Evet, bugünlerde bir gündem var matematiksel, gözlemlere verilere dayanarak artık net bir şekilde Dünya’nın bahsedildiği gibi 23.000 km çapında bir küre olmadığı teknik olarakta ıspatlanmış durumda.

Eğer Dünya 23.000 km çapında bir küre olsaydı yine bu küreyi ortaya atan  Pisagor matematiğine göre 7.500 km de Dünya’yı kenarlarından bükük görmemiz lazım ama, balonla 33,000 km ye çıkılıyor, aşağıda Dünya düz ve kenarlardan bir ovallik görülmüyor. 16.000 km Conorcde uçuşu vardı eskiden, 12 saatte tüm Dünya’yı turluyordu, o eski uçuşlara ait videolar var nette bulabilmek mümkün 16.000 km de uçarken aşağıda Dünya düz kenarlardan bükük değil.

Gökyüzünde hemen hemen hiç uydu yok gökkubbe sert olduğu için, çanak anten uyduları yerine Nicolas Tesla’nın icadı gibi, dev çanaklardan gökkubbeye yansıtılan, görüntü kanalları var, eğer uydu olsaydı gökte çanakanteniniz ile ay arasında bir kerede olsa bir uydu görmeniz gerekir, görmediniz çünkü yok.

Şimdi Nasa 650.000.000 milyon km öteki Jupiter’e uydu gönderdik, 55.000.000 milyon km ötedeki Mars indik, 400.000 bin km ötedeki Ay’a gittik diye dursun.Bunların hepsi delilleri red edilmiş durumda. Hollywood stüdyosu kurması lazım Nasa’nın Ay’da Mars’ta Ve Jupiter’de böyle video kayıtlar çekebilmesi için, Zaten iki gün ciddi astronomi yapan biri, Van Allen kuşağının aşılıp hiçbir gezegene gidilemeyeceğini mümkün olmadığınıbilir.

Ki Kuran-ı Kerim Ay ve Güneş dışındaki her şeye yıldızlar diyor, bilim adamları da 600 milyon km ötedeki Jupiter’in ışık saçtığı için küre gözüktüğünü ve bir yıldız olabileceğini iddia ediyor, yine aynı batının bilim adamları Venüs Merkür gaz gezegendir diyor. Gaz ışık saçan bir şeye gezegen demek doğru mu.. Gezegen deyince insanın aklına taş toprak bir şey olgu geliyor oysa.

Şimdi gelelim bu Astronotlar Ay’a bile gidilemediğine göre ne iş yaparlar;

Sadece o Astronot kıyafetini bile giymeden teknolojik balonla atmosferde yerin,  45-50 bin km yukarısına çıkabilirler, bizlerde o kadar olmasa da uçakla o benzeri yüksekliklere çıkabiliyoruz. Nasa’nın uydu canlı yayınlarını izleyin bazen altta evler denk geliyor. Uçaktan çekilmiş görüntüleri uydudan çekilmiş diye kenarlarından bükük canlı yayın diye servis ediyorlar. İnsanımız iyi gözlemlerse Astronot diye bir meslek, yer çekimsiz ortam yokturu, varsa da gidilememiştiri bulabilir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
misafir 2018-12-12 22:18:10

Teknik olarak ispatlanmış ? Ne zaman ispatladınız,nerede ispatladınız , neyle ispatladınız. Ben duymadım küre dünya bitti artık eğitim sistemimizi değiştiriyoruz diye bir anons. Youtube , facebook üzerinde düz dünya mı ispatlanır birader. Sen sahaya çıkacaksın. Test yapacaksın.
Uydular yok mu. ISS TRACKER uygulamasını indir. Belirtilen zamanda belirtilen yerde bulun ve teleskobunu aya çevir. İşte orada ISS yi göreceksin. Amatör bir çok çekim mevcut.Tv uyduları yok mu ? O zaman ben neden çanağımı bir santim kaydırınca yayın kayboluyor bunu açıkla . Madem gökkubenizden sekiyor bu yayınlar neden tek çanakla dünyanın bütün kanallarını alamıyorum ? Çok biliyorsunuz ya bu işleri.
Youtube üzerinden kombinin gücü adlı kanala gel . Sizleri Antartikaya gitme konusunda meydan okuyoruz. Gelin bizimle birlikte madem her videoya yalan diyorsunuz gözlerimizle görelim. O antartikada güneş batmazsa senin düz dünyan biter kardeş. Lamı cimi yok . Ayrıca istersen etrafını da dolaşırız. Ne dersin ?

Avatar
misafir1 2018-12-18 10:29:16

adam bilimsel yazı yazmış sayılarla bile ıspatlamış sen youtube aç bak diyorsun.

