Bugün 13 Ağustos 2017 Pazar Güneş günü, Ay Koç burcundayken güne başladık. 

Ay saat 11:02’de boşluğa giriyor.

Ay boşluktayken akışta kalmalıyız.

Bugün saat 13:40’da Ay Boğa burcuna geçiyor.

Ay Boğa burcundayken, keyfimize düşkün oluruz.. Dünya’nın zevklerini  algılamaya çalışırız. 

Dokunmak, duygusal haz almak,  tat almak, güzel kokularla koku alma duyumuzu beslemek  Ay’ın Boğa burcundan geçerken içgüdüsel olarak beslendiğimiz duygulardır.

Somut olan elle tutulan değerler önem kazanır…

Tam anlamıyla materyale önem veririz bu iki günlük süreçte. 

Ay Boğa’da iken hareketlerimiz ağırlaşır ve tembellik yapmaktan da ve zevk alırız. 

Hem ağır hareket ettiğimizden, hem de tat alma duyumuz bugün oldukça hassaslaşacağından kilo alma riski altında oluruz. Kilo almak istemiyorsak yediğimiz, içtiğimiz şeylere dikkat etmeliyiz.

Sağlık önerileri:

Boğa burcu; boyun, ense ve çene bölgemizi temsil eder. Bu bölgeler Ay Boğa burcundan geçerken hassaslaşır. Boyun omurları, troid bezimiz, ses telleri, bademciklerimiz etkilenir.

Dolayısı ile boyun bölgesinde ameliyatlar bu iki günlük süreçte uygun değildir. Fakat ilaç tedavi, masaj veya fizik tedaviler yapılabilir. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GEZEGEN HAREKETLERİ:

MERKÜR RETRO OLMADAN ÖNCE DURAĞANLAŞIYOR.

MERKÜR retrosu: 14 Ağustos -5 Eylül (12 Ağustos- 7 Eylül)  arasında gerçekleşecek. Bugün ise bu retro hareketini gerçekleştirmek üzere hız düşüyor ve durağanlaşıyor. Etki olarak bu süreç retro başlamadan önce MERKÜR’ün tüm olumsuzluklarını da yaşatır.

Merkür’ün bu süreçte seyiri şöyle:

10 Ağustosta gezegenin hızı düşmeye başlıyor

12 Ağustos gezegen “stationer” durağan.

14 Ağustos Merkür’ün retro hareketi başlıyor.

5 Eylül retro hareket bitiyor.

7 Eylül’de gezegen stationer.

9 Eylül’de direk hareketine dönmüş durumda ilerliyor.

Bu dönemde önemli kararlar almamalı, imza atarken çok dikkatli davranmalısınız. İletişimde aksaklıklar olabilir. Elektronik aletlere dikkat.

12-13 Ağustos Perseids meteor yağmuru (yaklaşık 60 adet/saat).

2017 YILIN 3. MERKÜR RETROSU 14 Ağustos’ta başlıyor.

Transit süreci:14 Ağustos -5 Eylül (12 Ağustos- 7 Eylül)

 

Retro etkileri 10 Ağustos’ta hissedilmeye başlar ve en erken 9 Eylül’e kadar sürer. 9 Eylül  itibari ile Merkür normal hızına ulaşmış olur.

Bu Merkür retronun konusu:

Merkür Başak burcunda 3.evde Neptün ile karşıt 9.evde Ay ( Mundane Ay=Halk) ile 120 derecelik açıda (10.+11 ev). Merkür aynı zamanda Plüto ile 120 derecelik açıda (6.+7.ev).

Dolayısı ile; eğitim hayatınızda, yakın çevremizde (kardeş kuzen gibi) iletişim nedeniyle, “yanlış anlamalardan”  dolayı oluşacak sorunlar yaşanabilir. 

Özellikle, muhtemelen “iyi niyetimizden” dolayı; yabancılar veya yurt dışı kaynaklı kandırılmalar, yanılmalar mümkün.

Gökyüzünün verdiği mesaja göre; halkın “keyfine düşkünlüğü” ve sosyal çevrede gösterdiği “tembellikten” dolayı; “açık düşmanlarımızın” güçlendiği gerçeği ile yüzleşmek. 

Aynı zamanda sistemik ve disiplinli bir yeniden yapılandırma gözlemleniyor. 

Böyle bir yeniden yapılanmadan söz edebiliriz.

MERKÜR RETRO DÖNEMİNDE YAPILMASI GEREKENLER

Merkür’ün retro olduğu döneminde nelerle karşılaşabiliriz, kısaca hatırlamakta fayda var.

Teknolojik aletler bilgisayar, telefon v.s.  gibi teknolojik aletlerimiz bozulabileceğinden; datalarımızı retro hareket öncesi yedeklememizde fayda var.

İletişim sorunlarından dolayı çıkabilecek problemler oluşabilir. 

Özellikle basın ve yayın alanında iletişim sorunları yaşayabilirsiniz.

Bu günlerde mailleriniz yerlerine ulaşmayabilir bu nedenle yapılan bir işi teyid etmek önemlidir. Merür’ün retro olduğu dönemlerde mailinizin ulaştığından emin olun.

Bu dönemde gökyüzünde iletişim sorunlarından dolayı, yanlış anlamalara, yanılmalara zemin hazırlayan bir enerji olduğundan; önemli işlere imza atmamalı mümkünse eğer  “Merkür retro” hareketinin bitişini beklemeliyiz. Ancak bekletemediğiniz bir imza durumunda çok detaylı inceleyip tekrar, tekrar okuyup emin olduktan sonra imza atmalıyız.

Merkür retroyu olumluya kullanabileceğimiz durumlarda var. Örneğin yarım kalmış bir konuyu tekrar geriye dönerek gözden geçirmek için bulunmaz fırsattır. 

Kaybettiğiniz bir eşyanızı bu dönemde tekrar arayınız, retro dönemlerinde evde kaybolan  eşyalarınızı (bir türlü bulamadığınız eşyalarınızı) bu dönemde ararsanız yeniden bulabilme şansınız var.

 Yine bu dönemi içe dönme, zihinsel olarak geri planda çalışma zamanları olarak ta değerlendirebiliriz. 

Eğitim hayatında olanlar için öğrendiğimiz konuları, tekrar edilmesi adına harika bir zaman dilimidir Merkür retrolar.

Değerlendirin…

Sağlıkla

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.