Bugün; 14 Ekim  2019  Pazartesi Ay günü, Ay Koç burcundayken güne başladık.

Ay saat 00:58’de boşluğa giriyor.

Ay saat 19:23’te Ay Boğa burcuna giriyor.

Ay Boğa burcundayken, keyfimize düşkün oluruz. Dünya’nın zevklerini  algılamaya çalışırız. 

Dokunmak, duygusal haz almak,  tat almak, güzel kokularla koku alma duyumuzu beslemek  Ay’ın Boğa burcundan geçerken içgüdüsel olarak beslendiğimiz alandır.

Somut olan elle tutulan değerler önem kazanır…

Tam anlamıyla materyale önem veririz bu iki günlük süreçte. 

Ay Boğa’da iken hareketlerimiz ağırlaşır ve tembellik yapmaktan da ve zevk alırız. 

Hem ağır hareket ettiğimizden, hem de tat alma duyumuz bugün oldukça hassaslaşacağından kilo alma riski altında oluruz.

Sağlık önerileri:

Boğa burcu; boyun, ense ve çene bölgemizi temsil eder.

Bu bölgeler Ay Boğa burcundan geçerken hassaslaşır. Boyun omurları, troid bezimiz, ses telleri, bademciklerimiz etkilenir.

Dolayısı ile boyun bölgesinde ameliyatlar bu iki günlük süreçte uygun değildir. Fakat ilaç tedavi, masaj veya fizik tedaviler yapılabilir. 

BESLENME ÖNERİLERİ:

Ay Boğa burcunda iken iştahımız açılır. Bu günlerde tat alma duyumuz hassaslaşacağından, yemeklerden aldığımız zevk te kat ve kat artacaktır.

Dolayısı ile Ay’ın Boğa olduğu günlerde bizi tat alma duyusu ile duygusal yönden besleyen bu enerji ayrıca kilo almamamıza neden olur. Bu nedenle özellikle dikkat etmemiz gereken bir dönemdir.

Boğa burcu mineralleri temsil eder. Dolayısı ile bu günlerde minerallerin emilimi vücudumuzda artar.

Mineraller hücre onarılmasında önemli rol oynarlar bu nedenle özellikle bugünlerde Minerallerin emilimi artacağından beslenmenizde mineralleri dikkat almak önemlidir.

Bu günlerde vücut tuzu da hızla emer, özellikle tansiyon hastalarının dikkatli olmaları gereken bir gün.

Bu günlerde bol miktarda  alkali su tüketmeliyiz.

Bu günlerde ses tellerimiz ve boğazımız için kür çaylarını beslenme listemize eklemeliyiz.

Örneğin adaçayı., kuşburnu

GÜZELLİK ÖNERİLERİ:

Maske ve kürler yüzünüz ense kökünüz ile ilgili masajlar önerilir. Cildin parlaklığı ve hücre yenilenmesi açısından cildin sağlıklı gözükmesi açısından bugünlerdeki mineraller ve vitaminlerin önemine dikkat edin.

Uyguladığınız maskelerin vitamin ve mineraller içermesi özellikle dünya burcu olan Boğa günlerinde en yüksek faydayı sağlayacaktır.

 Ayrıca bugünlerde beslenmeniz açısından aldınız vitamin, mineraller ve proteinler hayati organlarımızı korumakla birlikte saçlarımızın gürleşmesi ve tırnaklarımızın güzel uzamasına da etkili olacaktır.

TAVSİYELER:

Ay Boğa burcundan geçerken dinlenmek ve biraz da tembellik yapmak sizin kendinizi şarj etmenizi sağlayacaktır. 

Bugün mümkünse ev işleri ile ilgilenmeyip, onun yerine yemek yapmak ile gibi sizi duygusal yönden de besleyen işlere yönelebilirsiniz.

Ayrıca Ay Boğada iken yapılan yemekler ayrıca lezzetli olur. Birkaç günlük yemeği Ay’ın Boğadan geçtiği günlerde yapmakta bu nedenle iyi bir seçim olabilir.

Ay’ın Boğadan geçtiği günlerde evimizi güzelleştirmek dekoruyla ilgilenmek oldukça iyi bir tercih olur. Ayrıca çiçeklerinizle veya varsa bahçenizle ilgilenmek için de uygun günlerdir.

GÜNÜN ÖNEMLİ GEZEGEN HAREKETLERİ:

Saat 00:08’de Koç burcunun 20. derecesinde bir DOLUNAY gerçekleşecek.

14 Ekim 2019’da Ankara saatine göre saat 00:07’de  Koç burcunun 20*13’ ateş elementinde, “Plütonik” bir Dolunay yaşayacağız.

KOÇ BURCU: Girişken, cesur, enerjik, canlı, heyecanlı, çoşkulu, sabırsız bir Dolunay.