Misafir Avatar
misafir 2018-12-21 11:58:42 @misafir1

Birader biz sizin düz dünyanızın kubbesini çoktan deldik. Ay yarım küre dediniz ve teleskop ile ayın yarım olmadığını kanıtladık. Ayın kendi ışığı var dediniz onu da çürüttük. Gemiler ufuğu geçtikten sonra görünür dediniz, orada yaptığınız test sahtekarlığını ortaya çıkardık. Ufuk çizgisini geçmemiş gemileri gösterdiniz. Ama ufuk çizgisini geçmiş olanları biz çektik ve yarısı görünmüyor. Hiçbirinizde teleskop dahi yok , polaris sabit dediniz ve biz teleskop görüntüleri ile polarisin sabit olmadığını da gösterdik.Uydular yok dediniz gösterdik.Balık gözü olmayan kamera ile eğim göster dediniz onu bile gösterdik.Ama siz bize yarım ve ufak güneşi gösteremediniz. Buz duvarlarını gösteremediniz.Kubbeyi gösteremediniz.Onun yerine iyice saçmalamaya başladınız. Tepemizde 4 tane güneşimiz varmış, 3 ü sahte biri gerçek. Ne hikmetse uzaya uydu yollayamıyor diyorsunuz ama adamların sahte güneşi yollayabildiklerine inanıyorsunuz. Gerçekten acınacak durumdasınız.Siz hiç bir şey ispatlamayazsınız.

Beğenmedim! (0)
Avatar
misafir 2018-12-21 13:06:10

Ayrıca böyle internet üzerinden dünyanın düz olduğu kanıtlanmaz. Çıkarsın sahaya test yaparsın. Ama sahtekarlık yapmadan test yaparsın. Gerçekten ufuk çizgisini geçmiş gemilere bakarsın , ufuk çizgisini geçmemiş gemilere değil. Gidersin ekvatora güneş tepemden dümdüz mü geçiyor , çember mi çiziyor. Eğer dümdüz geçerse dünya küredir , çember çiziyorsa dünya düzdür. Gidelim antartikaya bu işi kökten bitirelim. Zaten Vandee Globe yarışlarında antartikanın etrafı dolaşılır. Hiçte yasak falan değildir. Bir de biz gidelim beraber bitirelim bu işi eğer iddianızda samimi iseniz. Youtube üzerinden "Kombinin Gücü" adlı kanala gelin. Bu yazıyı yazan yazar da gelebilir. Gelsin de kanıtlasın düz dünyasını. Gelmiyor musunuz , o zaman dünya küredir ve küre kalacaktır.Aylardır o kadar sizinle yazı yazarak uğraştım, hatta ekibimizdeki öğretmenlerimiz, hatta pilotumuz bile sizinle uğraştı. Laf anlamıyorsunuz , sıkışınca her şeye yalan diyorsunuz. Geriye gidip beraber bakmak kalıyor. Eğer samimi iseniz!!

Avatar
tacettindüz 2018-12-23 09:58:41

Aşağıdan yukarı gemiler nasıl geliyor
Avustralyadaki vatandaşlar amuda kalkmış gibi durmalılar ama düz duruyorlar
Ay'ın devamlı görünmeyen bir yüzü var Nasada kabul ediyor, ozaman dünya tutulması olmadan ay Nasıl Dolunay halinde olabiliyor, senin kürende.
Ay kendi ekseni etrafında dönmüyor.
600 milyon km öteden Nasa nasıl görüntü yolladı. bunlara da cevap ver misafir
Dünya Düz Yuvarlaktır

Misafir Avatar
misafir 2018-12-25 11:21:02 @tacettindüz

Nasa ayın görünmeyen yüzünü kabul etse ne olur etmese ne olur insanlık onu asırlardır biliyor. Kabul etmez ise yalan söyler zaten. Ay kendi ekseni etrafında döner birader. Ekseni etrafında dönmezse sen onun arkasını görürdün. Bunu bir madeni para ile deneyebilirsin. Madeni paranın bir yüzünü bir duvara sabitle kendi etrafında çevir bakalım . Arkasını göreceğini göreceksin.Kendi ekseni etrafında ve dünya etrafında aynı zaman içinde döner.Buna kütle çekim kilidi denir.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
misafir 2018-12-25 11:20:25 @tacettindüz

Öncelikle siz düzcülerin hayali ne biliyor musun ? Her şeyin çok basit olduğu bir evren. Bütün gün evde oturup hiç bir halta yaramayan insanların bile anlayabileceği bir evren öyle bir dünya. Ama öyle bir dünya yok birader.Bu evreni anlayabilmek için birazcık fizik ve matematik bilginiz olmak zorunda. Malumunuz Allah'ın yarattığı hiç bir şey basit olmadığı için bizim evrenimizde de bu böyledir.

Öncelikle sayın düzcü arkadaşım dünyanın altı veya üstü yoktur. Ne ben yan duruyorum ne antartikadakiler ters duruyor. Bana göre ters duruyor ama uzayda ters değiller.Mesela dünya bir plates topu büyüklüğünde olsaydı sen yürümeye başlasaydın evrenin kendi etrafında döndüğünü sanardın. Halbuki evrenin görüntüsü o anda sabit sen dönüyor olurdun.Bunun adına biz yerçekimi deriz. Tabi sen şimdi başlayacaksın yerçekimi var ise neden kuşları çekmiyor diye. Bunun için de fizik bilgisine sahip olman gerekir.Kütlesi düşük olana daha az çekim uygulanır, yüksek olana daha çok çekim uygulanır.

