
Bu şekilde bir yılda 12 ton altın kar ettiği ekonomi tarihçileri tarafından söylenir.
Rothschild Ailesi’nin en büyük girişimi ise İngiltere ile Amerika'daki kolonilerin savaşı olmuştur.
Savaş sırasında Rothschild ailesi çok gizli bir biçimde Amerikan kolonilerini desteklemiştir.

Tarihteki ilk büyük borsa spekülasyonları ile
adeta İngiltere’nin mülkiyetini ele geçirdiler!


Bunu fırsat bilen Rotschild ailesi “İngilizlerin savaşı kazandığı” iddiasını ortaya atarak İngiliz halkının her şeyini borsaya koymasını sağlamıştır.
Ancak, generaller ve ordudan geriye kalanlar yurda döndüğünde, İngiltere'nin savaşta kaybettiği ortaya çıkmıştır.
Borsa anormal derecede yükselmiş ve böylece kağıtları elinde tutan Rotschild ailesi bu ticaretten en karlı çıkan isim olmuştur.
İngiliz tarihçilerin “Kara Eylül” diye nitelendirdiği bu olay ile Rotschild ailesi adeta İngiltere devletinin mülkiyetini ele geçirmiştir. İyice gelişen Rotschild ailesi, Kenan diyarında Tanrı'nın kendilerine vaad ettiği kutsal İsrail devletini kurmak için hazırlığa başlamıştır.

Amerikan Doları’nı
basma yetkisini de aldılar!


Amerika'nın İngiltere'ye karşı direnişini yöneten kişilere yüklü miktarda silah yardımı yapılmış, İngiltere'nin bu savaşta yenilmesinin sağlanacağı garanti edilmiş ve karşılığında, kurulacak olan Amerika devletinin resmi para birimini basma yetkisi istenmiştir.
İngiltere ile savaş konusunda çok umutsuz olan başkan Washington ve ekibi bu teklifi hiç düşünmeden kabul etmiştir. Aile böylece günümüzde tüm dünyada çok popüler olan Amerikan dolarını basma yetkisini elde etmiştir.

İngiltere-Fransa Savaşı’nda
el altından kime destek verdiler?


Savaşı Amerikan kolonileri kazanmış ve İngiltere Amerika'dan elini ayağını çekmek zorunda kalmıştır.
Savaştan yenik çıkan İngiltere bu sefer Amerika'ya yardım ettiği için Fransa'ya saldırmıştır.
İngiltere, Rotschild ailesinin kendilerine finansal destekte bulunacağına güvenerek bu  savaşa girdiyse de Rotschild ailesinden umdukları desteği bulamamışlardır.
Rothschild Ailesi el altından Fransa'yı destekleyerek Amerikan kolonilerinin bağımsızlığını garantilemek istemiştir. Bir taraftan da İngiliz borsası üzerinde spekülasyona girişmiştir.
İngiltere-Fransa savaşı sırasında borsada müthiş bir hareketlenme olmuş ve borsada oynayan halk, savaşı kazanacaklarını düşünerek girişimlerini arttırmışlardır.

Önce Vatan Gazetesi

Son Güncelleme: 02.10.2013 09:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.