Koç burcu için anahtar Kelimeler: 

Harekete geçme, eylem, merak, enerjik, canlılık, agresif  kişilik, sadırganlık, sabırsızlık, hazır cevaplılık, egoların yüksekliği, ani çıkışlar ve inişler, aktiflik, liderlik, fiziksel kuvvet, alınganlık, inatçılık, sonunu düşünmeden harekete geçmek, hevesi çabuk geçmek, iddialı olmak.  Kesici aletler. Ateşli silahlar.

DOLUNAY’lar hangi burçta gerçekleşecekse; bir süre önce karşıt burçta gerçekleşen Yeniaylar’a bakmalı. Bu Yeniaylarda ki işaret edilen konularla ilgili olarak Dolunay’larda bu konular açığa çıkarlar.

Yani Dolunay’lar astrolojik açıdan, gizli olanı açığa çıkaran, o güne kadar göremediklerimizi Güneş’in ışığını yansıtarak aydınlatan, dolayısı ile bizi bilgilendiren gök olaylarıdır.

Diğer taraftan Dolunay’larda duygusal olarak oldukça huzursuz olduğumuz günlerdir.

Aynı denizlerdeki gel-gitler gibi vücudumuzdaki sıvalarda Dolunaylarda yükselir. 

Bedensel olarak ta; Dolunay’da vücud sıvılarımızda artış olacağından, ödem oluşabilir. Hormonlarda artış görülür, özellikle diyabet olanlar sorun yaşayabilir.. Bedende su tutulduğu gibi, bu günlerde toplanan meyvelarda da aşırı su yüklü olduğundan, oldukça lezzetli olurlar.

 Bu etki “Dolunay” olarak,  Ay Güneş'ten 180 derecelik açısı 135 dereceye ulaşana kadar sürer…Bu derecede  Solan Ay evresi başlar. Olaylar artık, tamamlanmaya ve kapanmaya doğru ilerler…

Bu Dolunay enerjik, girişken, heyecanlı, çoşkulu, gözü pek, sabırsız,  meraklı bir Dolunay’ı anlatıyor. Sonu düşünülmeden girişilen işler nedeni ile açığa çıkacak olan durumlara hazırlıklı olalım.

Yükselen yönetici olan Ay dolayısı ile Dolunay öncü bir burç olan Koç burcunda gerçekleşiyor ve partil olarak Plüto tarafından 90 derecelik açı ile tetikleniyor. Aynı zamanda buradaki Plüto T-kare açı kalıbının apeksinde bulunuyor.

Bu Dolunay’da açığa çıkacak olan konuların, Türkiye’nin iktidarı anlatan 10.evinde gerçekleşmesi nedeniyle; Türkiye’nin yönetimi ile ilgili, İktidarı ile ilgili ve büyük bir İhtimalle de Sn. Erdoğan ile ilgili bazı konuların netleşip bilinir hale gelmesine neden olabilir.

Plüto’nun Türkiye’nin “ortaklar ve açık düşmanlar” evi olan 7. evinde konumlanması ve buradan Dolunay’a T-kare açı kalıbının apeksinde bulunması nedeniyle, manipülatif bir tetiklenme, rekabet ve hırs durumlarının yaşanmasının mümkün olduğunu düşündürüyor.

 

AYIN AÇILARINA BAKARSAK:

Saat 00:58’de Ay Plüto 90 derecelik kare açısı gerçekleşiyor.

Derinden duyulan bir huzursuzluk hissi gün başlar başlamaz ilk yaşayacağımız hislerden.

o Negatif yönde duygu değişimi

o Güç hisler

o Güçünü kötüye kullanma eğilimi

o Derin hisler, sezgiler

o Rekabet

o Güç çekişmeleri

o Manipülasyon

o Şiddet

o Gizemli duygular

o Duygusal şiddet

Duygularda manipülasyon ve gergin etkiler hakim. Yakıcı, yıkıcı ve duygularda bilinçaltımızda dönüşüm yaşatabilecek etkiler görülebilir. 

Kışkırtan, duygusal olarak “dibi görebileceğiniz fakat tekrar küllerinden doğabileceğiniz derin dönüşümler” yaşanması muhtemel.

Tavsiyeler: 

-Yıpratıcı enerjiler hakim, dolayısı ile bugün insanlarla hararetli görüşmelerden uzak durun.

- tehlikeli ve riskli işlere kalkışmayın.

-Güç savaşları zorlayabilir.

Sağlıkla

Astrolog Özlem Çetinkaya YILMAZ

Danışmanlık için WhatsApp 0531 2585128

Kanalım www.youtube.com/c/ozlemcetinkayayilmaz abone olabilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İstanbul Fatura Basımı

avukat kartvizit

evden eve nakliyat

ofis taşımacılığı