Beğenmedim! (0)
Avatar
tacettin1234 2018-12-23 10:10:55

Küreyi gerçekten gören varmı orjinal fotoğraf elinde olanl varmı
Hepsi photoshop evet oynadık küre fotoğrafları ile diyor Nasa
Küre dünyada internetten kanıtlamaz..

Misafir Avatar
misafir 2018-12-25 11:38:56 @tacettin1234

Gelelim ispatlama olayına. Dünyanın küre olduğu 2000 yıldır ispatlı durumda.Onlara fotoğraf göstermediler kendi testleri ve ölçümleri ile buldular. Bugünkü insanlık nasa resim gösterdi diye mi inanıyor sanıyorsun. Nasa düz dese insanlar dünyanın düz olduğuna mı inanacak sanıyorsun ? Neyse sıkıntı yok size bir kez daha ispat ederiz.Sen gel youtube üzerinden kombinin gücü adlı kanala , antartika ya da ekinoks testine katılmak istediğini söyle.Notere gidelim akidleşelim.Ben sana Antartika'da batmayan güneşi gösterirsem senin düz dünyan biter arkadaşım.Tekrar ediyorum biraz daha pamuk elleri cebe atarsınız etrafını dolaşırız Antartika'nın. Ya da ekinoks zamanı güneş tepemizden dümdüz sağa sola sapmadan giderse de senin düz dünyan biter.Sizlere meydan okuyoruz sayın düzcüler.Gelin bu tartışmayı artık kesin olarak bitirelim dünya düz mü küre mi görelim.Düz dünya kanallarına baskı yapın gelin eğer bu sizin bir davanızsa.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
misafir 2018-12-25 11:37:16 @tacettin1234

Madem o fotoğraflar sahte alacaksın o fotoğrafları watermark testine sokacaksın. Nasayı bitirmek bu kadar basit işte.Alacaksın nasanın sitesinden bir fotoğraf ve teste sokacaksın bu kadar basit. Yani o fotoğraflara sahte diyerek bir şeyi ispatlayamazsınız. Kesin kanıt lazımdır. Bir de siz düzcülerin bir argümanını daha söyleyelim. Dünyanın çekilmiş fotoğraflarında neden yıldız yok. Olamaz birader. Bunun için kameralardaki pozlama mantığını bilmeniz lazımdır. Yıldızları çekmek istersen sensöre daha fazla ışık toplaman lazımdır o zaman dünya çok parlak olacaktır. Eğer bir dünya resminde yıldızlarda gözüküyor ise o resim kesinlikle sahtedir.Ayrıca sadece nasa yok jaxa nın da sitesinde bizzat ham fotoğraflar var. Uydulardan çekilmiş ham fotoğraflar da var. Ama nasılsa yalan diyeceğiniz için bunları anlatmama gerek yok değil mi ?
Ayrıca yakında Türkiye Uzay Ajansı da galaksiler keşfettik dediğinde ağlamayın. Sizin düz dünyanız yalnızca bir mitten ibaret.

Beğenmedim! (0)
Avatar
tacettindüz 2018-12-28 15:13:13

Ayın görünmeyen bir yüzü varsa, nasıl kendi etrafında dönebiliyor, kendini yalanladın Aynı Nasa gibi:))sin.

Misafir Avatar
misafir 2018-12-28 15:57:45 @tacettindüz

"Ayın görünmeyen bir yüzü varsa, nasıl kendi etrafında dönebiliyor, kendini yalanladın Aynı Nasa gibi:))sin."
Sen şaka mısın birader ? Kendi etrafında dönme olayı olması için illa ki durduğu yerde mi dönmesi lazım.Nasıl bir mantık bu ya. Örneğin senin etrafında dolanan arabada kendi ekseni etrafında da döner. Çok basit bir para deneyi ile şunu yap bakalım. Parayı çevirmeden senin etrafında döndür bakalım para senden arkasını gizleyebilecek mi? Anlaması bu kadar zor olmasa gerek.
Ayrıca yalan konusunda siz nasayı fazlasıyla solladınız. Sizin bir sürü yalanınızı biz ortaya çıkardık.
1- Ayın kendi ışığı vardır dediniz teleskoplar ile kontrol ettik , ayın kendi ışığı yok.
2- Ay yarım küredir dediniz, küre çıktı.
3- Uydu yoktur dediniz, bizzat gösterdik ve olduklarını ispatladık.
4- Alaska uçuşunda tayland aktarmasını gizlediniz.Bunu ortaya çıkardık.
5- Uçakta pusulalar çalışmıyor dediniz bizzat uçak üzerinde dijital ve analog pusula ile test yaptık çalışıyor.
Daha bir sürü var.

Beğenmedim! (0)

İstanbul Fatura Basımı

avukat kartvizit

evden eve nakliyat

ofis taşımacılığı